Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nepodnosljivi menstrualni bolovi - pomoc, hitno :(  (Pročitano 4495 puta)
01. Jun 2012, 21:56:01
Zodijak
Pol
Poruke 1
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Evo, ovako.  Javljam se zbog moje devojke, zbog nje sam se upravo sada i registrovao na ovaj forum, koji smo dugo pratili, i zbog nje i ovakav nadimak.  Javljam se za pomoc, za mog andjela, najdivniju osobu na svetu.  Naime, ona ima uzasne menstrualne bolove, koje jedva podnosi, i koji se svakog meseca iznova i iznova ponavljaju, Te bolove ne moze ublaziti ni panadol extra, ni brufen, koje pije otkad su joj i poceli ciklusi, jer se organizam navikao na njih.  Mada je cesto probala i druge lekove, kao sto su rapten, i slicni, mada, naravno, nije sve, a izmedju ostalog, to je i jedan od razloga sto sam odlucio potraziti pomoc na ovome forumu, i, ako je ikako moguce, saznati za neki novi lek, koji ona nije probala, a koji joj moze pomoci u toj meri da joj bar smanji bolove, na minimalnu mogucu meru, da ih moze trpeti, i da se ne muci.  Njeni problemi su, inace, nasledni, jer je i njena mama imala, i i dalje ima uzasne probleme sa time.  E, sad, ono sto ja zelim da to prestane.  Jer znam da je to moguce, pa, pobogu, u 21. veku smo, i ako ne postoji lek za menstrualni ciklus, onda treba ukinuti doktorsku struku.  Stvar je u tome sto su bolovi zaista uzasni, mnogo puta se onesvescivala od njih, i tek posle injekcija dolazila sebi.  E, a posto taj bolni, uzasni ciklus za nju upravo traje, i ona upravo ima probleme sa tim, i to jako velike, zeleo bih da saznam, sto je hitnije moguce, za neke metode, koje bi joj mogli ublaziti bolove, veceras, toliko da moze da zaspi, a sutra, i od narednog meseca, metode koje bi joj pomogle u umanjenju, ili, dace dragi Bog, potpunom iskorenjivanju tog problema, a koji su Vama, vasim najmilijima, i onima u vasoj bliskoj okolini pomogli.  Te metode su sve moguce, dakle, biljne, telesne, fizicke, bilo kakve moguce, samo da joj mogu trenutno, ili u najskorijem mogucem roku, ublaziti, ili potpuno otkloniti taj uzasan bol.  Naravno, svaki lek, ali bas svaki, koji Vam je, po vasim iskustvima pomogao, mozete napisati, ali upozoravam vas da ne pisete brufen, panadol, rapten, kafetin i sl, jer su svi ti preslabi za nju, tj.  sve te je probale, i, kad bi joj i pomogli, brzo bi se navikla na njih, i njihovo dejstvo bi prestalo.  Pre svega brufen i panadol, jer ih cesto pije, zbog cestih, takodje bolnih, glavobolja.  A, molio bih i za iskljucivo neke biljne, ili slicne metode, ishrane i sl.  pre svega zbog toga sto je njoj dosta lekova, i sto je zeludac upravo zbog njih svakoga dana boli, jer ih je zaista, jako, jako cesto uzimala.  Molio bih za sto je vise odgovora, u najskorije vreme, jer bih zeleo da jos veceras mirno zaspi.  A, ako ne, ujutru, i sutra, vec da sa nekim metodama makar umanji, znatno umanji bolove, i da ih trpi, ako nista drugo, a ne kao sada.  I jos jedno upozorenje, i informacija.  Nemojte predlagati odlazak kod ginekologa, i neke kontraceptivne pilule, jer ona to jos uvek nece primenjivati, jer ima tek 16 godina, i ne zeli jos uvek odlazak kod ginekologa.  Unapred hvala, i molim jos jednom, za sto je hitnije moguce, odgovore koje mi mogu pomoci, znam da ih na ovom predivnom forumu sigurno mogu pronaci.  :)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 19.0.1084.53
mob
Apple iPhone SE 2020
Ako su bolovi tako intenzivni mora da ode kod ginekologa.
Cudno je da je majka vec nije odvela ukoliko je upucena u njeno stanje.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
mob
Nokia zvrr
Djevojka mora otići na pregled. Budući da je i njena majka patila od istih tegoba, možda je riječ o nečem organskom, zato se treba pregledati.
Neki poseban lijek(sem kontraceptivnih pilula) ti ne možemo predložiti, sve si ih sam nabrojao i istakao da u njenom slučaju nisu efikasni.

Najbolja stvar koju možeš uraditi za nju jeste da je ubijediš da treba poći kod ginekologa.


Pročitaj i sledeće teme:
http://forum.burek.com/trazim-dobar-analgetik-t574012.html
http://forum.burek.com/menstruacija-oslobodite-se-bolova-t273631.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
ako ima decka sa kojim ima seksualne odnose onda moze da ide i kod ginekologa, tacnije treba, tacnije mora..

ibuprofen, iskrckati u ustima na najsitnije delice i popiti sa puno tecnosti

nikad ne piti brufen, jer on pravi rane na zelucu, nikad ne gutati tablete cele, uvek ih izmrviti u prah

svom tezinom navaliti se stomakom na jako tvrd  obao jastuk, da tezina tela pritisne jastuk u predelu donjeg stomaka i prepona, umiriti se i sacekati da bol popusti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
ako ne postoji lek za menstrualni ciklus, onda treba ukinuti doktorsku struku
Care, lek za najobičniju prehladu još uvek nije pronađen, tako da nemoj da lupaš nego vodi tog tvog anđela kod ginekologa, a ako do tad bude imala akutne bolove vodi je u hitnu da joj daju neku injekciju protiv bolova, niko živ taj pakao ne bi trebalo da trpi (čak ni Sanja Marinković).

Dobri saveti o smanjenju bolova je da se upražnjava neka fizička aktivnost (iako nama ženama tad nije do života, kamoli do vežbanja, ali ako se nateraš stvarno radi posao), da ne pije kafu koja dehidrira organizam već da pije vodu, čajeve koji imaju dejstvo poput blagih analgetika (nana, kamilica, ima i onaj jedan baš za to sad ne mogu da se setim, ima neki čudan naziv), da se utopli, ne ide bosa, čuva krsta i jajnike, hrani se lepo (puno voća i povrća, proteina, što je moguće manje slatkiša i smeća).

Ako neće kod ginekologa, onda neka pati. Jednostavno je.
« Poslednja izmena: 01. Jun 2012, 22:36:37 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Samsung Galaxy S Advance
Ja jesam mushko, ali moram da zapazim da ta cura od 16 godina siguro nema neki bezazlen problem kada je popila pola stvari sa apotekarskog menija shto se ublazavanja bolova tiche.

Naveo si par jachih lekova, i ako je vec postala imuna na njih, to nije bezazlena stvar.

Takodje, naveo si da ima i ceste glavobolje koje nemaju veze sa menstruacijom i da se i u tom slucaju kljuka lekovima.

Ako je stvarno volish, i ako ti je stvarno stalo do nje, ubedi je da posetite makar obichnog lekara, u kome ces cak i ti da opises njene simptome ukoliko vidis da ona nesto skriva, pa ce on po potrebi sam da je uputi kod ginekologa.

I ja ne znam stvarno sto je to i kolika frka da se ide kod bilo kog doktora pa i ginekologa... Bolje 100 puta dzabe, nego jednom sa razlogom... Imash i muskog/zenskog ginekologa, pa ce moci da bira, nece biti cudno ni da je imala ili da nije imala jos seksualne odnose u tim godinama, sigurno nece da je slikaju tamo i taguju na fejs ako se plashi toga... Zato stisni zube i kazi joj da mora da ode, ne zbog tebe, ne zbog vas, nego zbog sebe.

U krajnjem slucaju, ako nisi preterao sa opisivanjem ovih bolova, kontaktiraj joj i majku... Ne, neces ispasti tuzibaba, samo savesna lichnost koja brine za, kako ti kazes, svog andjela...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Ginekolog pod hitno!!!
Ja jesam imala iste probleme ali ne tolikog intetnziteta. Jednom prilikom moj ginekolog mi je preporucio ulje zutog nocurka u kapsulama. Potpuno prirodna stvar koja u svom sastavu sadrzi esencijalne masne kiseline koje su nasem organizmu neophodne a ishranom ih tesko mozemo uneti jer malo ih namirnica zapravo sadrzi. Pila sam 3 puta po dve kapsule dnevno. Napominjem u pitanju je prirodno ulje koje nema stetne efekte pa sam i smela uzimati u toj kolicini. Da li ce i njoj biti od pomoci ne znam al moze probati. To se pije duzi period, moze tipa krenuti sada pa joj mozda olaksa bolove za mesec dana kada joj krene cikluc. Nije stvar koja u trenutku resava problem. Ja sam to kupovala u jednoj radnji kod Pravnog faksa, u Beogradskoj ulici mada imas i u apotekama isto to od drugih proizvodjaca. Finansijski je skuplje ali mozda u njenom stanju vredi i to pokusati kad je sve zivo isprobala.
I pored svega napisanog svako od nas je individua za sebe,meni pomazu jedne stvari ali je njeno stanje mozda drugacije pa su joj neophodne druge stvari. Iz tog razloga svakako treba otici kod ginekologa i dobiti terapiju prema svom stanju. Veca je sramota ne ici kod ginekologa jer ne zivimo u 18.veku pa da je to strasno.
Sve najbolje Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Imam identican problem kao i ova devojka.  Evo trenutno sam u periodu menstualnog ciklusa i jedva na tastaturi mogu da kucam.  Imam 18 godina, menstuaciju sam dobila sa 11,5godina i od tada imam problem.  Takođe sam nasledila od majke koja se i dalje povremeno muci.  Njeni bolovi su minuli tek posle porođaja, a s' obzirom da ne planiram decu još minimum 10 godina, trebala bi mi pomoć sada.  Pila sam svakakve moguće lekove, čajeve, tablete na biljnoj bazi, ne znam šta nisam probala, ali ništa.  Vremenom je sve gore.  Bolovi su neopisivi i jedva izdrživi.  Uglavnom ne mogu ni da jedem, ni da hodam, niti da funkcionišem normalno minimum 5, 6 dana.  Zdravo se hranim, unosim puno voća, povrća, integralnih žitarica, nemasnog mesa i ribe.  Takođe vežbam.  Nisam seksualno aktivna ali sam posetila ginekologa minimum 15ak puta (i to da naglasim da su različiti ginekolozi u pitanju) i svi su mi rekli apsolutno istu stvar.  To je genetski, zdrava sam, prava sam, ništa mi ne fali, ali eto, bolovi su tu.  Ne želim da počnem da pijem pilule za kontracepciju jer su mnoge izbačene iz upotrebe jer su pronašli kancerogene supstance, pa se ne bih baš trovala u tolikim količinama.  Osećam se bespomoćno i OČAJNO.  Verujem da bi ginekolozi devojci rekli istu stvar koju su rekli i meni, tako da nije to jedno rešenje.  Ako neko ima neku korisnu informaciju, zamolila bih ga da me obavesti, hvala vam
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Nokia 
ПОД хитно код гинеколога, предпостављам пошто је млада, да је срамота да оде
ал вероватно је није срамота да се секса  Smile
И собзиром да је 21век не видим зашто би било глупо да оде код лекара?
Хормоне никак не би препоручила да пије ал данас сваки лекар то препоручује
ко нека мафија су ти данашљи лекари Smile

Ginekolog pod hitno!!!
Ja jesam imala iste probleme ali ne tolikog intetnziteta. Jednom prilikom moj ginekolog mi je preporucio ulje zutog nocurka u kapsulama. Potpuno prirodna stvar koja u svom sastavu sadrzi esencijalne masne kiseline koje su nasem organizmu neophodne a ishranom ih tesko mozemo uneti jer malo ih namirnica zapravo sadrzi. Pila sam 3 puta po dve kapsule dnevno. Napominjem u pitanju je prirodno ulje koje nema stetne efekte pa sam i smela uzimati u toj kolicini. Da li ce i njoj biti od pomoci ne znam al moze probati. To se pije duzi period, moze tipa krenuti sada pa joj mozda olaksa bolove za mesec dana kada joj krene cikluc. Nije stvar koja u trenutku resava problem. Ja sam to kupovala u jednoj radnji kod Pravnog faksa, u Beogradskoj ulici mada imas i u apotekama isto to od drugih proizvodjaca. Finansijski je skuplje ali mozda u njenom stanju vredi i to pokusati kad je sve zivo isprobala.
I pored svega napisanog svako od nas je individua za sebe,meni pomazu jedne stvari ali je njeno stanje mozda drugacije pa su joj neophodne druge stvari. Iz tog razloga svakako treba otici kod ginekologa i dobiti terapiju prema svom stanju. Veca je sramota ne ici kod ginekologa jer ne zivimo u 18.veku pa da je to strasno.
Sve najbolje Smile
Лепо речено.
IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Sa druge strane, mozda razocarava, ali ja imam drugaricu iz srednje koja je za vreme skole do rodjenja deteta imala takve bolove da je Hitna vozila iz skole kuci. I pored svih odlazaka kod ginekologa, lecenja -bolje receno pokusaja lecenja - bolovi nisu prestali. Tek posle rodjenja deteta bolovi su stali.
I sad....toj zeni se neko pametan nasao da kaze da ako rodi jos jedno dete postoji mogucnost da se bolovi vrate tako da se ona ,bojeci se, snebiva da rodi drugo dete. Eto...koliko bolna cak i secanja na bol mogu biti.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Apple iPhone SE 2020
Yeap... Savet jednoj devojci je bio slicne vrste - gospodjice, rodite dete.

Urodio je plodom...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
@Volim mog andjela   
Ne razumem se u te menstruacije i tako to(u sustini,nisam ginekolog,ali mogu da pogledam)
Posalji devojku kod doktora,ne brini,nece nista njenima da kaze sto je busis k'o da trazis naftu(kao neka privatnost i te fore)
PS:cini mi se da si teska papuca,bez ljutnje..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 36
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
caj od persuna - guglaj
IP sačuvana
social share
Nema ništa lepše nego kada mi koleginica da da joj mazim macu u toku radnog vremena.
Pogledaj profil GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.