Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:04:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nesvesno  (Pročitano 830 puta)
15. Sep 2005, 07:05:50
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nesvesno

Žanr: komedija
Trajanje: 108 min.
Siže: Poznaješ sebe, ali nikada dovoljno dobro...




Glavne uloge:   

Luis Tosar (Luis Tosar), Leonor Vatling (Leonor Watling), Mersedes Sampjetro (Mercedes Sampietro), Huanjo Puigkorbe (Juanjo Puigcorbe), Nurija Prims (Nuria Prims), Aleks Brendemul (Alex Brendemuhl)
Scenario:   

Hoakin Oristrelj (Joaquin Oristrell), Teresa de Pelegri (Teresa De Pelegri), Dominik Harari (Dominic Harari)
Režija:   Hoakin Oristrelj (Joaquin Oristrell)    

SINOPSIS

Barselona 1913. Alma je možda jedna od najmodernijih žena svog vremena. Njen muž je psihijatar dr Leon Pardo. Posetio je Beč tog leta i postao poklonik revolucionarnog dr Sigmunda Frojda i njegove napredne teorije o histeriji i seksualnosti.

Sve je počelo jednog popodneva kada se Alma vratila kući i zatekla svog muža u suzama i s pričom kako želi da zauvek ode iz njenog života i života svih ostalih. Ne dajući joj više objašnjenja do nepovezanog mumlanja, Leon odlazi i ostavlja je samu nekoliko dana pre porođaja.

Salvador je Almin zet i takođe je psihijatar. Mnogo je konzervativniji od Leona i duboko zaljubljen u Almu. Jedini trag koji imaju je tekst o histeriji i ženskoj seksualnosti, baziran na četiri pacijentkinje:
- glumici s manijom gonjenja,
- psihotičnoj ženi koja pokušava da ubije svog muža,
- ženi s ozbiljnim krizama seksualnog identiteta i
- strancu koji je otkrio strašnu tajnu o njenoj prošlosti.

Prateći ove znake, Alma i Salvador počinju avanturu u maniru Šerloka Holmsa, gde su isprepletani hipnoza, ljubav, opasnost i svaki mogući tabu.

O FILMU

Frojdovska komedija smeštena u Barselonu 1913. godine na veseo i simpatičan način istražuje seksualne tabue tokom istrage u stilu Šerloka Holmsa.

REČ REŽISERA

"Teresa de Pelegri (Teresa De Pelegri), Dominik Harari (Dominic Harari) i ja (Joaquin Oristrell) pisali smo dosad tri scenarija zajedno. U našem trećem scenariju, za film 'Nesvesno', koristili smo komičan pristup svetu psihoanalize, iscrpljujući Frojda i najvažnije pionire koji su se bavili umom u našoj zemlji tog vremena.

"'Nesvesno' se događa 1913. godine u Barseloni, modernom, kosmopolitskom gradu, ali i potpuno otvorenom za sve promene koje samo što se nisu dogodile. Neobična ljubavna priča, između Alme i Salvadora, razvija se u takvoj Barseloni godinu dana posle tragedije 'Titanika' i samo godinu dana pre Prvog svetskog rata. Alma je možda jedna od najmodernijih žena svog vremena. Potpuno je ubeđena u Frojdove revolucionarne teorije.

"Njen zet Salvador je možda jedan od najkonzervativnijih ljudi svog vremena i kao psihijatar po profesiji potpuno je siguran u to da su emocije samo endokrini poremećaj. Ta dva potpuno dugačija pogleda na svet bili su nam glavna inspiracija kada smo stvarali film. Naravno, i sličnosti tadašnje situacije iz 1913. i danas, 91 godinu kasnije, 2004. godine.

"Godine 1913. izmišljeni su brushalter, ekstazi i ukrštenica. Tango je osvojio Evropu, Alfonso XIII potpisao je zakon po kom i žene mogu da pohađaju univerzitet, a grupa naučnika i intelektualaca istraživala je najdublje lavirinte naše seksualnosti. Pokušali smo da sve to uklopimo u komediju jednog vremena, gde ljubav i humor preovlađuju. Nije jednostavan cilj, ali mi volimo izazove. Mora da je zbog toga što smo i mi 'nesvesni'."

O GLUMCIMA

Leonor Vatling (Alma)
Rođena je 1975. godine u Madridu. Majka joj je Engleskinja, a otac Španac, što objašnjava njeno znanje engleskog jezika. Miljenica je Pedra Almodovara, a do sada ima priličnu filmografiju (izbor): Unconscious (Inconscientes) - Joaquin Oristrell (2004), La mala educacion - Pedro Almodovar, Crunicas - Sebastian Cordero (2003), En la ciudad - Cesc Gay, Mauvais esprit - Patrick Alessandrin, Mi vida sin mi (My life without me) - Isabel Coixet (2002), Deseo - Gerardo Vera, Hable con ella - Pedro Almodovar, A mi madre le gustan las mujeres - Daniela Fejerman, Son de mar - Bigas Luna (2001), La espalda de Dios - Pablo Llorca, No respires, el amor esta en el aire - Joan Potau (1999), La hora de los valientes - Antonio Mercero (1998), La primera noche de mi vida - Miguel Albaladejo.

Luis Lopez Tosar (Salvador)
Rođen je 1971. godine u Lugu, Galicija (Španija). Spada u glumce koji se lako transformišu, što mu je obezbedilo veliki broj nagrada u Španiji i u inostranstvu. Za ulogu nasilnog muža u filmu "Dajem ti svoje oči" osvojio je nagradu Goja i priznanja na festivalima u Mar del Palta, San Sebastijanu, Majamiju i Sijetlu.

Filmografija: La noche del hermano - Santiago Garcia de Leaniz (2004), Unconscious (Inconscientes) - Joaquin Oristrell (2004), La vida que te espera - Manuel Gutierrez Aragon (2003), Te doy mis ojos - Iciar Bollain, La flaqueza del bolchevique - Manuel Martin Cuenca, Trece campanadas - Xavier Villaverde, Los lunes al sol - Fernando Leon de Aranoa (2002), Sin noticias de Dios - Agustin Diaz Yanes, Lena - Gonzalo Tapia (2001), Visionarios - Manuel Gutiirrez Araon, Besos para todos - Jaime Chavarri (2000), La Comunidad - Alex de la Iglesia, Se quien eres - Patricia Ferreira, Leo - Jose Luis Borau.

Oficijelni sajt:
Inconscientes (2004)

Premijera: 15. septembar 2005. godine, Roda Cineplex i dvorana Doma sindikata
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:04:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.