Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:11:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neudate zene  (Pročitano 6833 puta)
26. Feb 2013, 11:21:02
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 58
Zastava Sarajevo
Browser
Chrome 25.0.1364.97
mob
SonyEricsson ray
primjetila sam da još uvijek u našem društvu 99 posto žena doživljava udaju kao valjda najveći uspjeh.   Pa rade svadbe od 200 uzvanika ili su malo sramežljivije i naprave manju, svadbu, ali se potrude kao da im je to zadnje na svijetu.   
Kod nas ljudi i dalje užasno polažu na udaju, imanje djece, tradicionalni način života i mnogi roditelji na udaju kčeri gledaju kao na jedan od najvećih uspjeha.   Nema veze što se svaki treći brak raspada.  .   

Na Facebooku se obavezno mora staviti barem jedna slička sebe u vjenčanici.  .   Takvih je najmanje 95 posto profila! Status married je neizbježan i mora se svima jasno i glasno obznaniti.   

Pa kad rode djecu, to je isto lijepa stvar, ali koliko je žena prije rodilo i nije da je to sad nešto nesvakidašnje.   

Mnogo ih je i kućanica.   I primjetila sam da mnoge pričaju u stilu kao da je neka žena neuspješna i kao da joj je život besmislen jer se nije udala i nije rodila djecu.   Nema to veze, jel žena uspješna npr u svom poslu ( a to je pak nesvakidašnje, a ne to da se žena uda i rodi, to čini mnogo više žena nego što ima uspješnih žena.  .  ) I onda taj njezin uspjeh i sve ništa ne znači jer nije udana i nije rodila.   

Pa mnogi gledaju kao da nešto ne valja s tom ženom i da nešto nije u redu s njom jer nije "uvatila nekog tipa i udala se".  .   Ono kao da ne postoji drukčija realizacija ženske sudbine osim te da se uda i da ima djecu.   Kao da djece nema dovoljno na svijetu, pa ako ne rodiš bolje da nisi ni živjela.  .   Uglavnom, mnoge žene još uvijek gledaju na to što nisu rodile ili udale se kao velik neuspjeh u svojem životu, a nije mi jasno radi čega se ne bi netko odlučio za drukčiju realizaciju svoje ženske sudbine, osim one standardne - udaj se i rodi djecu?!
Nije da svaka žena može birati, hoće li nabasati na normalnog tipa koji ju želi, a i nije da su sve ambiciozne cold blooded bitch pa ih zato nitko nije htio.   Ja sam prva suprotnost od ovog opisa, pa isto nisam mogla birati, hoću li imati sreće nabasati na nekog normalnog ili mi život ipak neće podariti tu sreću da slučajno ili neslučajno nabasam na dobrog muškarca koji me želi za ženu i da mu rodim djecu.   to je nekad i stvar sreće, a nemaju svi sreće, tako da.  .  
IP sačuvana
social share
Ostavicu iza sebe odjek moga osmjeha. . . . da ga proganja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Dobro a sto to tebe toliko tangira. Zaboli te, zivis svoj zivot onako kako ti zelis, sama ili u vezi Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Safari 536.26.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Sto je zbijenija grupa u kojoj se zivis... to je veci pritisak...

Resenje - zivot u velikim zajednicima gde su jedni potpuno nezinteresovani za zivote drugih... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Pritisak društva. Smile Mora da se poštuje "red vožnje" što bi rekla moja mama: završi školu, nađi posao, udaj se, rađaj decu i onda si uspela, sad samo treba da čekaš na smrt, tvoj život je ispunio svoju svrhu. Smile

Naravno, ima žena koje zaista u tome uživaju, ali se uglavnom radi o velikom pritisku društva, posebno malograđanskog mentaliteta koji vlada apsolutno svuda, bez obzira na mesto. Što kaže Sandra, radi kako ti je drago i ne dopusti da te tangira šta drugi traže, žele, misle, govore.

To je ona fora, baš pročitah negde: kad studiraš, ljudi pitaju - kad ćeš sa završiš? kad završiš - kad ćeš da nađeš posao? kad nađeš posao - kad ćeš da se udaš? kad se udaš - kad ćeš da rodiš? kad rodiš - kad ćeš da rodiš drugo? kad nemaš posao - onda si dokona domaćica; kad imaš posao - zanemaruješ porodicu zarad karijere, daješ dete u vrtić, zla, zla ženo; kad si sređena - garant se kurva; kad izgledaš kao da te poplava izbacila - vidi kakva je, posle će da plače kad joj muž nađe drugu... i tako u beskraj. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Mozda gresim ali sam vidjanja sa okolinom svela na minimum minimuma i mnogo manje vremena provodim na netu , iskljucivo birajuci sta cu da procitam i sa kime cu da razgovaram.
Iako sam udata i u vezi da ne pamtim kako to izgleda biti slobodan.
Ali imam slobodan duh i ne dam da ga kreteni svojim jadnim kompleksima sputavaju.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Safari 536.26.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Ima nesto sto sam ja skoro nazvala tipicna zenska balkanstina...

Otprilike... zena cim bude zaprosena dobije neku novu auru... i cesto se desava da od normalne osobe preraste u krajnje ogranicenu i ogorcenu osobu koja sve gleda sa visine...
Sve postaje MI i samo MI idemo kroz zivot..

Pre sam mislila da su zene primorane tako da se ponasaju, ali sve sam sigurnija da gro njih same sebe ubacuju u taj fazon... Jednostavno... dostignu neki status i taj status nose na reveru kao medalju iz rata....

Kao da su citav svoj zivot usmeravale ka trenutku kada ce naterati nekoga na vencanje, decu, porodicu... ladne trajne i ukrojene kostime i haljine... Smiley

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
Pritisak društva. Smile Mora da se poštuje "red vožnje" što bi rekla moja mama: završi školu, nauci da kuvas, nađi posao, udaj se, rađaj decu i onda si uspela, sad samo treba da čekaš na smrt, tvoj život je ispunio svoju svrhu. Smile

Naravno, ima žena koje zaista u tome uživaju, ali se uglavnom radi o velikom pritisku društva, posebno malograđanskog mentaliteta koji vlada apsolutno svuda, bez obzira na mesto. Što kaže Sandra, radi kako ti je drago i ne dopusti da te tangira šta drugi traže, žele, misle, govore.

To je ona fora, baš pročitah negde: kad studiraš, ljudi pitaju - kad ćeš sa završiš? kad završiš - kad ćeš da nađeš posao? kad nađeš posao - kad ćeš da se udaš? kad se udaš - kad ćeš da rodiš? kad rodiš - kad ćeš da rodiš drugo? kad nemaš posao - onda si dokona domaćica; kad imaš posao - zanemaruješ porodicu zarad karijere, daješ dete u vrtić, zla, zla ženo; kad si sređena - garant se kurva; kad izgledaš kao da te poplava izbacila - vidi kakva je, posle će da plače kad joj muž nađe drugu... i tako u beskraj. Smile
Fix'd  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 58
Zastava Sarajevo
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1364.97
mob
SonyEricsson ray
Možda ima veze samo s tim da nisam licemjerka koja zna prešutiti gomilu stvari, jer joj je cilj osvajanje muškarca da je oženi.  Pa izlanem muškom sve i svašta, dok me ne odjebe. . .  Jer imam iskrenu jezičinu. . .  Što ne znači da sam zla, već samo mrzim nepravdu i jasno i glasno zborim o tome, a onda neki muškarci pobjegnu. . .  Bilo bi mi naravno bolje da sam lažljiva glumica i da šutim muškom dovoljno dugo dok mi ne naturi prsten na ruku.  A ne ja djetinje i iskreno govorim sve što osjećam i mislim i eto ti ga na. . .
IP sačuvana
social share
Ostavicu iza sebe odjek moga osmjeha. . . . da ga proganja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
Udesis sebi zivot kako ti je potaman. To je cela mudrost Smiley
Na tom putu budes sasvim svesna posledica svake svoje odluke i neces biti uzdrmana ili preterano razocarana nicim sta se bude desavalo.
Ko god ti deli savete, a evidentno je gori od tebe, ili je gori covek od tebe, saseces u korenu i odjebes zauvek.
I budes srecna i zadovoljna u inat vetrenjacama
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1364.97
mob
Samsung 111111
Citat
primjetila sam da još uvijek u našem društvu 99 posto žena doživljava udaju kao valjda najveći uspjeh.


Ja uopste ne kapiram kako si ti to primetila.Posto je udaja neke zene samo zvanicni papir u kome ozvanicis svoju zajednicu sa nekim.
I da to na neki nacin jeste uspeh.

Citat
Kod nas ljudi i dalje užasno polažu na udaju, imanje djece, tradicionalni način života i mnogi roditelji na udaju kčeri gledaju kao na jedan od najvećih uspjeha.   Nema veze što se svaki treći brak raspada.  .  

Ne razumem.Jer treba mozda biti obrnuto ?
Da slavimo samocu i belu kugu ?
Zasnivanje porodice,nije ni duznost,ni uspeh ni neuspeh.
Zasnivanje porodice nije ni obaveza.Svaka devojka koja ne zeli da se uda ima puno pravo na to.

 
Citat
Mnogo ih je i kućanica.   I primjetila sam da mnoge pričaju u stilu kao da je neka žena neuspješna i kao da joj je život besmislen jer se nije udala i nije rodila djecu.   Nema to veze, jel žena uspješna npr u svom poslu ( a to je pak nesvakidašnje, a ne to da se žena uda i rodi, to čini mnogo više žena nego što ima uspješnih žena.  .  ) I onda taj njezin uspjeh i sve ništa ne znači jer nije udana i nije rodila.


Sto puta sam pisao o tome.Sto i prvi put cu.
Karijera je glupost koje su vrlo verovatno izmislile zene,kako bi na neki nacin sebi dokazale neku slobodu i dobile postovanje u drustvu.
Sta uopste znaci biti uspesna zena ?
Ja nisam zena,ali govoricu iz ugla muskarca.
Posao se radi za novac.Novac sluzi za opstanak u drustvu na dostojan nacin.Visak novca znaci lagodan zivot.
Lagodan zivot znaci uzivanje u zivotu.
Karijera znaci trazenje puta preko koga se ostvaruje lagodan zivot.

Uopste ne vidim suprotnost izmedju lagodnog zivota i braka.
Zene u braku mogu imati takodje uspesnu karijeru,ma sta god tebi to znacilo ili kako god to tebi predstavljalo imperativ.

Citat
Ono kao da ne postoji drukčija realizacija ženske sudbine osim te da se uda i da ima djecu.   Kao da djece nema dovoljno na svijetu, pa ako ne rodiš bolje da nisi ni živjela.

Pa realno,potomstvo je bitnije od karijere.Cak na neki nacin karijera je vise sredstvo pomocu koga mozes da odgojis potomstvo.A ne zamena za potomstvo.
Nije tacna ta tvoja bleda slika,da zena koja ne rodi kao da nije ni zivela.
Ali je apsolutno tacno da je bolje imati potomstvo nego nemati.

Citat
pa isto nisam mogla birati, hoću li imati sreće nabasati na nekog normalnog

To ti ne mozes da znas.Danas,sutra,prekosutra..nikad se ne zna.



Citat
Mora da se poštuje "red vožnje" što bi rekla moja mama: završi školu, nađi posao, udaj se, rađaj decu i onda si uspela, sad samo treba da čekaš na smrt, tvoj život je ispunio svoju svrhu.

Taj red nije osmisljen bezveze.Taj red  sluzi da na neki nacin olaksas sebi postojanje.
Inace ne vidim,sta je dobro ne zavrsiti skolu,ne naci posao,ne udati se.
Sta god ti da uradis,ti cekas smrt tako da nema nekog znacaja.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:11:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.