Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:57:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nije bilo srpskih konc-logora  (Pročitano 10227 puta)
25. Okt 2007, 13:53:15
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 42
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Nije bilo srpskih koncentracionih logora u Bosni, kao što je to rekao Alija Izetbegović Fransoa Miteranu, juna 1992. godine, u Sarajevu. Ova izjava bila je laž izneta da bi izazvala gnušanje Zapada i navela ga da se stavi na muslimansku stranu.
To priznanje je izrekao lično Alija Izetbegović, 2. decembra 2003. godine, kada su Bernar Kušner i Ričard holbruk seli kraj njegovog uzglavlja u bolnici u Sarajevu, nešto malo pre njegove smrti. Svedočanstvo o tome nalazi se u knjizi Bernara Kušnera „Ratnici Mira“ (izdavač: Grasset et Fasquelle,2004), na stranicama od 384. do 387.
Preiđmo preko autorovih lirskih iskaza, preko njegovog „neizmernog divljenja“ prema onome koga on smatra „najboljim predstavnikom islama svetlosti“. Zadržimo se samo na napisanim činjenicama.
Na kraju susreta Kušner postavlja Izetbegoviću pitanje o postojanju srpskih koncentracionih logora. Podseća ga na susret sa Miteranom  i na ono što mu je Izetbegović tada rekao o logorima smrti: „Vi ste to ponovili pred novinarima. To je izazvalo veliko nespokojstvo u svetu. Fransoa miteran me je poslao u Omarsku, otvorili smo i druge zatvore. To su bila strašna mesta, ali nije bilo sistematskog istrebljivanja. Znate li to?“
Odgovor: „Da. Mislio sam da bi moja „otkrića“ mogla da ubrzaju bombardovanje. Video sam reakciju Francuza i ostalih... Prevario sam se“.
Umešao se Ričard Holbruk: „U Helsinkiju ste shvatili da se predsednik Buš stariji neće mešati?“
Izetbegović:“ Da, pokušao sam, ali izjava je bila lažna. Nije bilo srpskih koncentracionih logora, ma kako da su strašno izgledala ta mesta.“

To je sve, ali dovoljno da se uvidi kakva je bila pozicija Zapada tokom rata u ruševinama druge Jugoslavije, odnosno da le je bio izigran ili je svesno pristao na laži, mnoge od njih i sam proizvodeći, naručujući i distribuirajući, kako bi od njih napravio „događaje na koje se mora reagovati, pa makar i masovnom upotrebom sile“. Iako velike zapadne sile nisu tada odgovorile očekivanjima muslimanskih vođa, Izetbegovićeve optužbe da ima srpskih koncentracionih logora, koje su drugi ponavljali, predstavljale su ogromni uspeh muslimanske propagande koja je naveliko doprinela konačnoj satanizaciji Srba u Bosni i drugde. Pod uticajem zgražavanja nastalog zbog te laži – i zbog drugih laži koje još nisu priznate – NATO snage su intervenisale protiv bosanskih Srba i stvoren je Međunarodni krivični sud u Hagu da bi ih kaznio. Naravno, priznanje ne može biti nadoknada za zlo koje je na osnovu tih laži naneto Srbima. Ali, biće korisno za one kojima istina još uvek nešto znači i obavezuje ih.

Kosta Hristić

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Naravno da smo mnogo samo doprinijeli  sto su o nama imali takvu sliku ali o propagandnom  ratu mi smo ocigledno malo znali za razliku od drugih . Nikakda nismo imali niti cemo imato konc logore.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
banjica
omarska
manjača
mitrovica
Smile
dembelija
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Kakva Banjica? Banjica je u sred Beograda i bila je Nemački konc logor tokom II svetskog rata.

Mitrovica ima više. Ako pričaš o Kosovskoj Mitrovici to je kao da pričaš o Lepoglavi, državni zatvor otvoren za nadzor Crvenog krsta i drugih organizacija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
covjek nabroja 2 zatvora 1 logor za Srbe iz 2 svjetskog rata
omarska logor za muskrace zarobljenike bilo i civila tacno Manjaca isto ali to nisu konc logori ako ti uopste znas sta su konc logori.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
mitrovica srijemska
banjiuca logor u 2.sv.ratu
ostali u ovom prošlom

ne vi nemate logore kod vas su to zatvori

a hrvati su nastali pokatoličavanjem srba Smile
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 5610
mitrovica srijemska
banjiuca logor u 2.sv.ratu
ostali u ovom prošlom

ne vi nemate logore kod vas su to zatvori

a hrvati su nastali pokatoličavanjem srba Smile
Не лупај глупости!
Сремска Митровица није логор него затвор, а за твоју информацију Бањички логор је место на коме су највише Срби страдали.
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


I Express My Uniqueness

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 11691
Zastava Lost Heaven
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia N70
banjica
omarska
manjača
mitrovica
 Smile
dembelija


Covece,mi smo za Vas mala deca...
« Poslednja izmena: 26. Okt 2007, 14:07:37 od soichiro »
IP sačuvana
social share




Euphoric Vibes Episodes
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
mitrovica srijemska
banjiuca logor u 2.sv.ratu
ostali u ovom prošlom

ne vi nemate logore kod vas su to zatvori

a hrvati su nastali pokatoličavanjem srba Smile
Не лупај глупости!
Сремска Митровица није логор него затвор, а за твоју информацију Бањички логор је место на коме су највише Срби страдали.

je zato je beograd bio jedini "juden frei" grad u europi

kažem ti ja, kad se o srpskim logorima priča onda su to zatvori Smile

zbog čega su naši gardisti bili u mitrovici "zatvoru"?

pod kojom optužbom? da su hrvati?
u zatvor se ide na osnovu nekakve presude zar ne?
ovi moji nisu imali nikakvu suđenje, jednostavno su ih iz vukovara strpali u mitrovicu i šta je onda mitrovica bila, zatvor jel?
« Poslednja izmena: 26. Okt 2007, 14:42:25 od evidentni »
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Nokia E50
Citat
zbog čega su naši gardisti bili u mitrovici "zatvoru"?

A da nismo mozda trebali da za njih gradimo nesto specijalno???
Uostalom bolje i u Mitrovici nego na Ovcari... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:57:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.