Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 18:03:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nikola Pejakovic  (Pročitano 34873 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Da nema neko pesmu koju peva u filmu "Nebeska udica", ide nesto kao: "alaj bi se ustondiro, vrstu droge ne bih bir'o.  .  .  " itd? :mrgreen: Inace covek je genije, ne zna se sta bolje radi.   Smile
« Poslednja izmena: 20. Maj 2008, 02:23:35 od mani(j)ak »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Alal mu vera  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Rodjen je sa tim `nedostatkom`, i koliko znam to mu jako tesko pada - mada mislim da zbog toga ne treba se `muci` jer ima pregrst drugih - ljudskih i glumackih - kvaliteta !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Nikola Pejaković Kolja za „Blic nedelje”
Klovnovi su preplavili scenu
Autor: Simonida Milojković | Foto:g. sivački | 13.09.2009. - 00:01


Nikola Pejaković Kolja, glumac, reditelj, scenarista, svirač, pevač, kompozitor, pesnik, slobodni umetnik… ne može više da se pohvali time da nema ni dana radnog staža. Nedavno se zaposlio u Narodnom pozorištu u Banjaluci. Ima i knjižice, i radnu i zdravstvenu. Prvi put u 43. godini. Za početak sezone režira predstavu „Povratak“ Harolda Pintera. Simboličan naziv… Iako je rođen u Banjaluci, reč povratak Kolju asocira na Beograd u kom je proveo mladost. „Otišao sam da bih mogao da se vratim!“ kaže.

– Odlazak ili povratak u Banjaluku bio je strateški potez. Jer, iako sam ovde rođen, u Beogradu sam živeo od 18. godine, tamo sam odrastao. Ali sve se, polako, pretvorilo u besmisao. Morao sam da odem da bih mogao da se vratim… – kaže Pejaković.
 

Na šta mislite kada kažete: besmisao?
– Shvatio sam da ne znam šta ja to radim u životu. Upao sam u kolotečinu, ali ne u neki lep, smirujući ritam života, već mi je haos postao rutina i polako me mrvio. I kad se to zašećeri porocima i labavijim stilom života, onda se sve pretvori u muku. Nemate razloga da budete u kući, nemate razloga da budete van kuće… U to vreme se desilo da sam morao češće da odlazim za Banjaluku i malo-pomalo, počeo sam sve duže da boravim ovde i navikavam se na tu mirniju atmosferu. Tada sam i prelomio. Vratio sam se. I, eto, prvi put sa 43 godine – zaposlio sam se. Možda je to izgledalo kao korak unazad, ali bez tog koraka unazad ja nisam mogao napred. „Za zalet ti uvek treba koji korak nazad“, kaže stara filipinska poslovica.

Koji je bio prelomni trenutak?
– Nije to bio trenutak, više je to ličilo na proces. Trebalo je vremena da shvatim da sam zapustio sve oko sebe, svoje roditelje, prijatelje, zdravlje… išao sam kao muva bez glave. I bilo je pitanje vremena kada će se sve to zajedno urušiti. Nije mi bilo lako da napustim Beograd u koji sam došao sa 18 godina, u kom sam odrastao i koji je postao moj grad, moj dom. Ni sada mi nije lako da se vratim u Beograd, niti da svratim… Jer, osećam se kao dezerter (smeh). Kao da sam dezertirao iz sopstvenog života, napustio ga na neko vreme…

Snimili ste novi album „Kolja“. Zašto nema promocije, reklame?
– Promocije nije bilo, niti će je biti. Nemam bend, niti ideju kako da taj album predstavim publici. Ne znam još ni da li je u prodaji, ali, ako nije, biće uskoro jer je odštampan, celofaniran i spreman. Objavio ga je „Sistem rekords“ i u Srbiji će moći da se kupi verovatno u IPS-u i sličnim prodavnicama.

Spremate i CD sa čistom narodnom muzikom, poput pesme „Haljinica boje lila“.
– O albumu s narodnom muzikom razmišljam još od početka saradnje s Vojom Aralicom. Voja je moj producent i prijatelj i bez njega ne bi bilo ni moje muzike. On je, slobodno to mogu da kažem, koautor, ključni saradnik, majstor koji je udahnuo život tim mojim pesmuljcima. A što se tiče narodne muzike, našeg tradicionalnog zvuka, od starogradskih melodija do sevdalinke, ojkača… sve je to neprimetno uticalo na mene, tako da sam, iako odrastao na bluzu i, kako se to već kaže, rokenrolu, gajio veliko poštovanje prema muzičarima koji sviraju narodnjake. Narodnjaci su najbolji muzičari u Srbiji. Muzika je jedna; neka žanrovska podela može da postoji na papiru, ali emocija je emocija, tehnika i poznavanje instrumenta, ozbiljnost i posvećenost, sve je to nešto što se traži i prepoznaje kod svakog muzičara. Gledajući kroz te naočale, rokeri su, nažalost, boranija.

Kako to?

– U folk industriji se okreće veća lova, česti su nastupi uživo pred publikom, svira se, nema foliranja. Publika traži svirku i pevača koji zna da peva. Ili zgodnu pevaljku koja ne zna da peva. Bitno je da se zna šta se traži i za šta se daju pare. Hoćeš li sise ili note? Može i jedno i drugo, ali je skuplje. U rokenrolu se sve izmešalo, ne znaju ljudi šta se prodaje, pa onda i ne kupuju, ne možeš klincima uvaliti falš robu, lažnu emociju. U jednom trenutku kod nas, sve je bilo lažno, i narodnjaci i pop muzika, i onda su počeli da rade osnovni principi – gde je više naroda, više seksa u najavi, tu se išlo. Muzika je bila u drugom planu jer je ionako sve bilo – falš. Da li te mažu ovi ili oni, da li ti sipaju lažnu emociju ovi ili oni, nebitno je. Pozeri su bili na sve strane, „pozerište“, što kaže jedan naš umetnik. Rokenrol je sistematski ubijan, a klovnovi kojima je bitniji koncept i priča od svirke preplavili su scenu. Neki su pomislili da u toj pop muzici, rokenrolu, možeš da pevaš iako ne znaš da pevaš. U narodnoj muzici se, uz sve tragične koncepte i priglupe turbo-folk varijante, uvek znalo koja se pevačica kurva sa gazdom, a koja peva za gazdu. U rokenrolu se to smutilo, izmešalo. Rok je u stanju hibernacije, neke indukovane kome.

Zašto je rokenrol došao do tog stanja?
– Ima više uzroka. Ratovi i raspad zemlje doveli su do toga da su ljudi, oboleli od politike, pojednostavili potrebe i sveli život na preživljavanje i golu zabavu. U takvoj atmosferi ne može da raste neko delikatnije, nežnije cveće. Posle Drugog svetskog rata bilo je potrebno 35 godina da napravimo novi talas. Dodajte 35 godina na ovaj poslednji rat i dobićete dan i sat kada će se muzika vratiti. Verovatno su i 1945. godine došli divlji i oterali pitome. Pa su ti divlji posle školovali svoju decu, pa kada su ta deca odrasla – napravila su novi talas.

Vi ste i scenarista, muzičar i glumac, reditelj…
– I ništa od toga. Ko svaštari taj, verovatno, nije ništa. U stvari, možda je baš ta odluka da dođem u Beograd i studiram pozorišnu režiju jednostavan odgovor na pitanje – šta sam. Sve što sam naučio, način kako sam usmeren da razmišljam, posmatram i gledam na život i stvari, sve je to rediteljska, pozorišna škola. Ipak je pozorište – bez obzira koliko sam ja bežao od njega, sklanjao se – davalo ton svemu što sam radio i bilo je osnova, baza za sve.

Šta najviše volite da radite?
– Bilo bi lepo kada bih mogao samo da pišem. Pokušavam da se setim nekog profesionalnog filmskog scenariste, nekog ko se samo tim poslom bavi. Možda Gordan Mihić, ne znam… Teško može da se živi od scenarija. Ne možeš da budeš plaćen bednom lovom za jedan od ključnih elemenata filma. Ne možeš da budeš manje plaćen od glumca.

Nove ideje
Poslednje što ste radili je serija „Vratiće se rode“. Spremate li nešto novo?
– Imam neke sinopsise, pričice, ideje, ali, priznajem, ne pišem dok ne dobijem znak da će neko da plati, da će da kupi scenario. Da plati bar prvu ratu, a ostale da slatko obeća.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Multimedijalni umetnik...



Samo jedna od velikih pesama iz opusa.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 248
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
Ma ljudi sta reci osim:
Mama nemoj plakati, Pedofilija, B.J. Blues, Zulu ustipci (moja omiljena) , Uzicki heroin, Sjeo sam za svedski sto, Budi moja, Rodni kraj, Rajko..........
Dal je moguce da svaka pesma koju cujem od njega je odlicna! Konacno imam svog fana Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Žena
Poruke 1
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 15.0.874.106
Citat: mani(j)ak link=topic=68741. msg5438821#msg5438821 date=1211242976
Da nema neko pesmu koju peva u filmu "Nebeska udica", ide nesto kao: "alaj bi se ustondiro, vrstu droge ne bih bir'o.   .   .   " itd? :mrgreen: Inace covek je genije, ne zna se sta bolje radi.    Smile
imas je sad na youtube
hxxp:|| www. youtube. com/watch?v=rdJdC199kYM
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.11
Citat: mani(j)ak link=topic=68741. msg5438821#msg5438821 date=1211242976
Da nema neko pesmu koju peva u filmu "Nebeska udica", ide nesto kao: "alaj bi se ustondiro, vrstu droge ne bih bir'o.   .   .   " itd? Smile Inace covek je genije, ne zna se sta bolje radi.    Smile
imas je sad na youtube
hxxp:|| www. youtube. com/watch?v=rdJdC199kYM


IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 18:03:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.