Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:51:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nikola Čuturilo Čutura  (Pročitano 5327 puta)
17. Mar 2007, 11:59:55
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Nikola Čuturilo Čutura

Nikola Čuturilo Čutura rođen je 9 jula 1962 godine i do svoje solo karijere svirao je u velikom broju grupa. Pored Riblje Čorbe svirao je u Siluetama, Zambi, Biciklu i mnogim drugim. Svoj prvi solo album "9 lakih komada" objavio je 16 Februara 1988 godine za PGP RTB. Album su producirali Čutura i Vlada Negovanović i snimljen je Decembra '87 i Januara '88 godine u studiju Akvarijus. Na albumu su svirali : Čutura (vokal i gitara), Bodan Arsovski (bas), Žika Jelić (bas u pesmama "Ko sam ja" i "Ćerka oficira"), Dragoljub Đuričić (bubnjevi), Ivan Ranković (bubnjevi u pesmama "Ko sam ja" i "Ćerka oficira"), Aleksandar Lokner (klavijature, Emax), Vlada Negovanović (gitara u pesmi "Kad je Lojpur svirao") i Mile Lojpur (vokal u pesmi "Kad je Lojpur svirao"). Na albumu je pomogao i Predrag Vranešević iz Laboratorije Zvuka. Sve pesme i aranžmane napisao je Čutura osim pesme "Srećan sasvim" za koju je aranžman uradio Aleksandar Lokner. Sa albuma bih pored hita "Kad je Lojpur svirao" izdvojio pesme "Skoplje", "Ćerka oficira" i "Razlog za san".
Drugi album "Raskršće" snimljen je tokom leta '89 godine u Beogradskom studiju "O" i objavljen za PGP RTB 20 Septembra iste godine u produkciji Saše Habića. Album je snimljen u postavi: Nikola Čuturilo (vokal, gitara), Zvonko Đukić (vokal, gitara), Dejan Grujić (bas) i Dragoljub Đuričić (bubnjevi). Na albumu su svirali Laza Ristovski (klavijature), Saša Habić (klavijature), Vlada Negovanović (gitare) i Dejan Cukić (prateći vokali). Sve pesme napisao je Čutura a aranžmane uradili su Čutura i Saša Habić. Sa albuma bih izdvojio pesme: "Voli me", "Nama je najbolje" i "Brod".
Čutura je početkom 1991 godine oformio novi bend Oblaci koji su činili: Dejan Grujić (vokal, bas), Darko Grujić (vokal, klavijature), Zoran Radovanović (bubnjevi) i Saša Ranđelović (gitara) i objavio treći album za PGP RTB 17 Aprila iste godine u produkciji Saše Habića. Album je snimljen tokom Januara i Februara '91 godine u studiju "V" u Beogradu. Muziku i tekstove napisao je Čutura osim pesama "Čekaj me" i "Reka ljubavi" za koje je muziku uradio Dejan Grujić. Gosti na albumu bili su: Jelena Galonić (prateći vokali), Pera Džo (usna harmonika), Dragi i Žika Jelić, Neša Galija i mnogi drugi. Sa albuma bih izdvojio pesme "Glorija", "Reka ljubavi" i "Mesto gde sam rastao".
Krajem 1991 godine Čutura je došao u Englesku gde je snimio četvrti album "I.D." u produkciji Vlade Negovanovića. Na albumu su uz Čuturu svirali David Duncan (bas) i Neil Findlay (bubnjevi). Sa albuma bih izdvojio pesme "Fuck my father", "Stojim na ulici" i "Ja sam opet u gradu".
2006 godine u produkciji Nikole Vranjkovića za PGP RTS objavljuje novi album "Nemir".Album je snimljen uživo sa Dejanom Grujićem (bas) i Blagojem Nedeljkovićem (bubnjevi). Sa albuma bih izdvojio pesme "Nemir putuje" i "Ne budi me".

Poklon pesme "Ćerka oficira" sa prvog, "Zemlja ljubavi" sa drugog i "Glorija" sa trećeg albuma.

BalkanUk Team

Diskografija

Albumi:
9 lakih komada (RTV Ljubljana1988)
Raskršće (PGP RTB 1989)
Rekom ljubavi (PGP RTB 1991)
I.D. (Komuna 1998)
Nemir (PGP RTS 2006)

Izvor: BalkanUK
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:51:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.