Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 09:38:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nevidjena depresija!  (Pročitano 13753 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46906
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Depresija se pojavila otkad ljudi ne moraju da oru, nego lepo kupe 'leba u Maxiju, pa imaju mnogo vremena za razmishljanje.

O ne, nisi u pravu. Pre su se ljudi od depresije odavali alkoholu, pravili razne droge od lista oraha, bunike, velebilja. Nije bilo buništa iza svinjca bez uredno osađenih bunika.

Naročito je snažna depresija bila zimi u vreme gladi. Depresivne osobe su često bežale u planinu da umru u snegu.

Ovo je vreme bolje od prethodnih jer se sa depresijom suočava.

Mislio sam na "depresiju".


ma ti si garant mislio na ovo:


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Far za "depresiju najbolji lek je tokom upotrebe dobro promućkati.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia N97
@ Magic

Izdrzhao sam 30 sekundi ... zajebi ...  Smile

@ sim

Ma plug je univerzalni lek, kao coca-cola.  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 
za depresiju je najbolji lek Douglas Adams, samo ne oralno, ni intra venalno...al u zadnju nisam siguran
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46906
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@ Magic

Izdrzhao sam 30 sekundi ... zajebi ...  Smile


Ajde probaj bar minutu. Cura se stvarno trudi a ti ništa.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Hee... kakvih likova ovde.

Ljudi su zvjeri stvarno. Covjek iskaze slabost, ljudi namirisu - reze, laju, govore o lupanju samara. "Kriv si sto si ziv, kriv si sto si depresivan".
"Idi kod psihijatra, budalo" i kao sa takvima treba cvrsto  Smile

Alo ljudi prava depresija je BOLEST! Drugo je smorenost i ljenjost.

« Poslednja izmena: 29. Jun 2008, 00:59:42 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Z 240
shta da radim ?
traje vetj godinu i po, ochajan sam do same granice!
probao Zoloft, ne pomazhe ..
probao Cipralex, ne pomazhe ..
probao Remeron, ne pomazhe ..

svako jutro, svaki dan, ubija me iznutra, ne mogu vishe ..
bolje bi bilo da je ovo Burek Psihijatar - podForum, ali ako neko zna ..
ako mozhe da mi pomogne!

ne mogu stvarno ovako dalje, mislim nema dalje uz depresiju ..
nigde! lol
shta da radim ?

Vidi ovako, ovo ti piše neko ko je probao/la sve što si ti naveo, od lekova do psihologa i psihijatara.
Počelo je polako, nesvesno se ta infekcija proširala kroz mene, dok nisam počela da pokazujem prve signale da nešto nije u redu samnom. Prvo je okolina to pravdala gubitkom oca, preseljenjem, bla, bla, bla, dok nisu shvatili da me to drži preterano dugo i da nikako nemogu da se otrgnem.
E onda sam otišla kod jednog psihijatra, pa kod drugog, pa kod trećeg, koji su mi ispisivali takve mixove lekova...bolje da sam se bola u venu.
Šalu na stranu, sva ta sra*a sam pobacala, i shvatila da mi niko, ali niko nemože pomoći osim sebe same. Imala sam break down u januaru ove godine i to je bilo u stvari buđenje (daleko bilo da ti to želim, samo ti kažem dokle me je to dovelo, da 2 puta u roku od nedelju dana padnem u nesvest...sumnjalo se na epilepsiju, odradila sam sve preglede i ništa, da bih sama, laički, shvatila da su to bili nervni slomovi, kada moj organizam nije mogao da podnese toliko puno psihičkog opterećenja i da sam, naški rečeno, pukla).
Odlučila sam da moram da napravim presek u svom životu.
1. korak: zaviri duboko u svoju dušu i otkrij šta je to što te muči (to nemože da provali ni jedan psihoterapeut)
2. korak: pokušaj da se pomiriš sa tim problem (da li je u pitanju gubitak voljene osobe, problemi u školi, nezadovoljstvo svojom karijerom ili izgledom možda)
3. korak: eliminiši iz svog okruženja osobe koje ti smetaju, koje ti nanose bol, pored kojih se osećaš nelagodno. Niko nije nezamenjljiv (ja sam raskinula vezu posle 2 godine i raskrstila sa, do tada, najbližom drugaricom s kojom sam se družila 20 godina, jer sam shvatila da mi "sisaju" energiju).
4. korak: napravi drugačiji raspored u stanu ili sobi, promeni boje, predmete (zvuči smešno...znam), promeni način oblačenja (ostani veran svom stilu, ali unesi neke novine...istetoviraj se Smile), promeni muziku, nemoj da slušaš uvek istu pesmu, uvek isti bend.
5. korak: sugeriši sebi da si zaslužio da ti se desi nešto lepo, sugeriši sebi da lepo izgledaš, da si pametan i perspektivan, da zaslužuješ najbolje i da možeš sve što poželiš.
6. Kreni na neku aktivnost, sport, umetnost...nebitno (ja sam se malo aktivirala na polju biciklizma, upoznala gomilu novih ljudi koji mi odgovaraju i samim tim promenila stavove prema nekim stvarima).
E sad, ovo je sve lako napisati, a teško je sprovesti u delo. Meni je upalilo, još mi samo dve stvari fale, a i one će doći uskoro, i biću kompletna.
Jeste da će me sada 99% ljudi sa ove teme negirati, ali svejedno ću reći. Sve što nam se dešava, sva osećanja, od fizičkog bola, tuge, sreće potiče iz glave. Depresija nije bolest, depresija je stanje svesti koje se može promeniti.
.
Lekari te samo saslušaju, nemogu da zadru u tvoju suštinu (izvinjavam se svim psiholozima i inima, ali to je moje mišljenje). Slušaju te, klimaju glavom, govore "Da, da, razumem" i prepišu ti lekić koji će sve da reši.
I najbitnije, nemoj stalno sebi da govoriš i da razmišljaš u stilu "Depresivan sam, teško mi je, nema rešenja...). O da, uvek ima rešenja, samo stisni zube i reci glasno "Ja to mogu".
Nadam se da sam ti barem malo pomogla, i da ti nisam slučajno odmogla. Hoću osmeh na tom lepom licu. Smile
Pozdrav Smile
« Poslednja izmena: 02. Jul 2008, 06:25:22 od tarantulica »
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Sve što nam se dešava, sva osećanja, od fizičkog bola, tuge, sreće potiče iz glave. Depresija nije bolest, depresija je stanje svesti koje se može promeniti.

 Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Citat
Jeste da će me sada 99% ljudi sa ove teme negirati,

ja te necu negirati Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
@ tarantulice
fino napisano, cak i veoma produktivni "recepti".

Ono sa cime se ne mogu sloziti jeste to da depresija nije bolest, kao i to da psiholozi/psihijatri ne pomazu.
Naravno, najbitnija je razlika izmedju dobrog i loseg psihologa. Nazalost, ovih prvih je mnogo vise.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 09:38:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.