Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 10:08:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Niko ne zna gde su pare od privatizacije  (Pročitano 1511 puta)
24. Mar 2009, 10:06:18
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Država nema podatke koliko je zaradila
Niko ne zna gde su pare od privatizacije

Autor: J. Aleksić, B. Stamenković | Foto:A.Stamenković | 24.03.2009. - 08:00


Gde su pare građana Srbije i kako su one trošene, pitanje je na koje ni posle osam godina niko nema odgovor jer je Državna revizorska institucija formirana samo protokolarno. Iako je na sva zvona najavljeno njeno formiranje 2007. godine priča polako zamire, dok u međuvremenu zjape rupe u državnim računicama i tokovima novca kojima se ne može ući u trag. Da tu nešto debelo ne štima govori i činjenica da je „Blic“ za samo dva dana imao uvid u potpuno različite podatke koliko je Srbija zaradila od privatizacije. Razlika je ni manje ni više 190 milijardi dinara!

Uprava za trezor poslala je pečatirana dokumenta u koje je „Blic“ imao uvid, u kojima se navodi da je od privatizacije u poslednje četiri godine na račun budžeta Srbije leglo 58,3 milijarde dinara, što je po kursu od 75 negde oko 750 miliona evra. U dotadašnjoj privatizaciji ostvarene su oko 2,2 milijarde evra, pa je ostalo više nego otvoreno pitanje šta je sa ostatkom para. Odgovor smo dobili juče pred kraj radnog vremena, a podaci su bili potpuno drugačiji. Prema novim podacima, u poslednjih osam godina od privatizacije je leglo u budžet 247,5 milijardi dinara!

Pogledajte:
Ukupni prihodi od privatizacije, prihodi u budžetu
Agencija za privatizaciju sa svoje strane je do kraja 2008. godine na podračun konsolidovanog računa Trezora uplatila 112,5 milijardi dinara, što je upola manje.
Ruku na srce, ovi podaci ne treba da čude jer je dodatna milijarda evra otišla u budžet kroz prodaju banaka, kao i prihode od prodaje preduzeća iz stečaja i sa tržišta kapitala, što ne ide preko računa Agencije za privatizaciju. Ali ostaje gorak utisak da se samo u dva dana stiglo od debelog manjka do golemog viška u budžetu i to samo od privatizacije!
Ni privatizacija „Mobi 063“ nije išla preko Agencije za privatizaciju, a oko 1,1 milijarda evra koja je trebalo da se rasporedi u budžet, otišla je u NIP. Šta se do tančina finansira ovim parama, javnost Srbije neće saznati, bar ne uskoro.
Ekonomista Milan Kovačević kaže da bi po zakonu novac od prodaje preduzeća trebalo da bude uplaćen na račun Agencije za privatizaciju.
- Ona zatim podmiruje svoje troškove, pa se novac prosleđuje u opštinske budžete, lokalnih samouprava i republički budžet. Međutim, kod nas se dosta radi mimo zakona i mislim da je pogrešno propisano da Agencija za privatizaciju i sprovodi privatizaciju i kontroliše samu sebe. Državni revizor s druge strane namerno odlaže obavljanje svog posla - objašnjava Kovačević.
On dodaje da je i do sada bilo sumnjivih privatizacija kao što je privatizacija NIS-a.
- Zatim imate niz nekakvih čudnih institucija, kao što je NIP. Tu imate predviđeno oko 450 namena iz ovog fonda, gde su investicije samo u puteve i u kragujevačku „Zastavu“, a ostalo je bacanje novca. Mislim da, pored toga što možda nije rađeno po zakonu, ima i mnogo slučajeva da novac nije uplaćivan u budžet, već direktno za neku drugu svrhu - ističe Kovačević.
Od 2,3 milijarde evra koliko je prema podacima Agencije za privatizaciju stiglo od početka privatizacije za četiri godine je ova institucija ostavila na svom računu oko 75 miliona evra na ime naknade dok je 1,3 milijarde uplaćeno u budžet, a poveriocima isplaćeno 0,2 milijarde evra.
- U slučajevima kada Agencija u postupku restrukturiranja preduzeća prodaje imovinu, a ne kapital, ostvarena sredstva se ne uplaćuju u budžet, osim dela koji se odnosi na državne poverioce. Prodajom u stečajnim postupcima koji su u nadležnosti Agencije, do sada je ostvareno oko 48 milijardi dinara. Sva sredstva koja se koriste za namirenje poverilaca ili uplatu u budžet, uplaćuju se direktno sa računa preduzeća u stečaju - kažu u Agenciji za privatizaciju.
Dragan Kostić, konsultant za poslovne rizike i krize, kaže da u domaćoj privatizaciji sve treba da bude mnogo transparentnije, te da konačno treba da se kaže kako smo prošli u privatizaciji.
- Tokom proteklog perioda imali smo izjave nadležnih koje su išle od toga da je ovo najbolja privatizacija ikada do toga da je to čista tragedija, ali pretpostavljam da je istina negde u sredini. To je sigurno posledica nepostojanja revizorske komisije koja će se ozbiljno baviti završnim računom i koja će biti nezavisna od ostalih institucija - objašnjava Kostić.

Sretenović: Utvrdićemo kako se troši novac

Radoslav Sretenović, predsednik Državne revizorske institucije kaže da nije moguće bilo uraditi reviziju državnog računa za 2007. godinu jer ova institcucija nije imala dovoljno stručnog kadra.
Od nekadašnjih obećanja da će budžet za 2007. godinu proći kroz ruke ove institucije, više nema ništa ali je Sretenović odlučan u nameri da iskontroliše kako su potrošene pare u prošloj godini.
- Sa kadrovima koji treba da počnu da rade sredinom aprila, mi ćemo uraditi reviziju budžeta za 2008. godinu i tek tada će biti potpunbo jasno koliko se para slilo, odnosno kako je i gde potrošen novac poreskih obveznika. Postoji mnogo informacija da se pare ne troše kako bi trebalo, a mi ćemo u obzir uzeti sve relevante podatke kojima raspolažemo - ističe Sretenović.
Nije tajna da ova institucija od početka formiranja nije imala čak ni osnovne uslove za rad, odnosno prostorije.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
BlackBerry bold
kako gde su?
sta mislite koliko kosta drzava i armija njenih sluzbenika. pare su otisle na plate, dnevnice i ostale potrebstine.
sada cemo kao da se iscudjavamo sta bi sa novcem, a 90% stanovnistva nema problem da drzava resi ovo, resi ono, zaposli ovog, zaposli onog.....
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 
Pare su otisle na plate,kupovinu luksuznih automobila i ko zna cega jos.Isto kao sto se postavlja to pitanje,treba postaviti i pitanje Vladi Srbije kome je sve odobrila najnovije kredite za podsticaj privredi?Zasto se o tome cuti...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6230
Ma breeeeeeeeee kako gde su? pa popapali biraci na kardeljevstine; zaostali regsresi, topli obroci, markice i druga cuda. Hajde bre 60 godina nista ne radis, zivis od mentalne prostitucije, pa vala zna se gde idu pare. Na pape. To sto se neki omrsi, pa to je normalno.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
па сад..ми можемо да причамо о четницима  и партизанима,о мурији и "фашистима",о тренутој и бившој власти,али о парама..
немој,где су паре? па ту су негде Smile
гаси тему
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6230
па сад..ми можемо да причамо о четницима  и партизанима,о мурији и "фашистима",о тренутој и бившој власти,али о парама..
немој,где су паре? па ту су негде Smile
гаси тему
Sto da gasi temu? To je dobra tema jer treba ovima sto se tepa naaarod da zna da mu je deo para prosao kroz guzicu, od nerada dok ceka da eto recimo 'buducnost pocne danas'.
Deo para novokomponovani srpski lihvari ulazu u jeftinu stampu u medije i ostalo da mu odrzi libido ljubavi prema Rusima, Putinovoj slici mrznji prema imaginarnom zapadu i narocito u pljuvanju svakoga ko mu kaze da mora da radi.
A deo para se dede na ulaganje u svakodnevnu potrosnju nabavke nafte, gasa proizvodnje hleba i cigara gde srpski lihvari uzimaju svoju marzhu.Sada kada marzha pada, uzimaj od zapada zajam jer je priliv doznaka mali.
Kada je pukla partizanstina, napravljen je srpski hibrid: kokarda ne celu a u dusi petokraka, sisa od zapada i san o ruskom tenku, jeftina senzacionalisticka stampa i obecanja juzne jaruge, gde ce njigovo velicanstvo srski hibrid da diluje naftom, gasom a sve parama koje ce za dzaba da primi od akcija komesara Dinkica.

Pa svakako, dobro si rekao, pare su tu, ali kod koga?  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
...Hajde bre 60 godina nista ne radis, zivis od mentalne prostitucije, pa vala zna se gde idu pare. Na pape. To sto se neki omrsi, pa to je normalno.
Gledaj batice, ja se slažem da se u socijalizmu nije radilo kao na zapadu, tj u kapitalizmu ... kad govorimo o nekom proseku. Al da se ništa nije radilo to jednostavno nije tačno. Da si u pravu, šta bi mi jeli poslednjih 20 godina? Plata 20 maraka 1993, i klincima se kupuje air nike za po 100-200 marona. Odakle to bate? O tome šta je sazidano do WWII pa do 1990. i da ne pričamo. Slažem se ja sa tobom da je komunizam težak promašaj, ali i to je davalo neke razultate u odnosu na ovo danas. 
Ja nisam dobio društveni stan, nego zidali ćale i keva 30 godina kuću. Svi moji drugari na bazenu, ja sa burazerom zalivam ploču nekim žutim kanticama.  Ćale kaže šta ti fali, imaš i vodu i sunce kao na bazenu  Smile O istovaranju blokova, dizanju maltera i drugima "zanimacijama" i da ne govorim.
I tad su neki ljudi radili, a neki nisu. Danas većina ništa ne radi, a oće da živi lepo.  Ako smo se u socijalizmu pružli duže u gubera, kako se zove ovo što se danas dešava u Srbiji?
Pare od privatizacije su završile gde i devizne zalihe srpskog naroda 90ih godina ... U džepovim srpskih biznismena, tj lopova tipa Miškovića, Mitrovića  i ostale kriminalne bratije. Presušile slamarice, pa se prešlo na kredite i lovu od privatizacije. Mora od nečega i čika Miško da živi. Samo ... ja navijam da se što pre sve privatizuje i rasqrca. Tek kad ostanemo više bez ikakve šanse da se provlačimo možda i dođe do nekog otrežnjenja ove zemlje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6230
...Hajde bre 60 godina nista ne radis, zivis od mentalne prostitucije, pa vala zna se gde idu pare. Na pape. To sto se neki omrsi, pa to je normalno.
Gledaj batice, ja se slažem da se u socijalizmu nije radilo kao na zapadu, tj u kapitalizmu ... kad govorimo o nekom proseku. Al da se ništa nije radilo to jednostavno nije tačno. Da si u pravu, šta bi mi jeli poslednjih 20 godina? Plata 20 maraka 1993, i klincima se kupuje air nike za po 100-200 marona. Odakle to bate? O tome šta je sazidano do WWII pa do 1990. i da ne pričamo. Slažem se ja sa tobom da je komunizam težak promašaj, ali i to je davalo neke razultate u odnosu na ovo danas. 
Ja nisam dobio društveni stan, nego zidali ćale i keva 30 godina kuću. Svi moji drugari na bazenu, ja sa burazerom zalivam ploču nekim žutim kanticama.  Ćale kaže šta ti fali, imaš i vodu i sunce kao na bazenu  Smile O istovaranju blokova, dizanju maltera i drugima "zanimacijama" i da ne govorim.
I tad su neki ljudi radili, a neki nisu. Danas većina ništa ne radi, a oće da živi lepo.  Ako smo se u socijalizmu pružli duže u gubera, kako se zove ovo što se danas dešava u Srbiji?
Pare od privatizacije su završile gde i devizne zalihe srpskog naroda 90ih godina ... U džepovim srpskih biznismena, tj lopova tipa Miškovića, Mitrovića  i ostale kriminalne bratije. Presušile slamarice, pa se prešlo na kredite i lovu od privatizacije. Mora od nečega i čika Miško da živi. Samo ... ja navijam da se što pre sve privatizuje i rasqrca. Tek kad ostanemo više bez ikakve šanse da se provlačimo možda i dođe do nekog otrežnjenja ove zemlje.
Dobro si nabrojao. Dakle ono posle WWII do 90-e si polako papao.
A odakle ono posle WWII? Pa isto od pozajmica. Jedino sto nisu bile uslovljavane.Onda si dobijao milijardu od kojih 50% u opremi a 50% u novcu. Pola novca si gradio opremu a pola si papao pre nego sto je oprema pocela da radi.Politika 'mentalno zdravog komunizma' ti je donosila slobodna putovanja, bio si van gvozdene zavese, isao da radis, nisi za kichmu imao konkurenciju, isao si da svercujes, bio spona istoka i zapada imao doznake od milion radnika koji su radili napolju i onda je posle smrti Tita receno: sikter lenjivci, evo perestrojke.
Isprovocirao si sve te ratove ( svi iz SKJ, ne samo Srbi) da bi se ljudi klali a oni profitirali.
Sada si na istoj distansi opet se pozajmljujes ali pod surovim uslovima. sada ti kaze evo ti pare al da vidim golu guzu, sta cu da kresem kad ne vratis!!!To je ono sto ti kazem: partizani su proziveli nas zivot, a mi prozivljavamo zivot nasih potomaka. Potomcima ko jebe mater, neka nauce da jedu g*na.
I ti meni hoces da kazes da ja moram da trpim balavljene oko neke jake Srbije, balavljenje oko neke vere, kratscha, pravoslavstva ukenjane bratske Rusije i drugih gadosti koje se sire ne samo u Kuriru nego u samim drzavnim medijima.
Polako ce na tv da bude sto rece pokojni Zoki Radmilovic u Radovanu Trecem, samo vreme:
Krajnje je vreme, minut do dvanaest, proslo je vreme, doci ce vreme itd.
Ako neko voli balavljenja kojekakvih politicara ja to ne volim.
Drzava se gradi radom i funkcionalnim  institucijama, a ne pozjamicama i balavljenjem.
A da bi switchovao na to, treba korbach bato. Institucija korbacha i nadlanice po gubici treba da bude veoma funkcionalna cim zines da kazes nesto. Smile Smile Smile
Veruj mi da bi 'herojski' naaaarod umuknuo posle prvih korbacha i savio grbachu za dobrobit drzave.
« Poslednja izmena: 25. Mar 2009, 22:59:32 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 10:08:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.