Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nikita Mihalkov "čuva" Kosovo!  (Pročitano 5936 puta)
04. Okt 2006, 11:56:37
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Nikita Mihalkov "čuva" Kosovo!

Čuveni ruski režiser susreo se juče sa premijerom Koštunicom i založio se za opstanak Kosmeta u Srbiji

BEOGRAD - Ruski režiser Nikita Mihalkov rekao je juče u Beogradu da je došao u Srbiju da podrži ostanak Kosova u Srbiji. Na zajedničkoj konferenciji za novinare sa Nikitom Mihalkovim, premijer Srbije Vojislav Koštunica rekao je da je Mihalkov "veliki srpski prijatelj" i da je došao u Srbiju kao gost Vlade.
Takođe je rekao da je sa ruskim režiserom juče razgovarao o mnogim temama, a ponajviše o Kosovu.
- Čuli smo iz usta ruskog predsednika Vladimira Putina da princip teritorijalnog integriteta ne trpi izuzetke, a Mihalkov je došao da bi svojim britkim umetničkim iskazom, ništa manje ubojitim, to i potvrdio - rekao je Koštunica novinarima, kojima je rečeno da njegovom gostu i njemu mogu da postave tek nekoliko pitanja.
Koštunica nije želeo da komentariše posetu glavne haške tužiteljke Karle del Ponte Beogradu; rekao je da će o tome pričati sutra i narednih dana, i dodao da smo danas ovde da "svim mogućim sredstvima - pravnim, istorijskim i umetničkim, dokažemo da je Kosovu mesto u Srbiji".
Mihalkov, kog je Koštunica opisao kao predstavnika "nezvanične, umetničke Rusije", bio je veliki protivnik NATO bombardovanja Srbije 1999. godine. On takođe žestoko u svakoj prilici osuđuje rušenje pravoslavnih crkava na Kosovu.
Ruski režiser je ponovio svoj raniji stav da se na Kosovu brani pravoslavlje.
- Nemam pravo da govorim u ime države, da izražavam zvaničan stav zemlje, ali ja sam pravoslavni čovek, ruski umetnik. Za mene je Kosovo jedno od srca pravoslavlja koja kucaju. Za mene je odbrana Kosova odbrana panslavizma i budućnosti pravoslavlja. Kao odraslom čoveku, naivno mi je kad čujem da je to odbrana neke nacionalnosti, jer ako pred Amerikanca stavite Srbina, Crnogorca i Albanca, on neće znati ni gde oni žive, ni koje su nacionalnosti - rekao je Mihalkov, i naglasio da je Kosovo samo "prvi test".
- Ako se njihov plan ostvari, to znači da mogu ići dalje, a to će dovesti do narušavanja svetskog duhovnog balansa - ocenio je Mihalkov, kom je Koštunica uručio grb i zastavu Srbije.
Posle zvaničnog susreta i razgovora u Vladi Srbije, Koštunica i Mihalkov su ručali u restoranu "Tri šešira" u Skadarliji.
(AG.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Umesto direktne pomoci, bolje reci konkretne, Rusi uvek salju neke koji ce da se dobro napiju i najedu na nas racun viknu par puta da smo braca i odu natrag kuci. To niko uglavnom u svetu ne sljivi ni 5%. Oni su i '99 to isto govorili pa nam nisu pomogli. "Jaka" pomoc.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7220
Treba se okrenuti zapadu i SAD... Rusi nam nikad nisu pomogli pa nece ni sad...
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1032
Zastava U pokretu
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Treba se okrenuti zapadu i SAD... Rusi nam nikad nisu pomogli pa nece ni sad...

Ima tu necega u tvojoj tvrdnji.

Rusija je, stice se utisak, i dalje u svojim problemima kojih ima na pretek. Kako teritorijalnih (Cecenija,Abhazija, Pridnjestrovlje), tako i politickih (priblizavanje NATO njenim granicama, konflikti sa susedima itd). Trenutno se brine sama za sebe. Osim toga Rusija i negleda blagonaklono na nas, jer sprecavamo vece ucesce ruskog kapitala u procesu privatizacije.
IP sačuvana
social share
Jednom merim, tri put secem....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Treba se okrenuti zapadu i SAD... Rusi nam nikad nisu pomogli pa nece ni sad...
hm Smile mozda jeste tako..bar onaj deo sto se tice Rusije..Kad god smo bili u *ovnima do gushe okretali smo se Rusiji koja nas je tapsala po ramenima i obecavala pomoc koja cuda li Bozijeg nikako nije stizala Smile No bilo kako bilo, mislim i da resenje Kosmetskog pitanja jeste nesto sto se trebalo odavno resiti...a ne sada. I da, trebalo se mnogo vise osloniti na zapadne sile barem po pitanju kukanja i zapomaganja, jer je to nacin na koji su Siptari dobili najvecu podrsku zapadnog sveta. Velika, masovna propaganda, kukumavcenje zapomaganje, politicki azili, izbeglistva i sta sve ne..Dok smo mi cutali i mislili da sve mozemo sami.E sada ce biti daleko teze ubediti iste te sile da su Srbi ustvari u daleko goroj situaciji i da je Kosovo pre svega Srpska teritorija, da su najvece svetinje srba ostale na Kosovu, sveta zemlja Metohija i onoliki manastiri, Pecka patrijarsija...onoliki narod po enklavama.No, dzaba ti pricas Nemcu ili dancu, Holandjaninu o veri i svetinjama..za njih je crkva umetnicka tvorevina koju treba staviti pod zastitu Unesco-a, postaviti par vojnika da je cuva i to je to. Nemaju oni taj osecaj za veru kakav mi imamo, zato njih treba politickim argumentima ubediti u to da nezavisnost nije nikakvo resenje. Treba siptare prikazati u losem svetlu a ne samo naklapati iz dana u dan iz sastanka u sastanak..nema tu kompromisa..pogledajte siptare.Oni su odavno rekli NE pregovorima i to je to..Tacka.Amin.Nece nista drugo osim nezavisnog Kosova...a mi smo vecito spremni na kompromiose..ma kakvi bre kompromisi, kakva Rusija...Nemamo mi dovoljno mudre politicare koji bi na pravi nacin zastupali stavove Srba sa Kosova i uopste stav Republike Srbije prema svojoj teritoriji. Sve je to nesto kilavo i mlitavo pa nije ni cudo sto nam je onda Rusija najveca potpora... Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma mi smo danas u natezoj situaciji, jer nas niko nece. Dok je bila SFRJ uvek smo bili negde izmedju Rusije i SAD a danas niti jednima niti drugima nista ne znacimo. Tada smo mi bili neka granica izmedju ove dve sile a otkad Rusiju briga za sve tj. otkad je nagomilala sebi probleme vise ne misli na nas mada moze se reci da i ranije u istoriji nikad nam nije nesto posebno (uopste) pomogla.
Treba se okrenuti zapadu i SAD... Rusi nam nikad nisu pomogli pa nece ni sad...
Pitanje da li nas amerikanci danas hoce, a vidis i sam koji su sve uslovi tj. davanje nezavisnosti Kosovu itd... Tesko da cemo se mi na nekog osloniti i da ce neko nama pomoci. Da li nam amerikanci koji nas totalno rasturise (Srbiju i druge Srpske teritorije) mogu biti prijatelji? Ne znam ali ne bih rekao. Jos devedesetih kada su se svi Srbi mogli ujediniti oni su to sprecili (a i njihov covek je bio na vlasti u Srbiji), jer cini mi se amerikancima nikad nece odgovarati slozna i velika tj. kolika bi trebalo biti Srbija koja bi sigurno bila jaka i ekonomski i politicki i bila bi apsolutni lider na Balkanu.
Ranije je bila amerika dobar izbor a danas ne znam ni sam jer nas oni nimalo ne cene.

Treba se okrenuti zapadu i SAD... Rusi nam nikad nisu pomogli pa nece ni sad...

 Osim toga Rusija i negleda blagonaklono na nas, jer sprecavamo vece ucesce ruskog kapitala u procesu privatizacije.
To sprecava vlada Srbije jer ih EU i amerika primoravaju da privatizacija vecih preduzeca u Srbiji zavrsi u rukama njihovih ljudi. A i Ruski kapital je veoma cudnog porekla.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1032
Zastava U pokretu
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Ruski kapital je svakako sumnjivog porekla i mahom je spekulantski. Razumnije je prodati firme ozbiljnim zapadnim firmama, nego sumnjivim istocnim. Mada se lovi u zube ne gleda.
IP sačuvana
social share
Jednom merim, tri put secem....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 356
Zastava Singidunum
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Siemens c72
Realno gledano Rusi mogu da pomognu. Ali samo ako njima odgovara. Kad god nesto njima nije odgovaralo ili im jednostavno nije bilo interesantno oni su nas zajebali. Ne treba od njih ocekivati previse, ali ipak u ovom momentu mogu da koriste pogotovu sto oni ne zele otcepljenje nekih svojih teritorija, tako da im ne bi odgovaralo ni da Kosovo postane nezavisno (cisto radi primera).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1032
Zastava U pokretu
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Tako je. Moze se desiti da nam se interesi podudaraju, i tada ce Rusija mozda uraditi nesto i za nas. Ali NE zato sto se volimo, sto smo bratski narodi, sto smo pravoslavna braca.....

Inace, i Rusi znaju za onu poslovicu: "Ljubav za ljubav, a sir za pare!" I drze se nje!
IP sačuvana
social share
Jednom merim, tri put secem....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
 Dobro ako bar Nikita Mihalkov ima ideju za nekakav digitalni zapis , posto ce nam samo to i ostati .
 Naravno dok se sile ne preokrenu i okupirane Srpske teritorije oslobode
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.