Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:03:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nijedan srpski vladar bez prevrata?  (Pročitano 6618 puta)
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 5610
Citat
Ličani su naši najbrabriji ratnici zajedno sa Hercegovcima i zato ih je Napoleon cijenio.
Хоћеш речи да је Војна крајина била хрватска, тј. да су хрвати сачињавали трупе Крајине???  Smile
Јел ти читаш научну фантастику или историјске књиге???  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
na kraju krajeva Hrvati se ne poistovjećuju sa NDH već sa NOB-om, kojeg su nosioci bili Hrvati.


Smile hahahahahaha pa ti si smesan koji bre nob .... pa imali ste jasenovac legalalna vlast vam je bila za nemce (nikad protiv nemaca) i jos ste pukli i ti meni sada pricas o tome kako ste vi oterali nemce hahahahaahahahaha pa ovde su i cetnici i partizani bili protiv nemaca tj. svi su bili  hahahahahahahaahahahaah

ti si luddd pukli ste taj rat jel ste bili sise i verovali u katolicku crkvu i prihvatili sulude germanske ideje .....

ovaj prvi svetski rat vidim da si priznao......

cek malo mi nije jasno cemo onda Velike seobe Srba i kako je natala sajkaca... i kako su ugari  imali dogovor sa Srbima mada cenim da je to suvise knjiga za tebe......

"Nakon ponovnog naseljavanja u 18. stoljeću Lika je postala nacionalno izrazito mješovito područje, s gotovo podjednakim udjelom hrvatskog i srpskog stanovništva. Po etničkoj strukturi mogu se izdvojiti dva osnovna područja : zapadni dio ( Brinje, Gospić, Otočac i Perušić ) u kojem dominiraju Hrvati, te istočni dio ( Donji Lapac, Gračac i Korenica ), gdje su većinu stanovništva činili Srbi. Unatoč stalnom iseljavanju i promjenama tijekom Domovinskog rata, ta se podjela i danas može uočiti. Srbi su i prema popisu iz 2001. godine većina u općinama Donji Lapac i Vrhovine, a čine značajan udio u općinama Gračac, Plaški, Plitvička Jezera i Udbina. Nasuprot tome, na području Gospića i Otočca Hrvati čine preko 90 % stanovništva."

vidis pola - pola... a posto se vi nikada niste borili (iako ste pokatoliceni srbi ) nego ko pickice bili sa onim ko vam najvise preti (sa ugarima, nemcima i u ovom domovinskom ste molili, klecali pred svima.... i prodali pola dalmacije i sve banke hahahahahahahaah da bi vam pomogli  ) Srbi su cuvali granice ne vi  Smile

drugo balkanski ratovi (e i da i to su neki ratovi koje smo dobili, ali manji  Smile )su oterali turke za svagda sa balkana a u tome vi niste imali nikakvog udela nego Srbija Grcka Bugarska .....
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230
@cornix
veruj mi da ne citam nasu (Srpsku istoriju) jer je tendenciozno napisana na stetu Srba. Citaj iskljucivo neke zapadne clanke, enciklopedije, pa ce ti biti jasno.
Ja nemam nameru da te vredjam, to radim samo sa mojima kada se ne slazemo, pa stvari ostaju 'u kuci'.
Ja znam da ti citas novu vasu napisanu 'povijest'.
Dakle vi ste drzava nastala iz NOB-a. Inace ne biste imali tu teritoriju. I tu je Franjo imao izbiljne zakacaljke sa vasom dijasporom. Kada su ustase iz dijaspore, se pobunile da bude to nastavak NDH, Franjo im je lepo rekao da u tom slucaju ne biste imali Dalmaciju.
Banija, Lika i Kordun su bile u sastvau Austrougarske i nikako u sastavu drzave koja nije postojala.
Druga je prica srpskih budala koje su se sa vama upajtasile.
Evo ih sada kod nas, u vidu kojekakvih radikala, hoce vlast i hoce da ide do Karlobaga tako sto ce poslati mene da ginem a on da vlada. To, svestan sam da ih debelo placate (naravno neke od njih), da bi unistili Srbiju.

Ali pogledaj istoriju, takva kakva je. Vi ste bili pod Ugarskom, cek je vise od pola Hrvatske bilo vlasnistvo ugarskih grofova (Erdedy).
Vas je bilo iskljucivo kroz sabor, i san o drzavi.
Posle raspda Austrije, uzgred budi receno, na Balkanu zahvaljujuci iskljucivo srpskim pobedama (Cer, Kolubara, Kajmakcalan) vi ste bili pod znakom pitanja kome da pripadnete. Lepo ste se usunjali kod one budale, koju ste na kraju ubili (Aleksandra), preko Trumbica i poceli ideju o troimenom narodu.
Na mirovnim pregovorima, Francuzi i Englezzi su trazili kralju da stavi Trumbica sa druge strane stola. Kralj nije hteo da cuje, jer mu zinulo dupe za podanicima.
Tako u mesto da pripadnete Madjarima, postali ste kraljevina. Isto je bilo i sa Slovencima. Pola njih (Koruska) je na referendumu trazila da ostane u Austriji, dok druga polovina je prihvatila kralja i ideju troimenog naroda.
Trazili ste zatisje, da pocnete stvarati svoj san (to je na kraju krajeva u redu).
Kralj je uvideo gresku, uveo 27-e diktaturu (6-og januara). Nije stigao da resava probleme oko vasih buna, jer ste ga ubili 34-e.
Pocetkom drugog rata, znas i sam srpski idoti u mesto da spasavaju glave, rekli su bolje rat nego pakt. Hitler je to ozbiljno shvatio, pa rece ako zelite evo vam.
Uz pomoc Nemacke ste napravili NDH, bez Dalmacije naravno.
Rezultat se zna. Djujic, Jasenovac, Pavelic.
Americka statistika o broju mrtvih je 660000. I tu da se ne sporimo vise.
Opet srpska zelja za dominacijom dovodi do stvaranja drzave Hrvata i Srba u SFRJ.
Ostalo se zna.
Ja vas krivim samo za ubistva civila, ali nikako za borbu i zelju da imate drzavu. To je to sto Srbima ni danas nije jasno.
Da ne idemo vise u off, ja cu otvoriti temu, stvaranje Jugoslovenskih naroda, a tu ce biti kako ste se na srpskoj krvi okoristili i vi, i Slovenci i Makedonci i Muslimani i Siptari.
Svi sada imate drzave. I sve u granicama NOB-a.

A stvaranje srpske drzave ide od 1804-e od Karadjordjevog ustanka, a nije gotovo ni dan danas. a mozda i nece nazalost nas Srba.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
e, dosta sam procitao vezano za istoriju, ali nikada mi nece biti jasno od kud tolika mrznja izmedju srba i hrvata!
stvarno mi taj deo nije jasan!
ta kriva mrznje je krenula posle I sv. rata, ali sto? od kud tolika mrznja ovekovecena u jasenovcu?
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
@shkorpion

 Smile pa ti si ludji nego on .... pa prva i osnovna stvar nikada ne priznaj greske nego uci ...

inace dobar deo ti je tacan... ali ima i nekih gde ga bas pretera koju drzavu da imaju ... cek sta ce da budu do kraja slovenci i oni ... italijani i  austrugari .....  Smile Smile Smile a bosanci turci bem ti .... onda cu ja da budem Englez ustvari ne necu bolje da budem Holandjanin dadad super ja sam holandjanin (ko oce samnom da bude holandjanin ?? )

ja sam Holandjanin, a vi kako se kome digne se dogovorite kako sam to postao boli me k......  vi ste svi jadni, bedni i glupi  ja sam u evropskoj uniji i bas mi je lepo  Smile - inace sam manjina na balkanu gde zive ova govna od Bosanaca, Srba, Hrvata, Crnogoraca, Slovenaca i Makedonaca njih sve treba pobiti i ja ocu posle svoju   Independent Balkan Republic of Nederland
  Smile a vi svi (koji prezivite klanje) da mi budete robovi (znate ono u prohujalo sa vihorom da vas (posto ste svi ista stoka i istog porekla)  malo mucim, jebem i da radite sve za mene..... )
« Poslednja izmena: 29. Apr 2007, 22:14:24 od mosko »
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230
@ Kamaro
Sve su to popovi zamesili.Onaj katolik iz Dalmacije nije ni znao da je Hrvat, dok mu pravoslavac nije objasnio da nije Srbin Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia E50
@mosko

Ocu i  ja da budem Holandjanin... Smile Smile
« Poslednja izmena: 29. Apr 2007, 22:40:37 od niko79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230
@shkorpion

 Smile pa ti si ludji nego on .... pa prva i osnovna stvar nikada ne priznaj greske nego uci ...

inace dobar deo ti je tacan... ali ima i nekih gde ga bas pretera koju drzavu da imaju ... cek sta ce da budu do kraja slovenci i oni ... italijani i austrugari ..... Smile Smile Smile a bosanci turci bem ti .... onda cu ja da budem Englez ustvari ne necu bolje da budem Holandjanin dadad super ja sam holandjanin (ko oce samnom da bude holandjanin ?? )

ja sam Holandjanin, a vi kako se kome digne se dogovorite kako sam to postao boli me k...... vi ste svi jadni, bedni i glupi ja sam u evropskoj uniji i bas mi je lepo Smile - inace sam manjina na balkanu gde zive ova govna od Bosanaca, Srba, Hrvata, Crnogoraca, Slovenaca i Makedonaca njih sve treba pobiti i ja ocu posle svoju Independent Balkan Republic of Nederland
Smile a vi svi (koji prezivite klanje) da mi budete robovi (znate ono u prohujalo sa vihorom da vas (posto ste svi ista stoka i istog porekla) malo mucim, jebem i da radite sve za mene..... )
To je sve tacno sto sam napisao. Ne sporim ja pravo ni Slovencima ni Hrvatima, citavu njihovu borbu oko stvaranja drzave i okupljanja nacije.
Ali oni idu 9-og maja, da slave pobedu nad nacizmom. Oni su drzava iz NOB-a. Druga je stvar sto im se dusa raspilavi za Antu Pavelica.
Ali oni sve to pametno rade. Kakav Ante, kakvi bakraci? Pa mi smo se borili protiv nacista.Tako kazu. To je ono sto ja nazivam na srpskoj krvi. Jer ko se borio protiv nacista? Da nije Mile Budak i Artukovic?
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
@ Kamaro
Sve su to popovi zamesili.Onaj katolik iz Dalmacije nije ni znao da je Hrvat, dok mu pravoslavac nije objasnio da nije Srbin Smile Smile Smile
Smile
cizna ino us bisr! Smile
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3484
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
pa dakle Srbi su sami tamanili Srbe ? Kako to da ni jedna druga nacija nema toliko učestale i redovite atentate ?

Dragi moj hrvatska povijest je bogata i slavna. Sve i jedna bitka u kojoj smo se borili smo pobijedili. Gubili smo na papiru i prijevarom. Hrvatska je spasila Europu od prodora Turaka, kako vi kažete vehabija. Hrvatska je bila predziđe kršćanstva i brana prema centralnoj Europi.

Sam Napoleon je rekao da je imao 2 legije Ličana da bi pokorio cijelu Europu.

Ne zaboravi da su Hrvati spasili Beč od pada, teške su poraze nanijeli Sulejmanu II. kod Sigeta i spasili Austriju od sloma. Hrvati su ugušili pobunu u Mađarskoj 1949.

A kada pogledamo recimo Srbiju...kakjevu vi to povijest imate ? 500 godina ropstva pod Turcima ? To je vama povijest ? A vaša najslavnija bitka je na ona na Kosovu na kojem ste popušili do jaja.

O čemu mi pričamo ? Koja povijest ? Povijest izdaje i poraza ?

 Smile

ti covjece maltene nikakve bitke nisi ni imao
9o% istorije si proveo pod tudjim gazdama
i nisi ti nikakve Turke zaustavljao vec Srbi koje su u vojnu krajinu naselili zbog toga
i bitka na Kosovu nije ni poraz ni pobjeda
obe strane su se povukle poslije potpuno iscrpljene sto je usporilo Tursku za odredjen period vremena
a kad su ponovo krenuli odmah su te zauzeli i dosli cak do Beca poslije
vidi se odmah pri tome koliko ih je tvoje "zaustavljanje" sprijecilo


a sto se tice Like i Licana znamo koji je narod  tamo u to doba Napoleona zivio i zasto je bio postavljen tamo Smile
« Poslednja izmena: 29. Apr 2007, 22:57:02 od bokimajk »
IP sačuvana
social share
An elderly Albanian couple is sitting in their dark flat in Pristina. The electricity is out, yet again, and they are sitting in front of a blank television, lights out, food beginning to rot in the refrigerator which isn't running, no hot water, and certainly no cooking to do. They are just sitting there, wondering what to do next when all of the sudden, the crackle of electricity is heard when the lights begin to flicker. The television comes to life, the hum of the refrigerator can be heard and the water heater starts up.

The old man looks at his wife and says „Honey, get my gun. The Serbs are back.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:03:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.