Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nesuđena lekarka postala majstor tetovaže  (Pročitano 2529 puta)
13. Apr 2018, 14:24:22
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Nesuđena lekarka postala majstor tetovaže


 Gordana sada pravi mala umetnička dela Foto Dragana Zečević

IAKO je završila ekonomsku, a potom i medicinsku školu, nadajući se da će pronaći neko zaposlenje, ipak joj je bilo suđeno da se bavi onim što voli, a to je umetnost. Pre oko tri i po godine, uz pomoć prijatelja koji joj je kupio na poklon mašine za tetoviranje, počela je da radi kao tatu majstor. I dok ponavlja da je zaljubljenik u umetnost i da voli da crta, Gordana Đorđević (32), iz Kuršumlije, objašnjava da je ovim zanatom počela da se bavi posle višegodišnje bezuspešne potrage za poslom.



Tetovaže je u početku radila prijateljima, ali kako se njihov broj povećavao, počela je ozbiljno da se time bavi.

- Rešila sam da se posvetim ovom poslu i da otvorim studio - priča naša sagovornica. - Osim mladih, sve više je i starijih koji se opredeljuju za tetovaže, koje su uglavnom posvećene osobama koje im nešto znače. To su inicijali momka ili devojke, dece ili roditelja... A dosta tetovaža se radi i sa verskim, pravoslavnim motivima - krstovima, anđelima, ali i obeležjima Srbije - grbom ili zastavom.

Gordana kaže da se žene, za razliku od muškaraca, opredeljuju za manje upadljive motive. I dok pojašnjava da cene tetovaže zavisi od njene dimenzije i slike, odnosno tehnike i boje, ističe da pre samog čina crtanja tetovaže dugo razgovara s klijentima kako bi obostrano bili zadovoljni učinkom. Zbog toga joj se verovatno, kako kaže, nije dogodilo da neko hoće da ukloni već urađenu tetovažu, ali se dešavalo, uglavnom mladima, da žele da je preprave.



Zato klijente savetuje da bi motiv koji izaberu trebalo da bude nešto što žele da nose čitavog života, i uz osmeh dodaje da je ona odlučila da se ovim poslom bavi dok god bude mogla.


UČILA SE NA VEŠTAČKOJ KOŽI

KADA je otvorila tatu studio, Gordana je strepela od reakcija okoline, ali kaže da okruženje sve pozitivnije reaguje na njen rad.

- Pošto, osim još jednog studija u Prokuplju, u Toplici niko više ne radi tetovaže, dolaze mi zainteresovani iz okolnih opština - kaže Gordana. - Iako kod nas ne postoji škola gde može da se nauči ovaj posao, vežbala sam uz one koji rade tetovaže, na veštačkoj koži.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 251
Nesuđena lekarka postala majstor tetovaže


 Gordana sada pravi mala umetnička dela Foto Dragana Zečević

IAKO je završila ekonomsku, a potom i medicinsku školu, nadajući se da će pronaći neko zaposlenje, ipak joj je bilo suđeno da se bavi onim što voli, a to je umetnost. Pre oko tri i po godine, uz pomoć prijatelja koji joj je kupio na poklon mašine za tetoviranje, počela je da radi kao tatu majstor. I dok ponavlja da je zaljubljenik u umetnost i da voli da crta, Gordana Đorđević (32), iz Kuršumlije, objašnjava da je ovim zanatom počela da se bavi posle višegodišnje bezuspešne potrage za poslom.



Tetovaže je u početku radila prijateljima, ali kako se njihov broj povećavao, počela je ozbiljno da se time bavi.

- Rešila sam da se posvetim ovom poslu i da otvorim studio - priča naša sagovornica. - Osim mladih, sve više je i starijih koji se opredeljuju za tetovaže, koje su uglavnom posvećene osobama koje im nešto znače. To su inicijali momka ili devojke, dece ili roditelja... A dosta tetovaža se radi i sa verskim, pravoslavnim motivima - krstovima, anđelima, ali i obeležjima Srbije - grbom ili zastavom.

Gordana kaže da se žene, za razliku od muškaraca, opredeljuju za manje upadljive motive. I dok pojašnjava da cene tetovaže zavisi od njene dimenzije i slike, odnosno tehnike i boje, ističe da pre samog čina crtanja tetovaže dugo razgovara s klijentima kako bi obostrano bili zadovoljni učinkom. Zbog toga joj se verovatno, kako kaže, nije dogodilo da neko hoće da ukloni već urađenu tetovažu, ali se dešavalo, uglavnom mladima, da žele da je preprave.



Zato klijente savetuje da bi motiv koji izaberu trebalo da bude nešto što žele da nose čitavog života, i uz osmeh dodaje da je ona odlučila da se ovim poslom bavi dok god bude mogla.


UČILA SE NA VEŠTAČKOJ KOŽI

KADA je otvorila tatu studio, Gordana je strepela od reakcija okoline, ali kaže da okruženje sve pozitivnije reaguje na njen rad.

- Pošto, osim još jednog studija u Prokuplju, u Toplici niko više ne radi tetovaže, dolaze mi zainteresovani iz okolnih opština - kaže Gordana. - Iako kod nas ne postoji škola gde može da se nauči ovaj posao, vežbala sam uz one koji rade tetovaže, na veštačkoj koži.

Izvor: Novosti

Bravo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
I sta reci a da me neko ne shvati pogresno....propada drzava pa ljudi traze spas na bilo koji nacin.
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.