Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trazili Karadzica , tesko ranili Pravoslavnog svestenika ...  (Pročitano 1230 puta)
02. Apr 2004, 10:03:58
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Brutalna akcija Sfora na Palama

Sveštenik i njegov sin žrtve

Sveštenika u crkvi Uspenija Presvete Bogorodice na Palama Jeremiju Starovlaha (52) i njegovog sina Aleksandra (28) juče oko jedan čas posle ponoći teško su ranili pripadnici Sfora prilikom izvođenja helikopterskog desanta na centar Pala. Cilj ove akcije bio je hapšenje Radovana Karadžića.

Ranjeni su Sforovim sanitetskim helikopterom koji je naknadno sleteo u crkveno dvorište, oko tri časa, prebačeni na hirurško odeljenje tuzlanske bolnice, gde su im u trenutku prijema konstatovane teške ozlede. Dežurni lekar Goran Ekljan je izjavio da je njihovo zdravstveno stanje krajnje ozbiljno.

Operisani su tokom jučerašnjeg dana i po izjavi portparola Univerzitetskog kliničkog centra Tuzla Amre Odobašić, obojica su u veoma teškom stanju. Ona kaže da dišu uz pomoć aparata i da je ishod vrlo neizvestan. Aleksandru je izvršena komplikovana operacija glave, dok je sveštenik Jeremija podvrgnut hirurškim zahvatima zbog teških povreda glave, grudnog koša, rebara i ključne kosti.

- Pripadnici Sfora naneli su im tupim predmetom teške telesne povrede opasne po život - izjavio je juče Stanko Nujić, tužilac Okružnog javnog tužilaštva Srpsko Sarajevo. On je naveo da mu je lekarka iz Kliničkog centra u Tuzli potvrdila da povrede nisu nanesene vatrenim oružjem već tvrdim predmetima. Nujić je rekao da su u ovoj akciji i sveštenik Mijomir Zekić i njegova supruga Branka zadobili lakše telesne povrede prilikom vezivanja lisicama.

- Izveli smo akciju na Palama, ali Karadžića nismo našli - izjavio je juče ujutro portparol Sfora Dejv Saliven.

Akcija hapšenja Karadžića počela je helikopterskim desantom oko 40 pripadnika Sfora na Pale, a potom je u parohijskom domu odjeknula izuzetno snažna eksplozija. Odmah po sletanju pripadnici Sfora su opkolili crkvu, parohijski dom, te prostor oko paljanskog Doma kulture, a zabranili su kretanje i pešaka i automobila.
Potom su se, prema izjavama svedoka, nakon petominutne pucnjave dali u pretresanje parohijskog doma i stanova u kojima žive sveštenici Mijomir Zekić i Jeremija Starovlah sa svojim porodicama.
Supruga sveštenika Starovlaha, Vitorka Starovlah, rekla je novinarima da je Sfor upao u parohijski dom u trenutku kada su svi ukućani bili u postelji.
„Ne znam što su pucali. Mi smo dignuti iz kreveta. Probudila nas je silna detonacija. Sve se desilo u takvom magnovenju, to je bilo stravično, kao neki najgori horor film koji ne možete ni da zamislite“, kazala je ona. Prema njenim rečima, Sfor nije bio ničim isprovociran da upotrebi oružje.
„Nisu mi dozvolili da ih vidim. Držali su me u sobi sa uperenom puškom u mene. Moj muž je toliko jaukao. Sin nije davao nikakve znake života. Samo je pao. To je sve što sam mogla da vidim dok su se vojnici Sfora mimoilazili“, kazala je Vitorka Starovlah.
Premetačina u parohijskom domu je trajala sve do pet časova ujutro, kada su se sforovci povukli, saopšteno je da je reč o vojnicima SAD, Britanije i Italije, a obezbeđivanje mesta eksplozije, od koje su, pored svešteničkih stanova, znatno oštećene i okolne zgrade, preuzela je policija CJB Srpsko Sarajevo.
I tokom jučerašnjeg dana policija je bila prisutna, a širi prostor u centru Pala bio je ograđen trakama na kojima je pisalo „mesto zločina“.
Na Pale su juče stigli najviši predstavnici vlasti Republike Srpske, srpski predstavnici u zajedničkim institucijama BiH i crkveni velikodostojnici.
U obraćanju okupljenim građanima na protestnom skupu, a bilo ih je nekoliko hiljada, oni su jednodušno osudili ovakvo ponašanje Sfora i najavili da će vlasti RS prema ovom događaju zauzeti i konačan stav.
Vojnici Sfora su pre tri meseca izveli, takođe bez uspeha, sličnu operaciju na Palama, pošto su imali dojavu da se Karadžić nalazi u tom mestu radi lekarskog pregleda.
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
.... oni su zaista bolesni...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
страшно! што неко не убије ону Дел Понте... јебем јој матер..
шта нам раде.. страшно.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Mislis da ce sledeci tuzilac biti ista bolji?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.