Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Нервирање због ситница  (Pročitano 964 puta)
16. Apr 2008, 18:11:28
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Нервирање због ситница

Ивана Милаковић 16.04.2008.

Уобичајена је ситуација да нас сваког дана бар нешто изнервира. Најчешће то нервирање брзо прође, ионако се радило о не претерано битној ствари. Проблем настаје онда када се баш жестоко изнервирате због нечега у суштини ситног и када се због таквих ситница нервирате стално.

Да не буде забуне, наравно да ћете се нервирати, или се осећати узрујано, због неких крупних проблема, као што су озбиљни здравствени проблеми (ваши или, некад још и теже, вама блиске особе), крупни кварови у кући (рецимо, пукне нека цев па имате поплаву у стану), велики проблеми на послу (на пример, жртва сте мобинга). Ипак, честа је појава да се људи нервирају због сасвим ситних ствари.

Конкретан пример? Рецимо, побегао вам је аутобус. То јесте незгодно, али је након 15 минута стигао други, мало сте закаснили на посао, и у суштини никаквих озбиљних последица није било. А ви се због тога нервирате, и нервирате, и неколико сати касније и даље сте изнервирани. Или, ћерка вам је јавила да јој је процурела чесма. Није никакав велики квар, доћи ће мајстор и поправити је, нема опасности да ће настати поплава или нешто слично - а опет, ви се толико узрујате да вам се чини да нећете моћи да заспите док се то не поправи, срце вам прескаче или вам желудац скаче, физички се осећате лоше...

Описана врста нервирања нарочито је честа онда кад заправо немате озбиљних проблема у животу. Јесте, има непријатности, није све идеално (а када и коме јесте?), али имате од чега да (пре)живите, нико вама драг нема неких већих проблема ма које врсте, ни вама се, као што смо рекли, ништа јако лоше не дешава. Онда вам се свака ситница која вас задеси чини као нешто јако крупно. Често је и то да до описане врсте нервирања дође онда кад одједном имате знатно више слободног времена него што сте навикли, рецимо, након што одете у пензију. Док сте ишли на посао, сваког дана сте се суочавали с крупнијим и ситнијим изазовима на које је требало одговорити, а сада свега тога одједном нема. Може парадоксално да звучи, али немање већих проблема је ситуација на коју није нимало лако навићи се - еволутивно смо "програмирани" за преживљавање "бежи или се бори" ситуација, и ако оне изостају, склони смо томе да их вештачким путем стварамо.

Шта учинити? Лако је рећи "престаните више да се нервирате због глупости", знатно је теже то и учинити. Једна ствар која помаже јесте да се упослите нечим, нађете неки додатни хоби или нешто, почнете да учите нешто ново - када сте упослени нечим и имате конкретне ствари да решавате, мање ћете измишљати проблеме тамо где их нема. А друга ствар коју можете да учините је следећа: када вас нешто наведе да се осетите баш узрујано, запитајте се хоће ли та ситуација бити решена у року од недељу дана (или и краћем), може ли да остави трајне негативне последице и колико лоше би те последице могле да буду. Једном када тако разложите проблем, ако увидите да се ради о нечему што ће овако или онако бити убрзо решено, и да и најгоре замисливе последице тога нису ништа озбиљно, лакше је смирити се - нарочито ако се у међувремену упослите нечим што ће вам скренути мисли. А можете покушати и да сами себи скренете мисли на неке лепе ствари, на нешто што вас радује.

Насмешите се!

Извор:
Крстарица

А ви? Да ли дозвољавате да вас ситнице избаце из такта?
И колике су нам заправо границе толеранције према ситуацијама које су иритирајуће?
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


I Express My Uniqueness

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 11691
Zastava Lost Heaven
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia N70
Jako bih voleo da to resim...
IP sačuvana
social share




Euphoric Vibes Episodes
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Ako imam uslova da psovnem ili da se izvičem na ono što me nervira super, sve izleti napolje i zaboravim za 3 minuta. E ako mi se ne da da se posvađam sa česmom ili razbijenim tanjirom situacija postaje složenija, onda sam nervozna bar pola sata.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


* Provokator *

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 25950
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia C3
Vise se ne nerviram toliko oko sitnica. Zasto da gubim zivce.
Naucila sam kako da predjem preko nebitnih stvari koje su mi ranije priredjivale neverovatno nerviranje.
IP sačuvana
social share
"Everybody lies.The only variable is about what." 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Ne postoje verovatnoce,postoje samo okolnosti.

Zodijak
Pol Žena
Poruke 902
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson K750i
Nekad sitnice coveka mogu tako izvesti iz takta,da je to strasno.
Vise se ne nerviram toliko oko sitnica. Zasto da gubim zivce.
Naucila sam kako da predjem preko nebitnih stvari koje su mi ranije priredjivale neverovatno nerviranje.
Upravo tako Smile
IP sačuvana
social share
Čovek,sa svim svojim plemenitim osobinama,još uvek u svom telesnom okviru nosi neizbrisiv pečat nižeg porekla.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Necu da zivim hiljadu godina hocu sad i hocu sve!

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 138
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Uglavnom se nerviram samo na poslu..ostale stvari u zivotu me ne potrisu.Volela bih da je drgacije i dosta puta sam se potrudila da kontrolisem to u sebi ali..ne nije moguce..
IP sačuvana
social share
Ne zelim da zivim hiljadu godina hocu sad i hocu sve!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.