Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 49
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nijemci će za srpski „telekom“ platiti milijardu eura  (Pročitano 37183 puta)
22. Mar 2010, 19:55:26
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
“Milijarda evra svježih privatizujućih prihoda” često je pominjana i na skoro održanom “srpskom Davosu” na Kopaoniku. Kao najozbiljniji potencijalni kupac državnih akcija u Telekomu već dugo se pominje “Dojče telekom”. - Sa ovom kompanijom, koja je preko grčkog OTE već vlasnik 20 odsto srpskog nacionalnog teleoperatera, nikada zapravo nisu ni prekidani razgovori o kupovini većinskog paketa “Telekoma”. - Oni i u ovoj situaciji prihvataju svaku varijantu prodaje koju ponudi Srbija ...

 

Vlada Srbije definitivno će potražiti strateškog partnera za “Telekom Srbije” u drugoj polovini ove godine, potvrđeno je u nedjelju u ovoj instituciji. U toku ove nedjelje, prema tvrdnjama predstavnici vladajuće koalicije razmotriće po kojem modelu će se privatizacija izvršiti. 

- Do sada je jedino izvijesno da će se akcije Telekoma ponuditi strateškom partneru na tenderu. Veći dio vladajuće koalicije, kao i Vlade Srbije, vjeruje da ne treba prodavati sve akcije koje Srbija ima u “Telekomu”.

Zasada su svoj stav, da je dobro vrijeme za privatizaciju “Telekoma”, javno obrazložili samo premijer Srbije Cvetković i resorna ministarka Jasna Matić.

- Neki u Vladi Srbije vjeruju da je dobro prodati odmah kompletno vlasništvo države u “Telekomu” i oni su i plasirali priču o milijardi evra koja se od toga sada može dobiti.

Inače, “milijarda evra svježih privatizujućih prihoda” često je pominjana i na upravo održanom “srpskom Davosu” na Kopaoniku, pišu Novosti. Kao najozbiljniji potencijalni kupac državnih akcija u Telekomu već dugo se pominje “Dojče telekom”. - Sa ovom kompanijom, koja je preko grčkog OTE već vlasnik 20 odsto srpskog nacionalnog teleoperatera, nikada zapravo nisu ni prekidani razgovori o kupovini većinskog paketa “Telekoma”. - Oni i u ovoj situaciji prihvataju svaku varijantu prodaje koju ponudi Srbija.


Kako je potvrđeno, prije raspisivanja tendera za prodaju akcija “Telekoma” biće izdvojen dio vlasništva koje pripada građanima i zaposlenima u ovoj firmi, po zakonu o besplatnim akcijama. Izvršiće se i prenos titulara akcija sa PTT Srbija na državu.

Biznis.ba

http://www.biznis.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=104619&Itemid=2

[Edit by Belgrade: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 22. Mar 2010, 20:09:44 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Kosmet je Srbija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3631
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Bosch pumpa
daj više s biznis.ba... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
daj više s biznis.ba... Smile Smile Smile

"milijarda evra svježih privatizujućih prihoda"....bice love za xapanje , a vi mislite o crnim turcima s jataanom u ustima  Smile
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Kosmet je Srbija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3631
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Bosch pumpa
Turska je genocidna država i treba da prestane d postoji! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19849
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1036
mob
Sony 
sve je ovo presipanje iz šupljeg u prazno bez potrebe...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
TELEKOM SRBIJE ŽELE NIJEMCI, EGIPĆANI I TURCI      
10:46 / 23.03.2010.

telekom-srbija17.jpgKao glavni kupac javlja se Deutsche Telekom koji kao suvlasnik grčkog OTE već ima 20 posto vlasništva, a time i pravo prvokupa. Interes su pokazali i egipatski Orascom i turski Turk telekom."Nema razloga da se odgađa prodaja Telekoma Srbije", izjavila je za ...

... beogradski B92 ministrica telekomunikacije Jasna Matić. Interes su neslužbeno pokazale tri velike kompanije iz svijeta.

Jasna Matić rekla je kako vlada Srbije, koja je vlasnik 53 posto dionica Telekoma, još nije odlučila koliki će dio ponuditi na prodaju i dodaje da će se o početnoj cijeni govoriti tek pošto konzultantska kuća, koja će biti angažirana da procjenu vrijednosti kompanije.
Prema njenim riječima, poslije te odluke dva, tri mjeseca će biti potrebno da se provede javni poziv i međunarodni natječaj. Ona je kazala da "nije loše vrijeme za prodaju", naglasivši da je sektor telekomunikacija kroz globalnu krizu prošao sa najmanje štete od svih sektora globalne ekonomije i da je Telekom poslovao uspješno.

Kao glavni kupac javlja se Deutsche Telekom koji kao suvlasnik grčkog OTE već ima 20 posto vlasništva, a time i pravo prvokupa. Očekuje se još potencijalnih investitora, među kojima su po jedna egipatska i turska kompanija, dodala je ministrica. Kako B92 neslužbeno saznaje, riječ je o egipatskom Orascomu i turskom Turk telekomu.

Ipak, konačnog kupca odredit će isključivo tržište, odnosno ponude koje zainteresirani kupci budu ponudili na natječaju, zbog čega su sve procjene o vrijednosti kapitala i eventualnoj cijeni preduhitrene. Tim prije što službene procjene vrijednosti nema.



Biznis.ba/Srna

ja sam za turk telekom, za vas ne znam
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
a vi mislite o crnim turcima s jataanom u ustima  Smile

Јес јес зато смо на балијском форуму и хејтујемо федерацију.....  а не чекај ти си на српском форуму и хејтујеш све српско.. упс Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
a vi mislite o crnim turcima s jataanom u ustima  Smile

Јес јес зато смо на балијском форуму и хејтујемо федерацију.....  а не чекај ти си на српском форуму и хејтујеш све српско.. упс Smile

izvini al ja nisam bas tako uskix svjetonazora kao ti , uclanjen sam ja ne samo na ovom vec na 10ak foruma, volim  da razmjenujuejm misljenja, infrmacije i tako to, a volim i vas da zezam, nenormalno kako se primate... Smile
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
heh... dobri,stari Traljakom...  Smile
kome god da ga prodaju,ostace ista skupina nesposobnjakovica,prevaranata i lopuza.
a,naravno,nikog nije briga sta ce se onda desiti sa svim onim ljudima koji cekaju da im se ukine dvojnik,PCM uredjaj,ili slicna sranja koje ovaj narod ima zahvaljujuci istom tom Traljakomu i njegovom lopovluku i lenjosti.
naravno,sta politicMare bole kurac za to...
ne znam ko mi se vise gadi.
daj više s biznis.ba... Smile Smile Smile

"milijarda evra svježih privatizujućih prihoda"....bice love za xapanje , a vi mislite o crnim turcima s jataanom u ustima  Smile
jos nisi popravio tastaturu...?
« Poslednja izmena: 23. Mar 2010, 20:01:45 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
na fonu ulaska turskog kapitala u srbiju evo jos jedna vijest, doduse stara i bez rezultata i konacno rjesenja...

TURKISH AIRLINES STRATEŠKI PARTNER JAT AIRWAYSA
   
12:57 / 23.03.2010.

jat.jpgRazgovori o strateškom partnerstvu između domaćeg "Jat Airwaysa" i "Turkish Airlinesa" odvijaju se u dobrom pravcu. Delegacija turske kompanije bila je u Beogradu krajem prošle nedelje, a nešto više o eventualnom dogovoru moglo bi se znati do kraja ...
... ove nedelje,piše Blic.
U četvrtak će se sastati premijer Mirko Cvetković, ministar ekonomije Mlađan Dinkić, ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić i direktor "Jata" Srđan Radovanović. Tema razgovora biće strateški partner za domaću avio-kompaniju.

"Jat Airways" za sada komunicira sa "Turkish Airlinesom" bez posredovanja predstavnika Vlade Srbije, istakao je državni sekretar za vazdušni saobraćaj u Ministarstvu za infrastrukturu Miodrag Miljković.

"Reč je o informativnim razgovorima, u kojima rukovodstvo domaće aviokompanije prikazuje bilanse, daje informacije o stanju firme i flote, broju zaposlenih, eventualnim tehnološkim viškovima, socijalnom programu i drugim pitanjima", izjavio je Miljković.

On je objasnio da će od tih kontakata zavisiti da li će "Turkish Airlines" doneti odluku da počne zvanične pregovore o strateškom partnerstvu.

Kako su ranije najavljivali nadležni, rok za pronalaženje strateškog partnera za "Jat" je kraj godine, s obzirom na to da će kompanija sa starom flotom toliko moći da izdrži.

Sa druge strane, turska kompanija ima strategiju da se proširi na područje Balkana, a kupovinom "Jata" bi dobila već razrađeno tržište.

Prema mišljenju stručnjaka, strateški partner bi odmah morao da uloži u novu flotu, koja je "Jatu" preko potrebna. Kompanija trenutno u floti ima 15 aviona od kojih je devet u saobraćaju.

Do sada su se već kao budući strateški partneri „Jata“ pominjali i ruski "Aeroflot", kao i nemački "Air Berlin", ali je u igri ostala samo turska kompanija. To je prošle nedelje potvrdio i prvi čovek "Jata" Srđan Radovanović, rekavši da se samo sa "Turkish Airlinesom" ozbiljno pregovara.




Biznis.ba
 
 
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 49
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.