Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 04. Jun 2024, 22:45:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nadogradnja ličnosti  (Pročitano 1011 puta)
23. Dec 2008, 18:02:15
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Nadogradnja ličnosti podrazumeva psihološko uticanje osobe na samu sebe kako bi se određene slabosti eliminisale ili postale podnošljive za lakše življenje.

Slabosti osobe su često nasledne, mada dosta slabosti nastaje pod uticajem okoline i samim odgojem. U prošlosti se ljudskim slabostima posvećivala velika pažnja, najviše su u tome odmakli istočnjaci sa svojim poznatim veštinama samokontrole i nadogradnje ličnosti. Psihološko uticanje osobe na samu sebe nije jednostavno ali je nešto što je moguće i što je vrlo bitno!

Svi mi imamo svoje probleme, nedostatke, mane i da bi ih rešili moramo da se potrudimo da naučimo tehniku sagledavanje sebe iz mnogih uglova, iz onih u kojima nikada nismo mogli biti sami svoj posmatrač. Moglo bi se reći da je to nauka sama za sebe. Ali ako smo okruženi pravim prijateljima oni će nam često ukazati na mnoge slabosti, i rezonski ih objasniti uz razgovor.

Jedini problem je što većina ljudi (ogromna većina) nikad u životu ne dodju na taj nivo da samosvesno rade na izgradnji svoje ličnosti upravo zbog toga što su ogromna negativna životna iskustva i uticaj ljudih oko njih sa istim problemima, stali na put zdravom razumu. Jednostavnije rečeno, ljudi zbog raznih ponosa, strahova, kompleksa ne mogu stati sami ispred sebe i suočiti se sa činjenicama tako da svesno neguju svoje mane i nedostatke.

Koliko ste spremni da se suočite sa svojim manama i nedostacima i koliko ste spremni da radite na sebi? Da li je nadogradnja ličnosti nešto što je isuviše teško ili nešto čemu treba uvek težiti?

Izvor: BeogradCafe
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 391
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 
Determinante razvoja ličnosti: nasledje, uticaj sredine i vaspitanje

1. nasledje-u sebi nosimo nešto nasledjeno od ko zna kog sve pretka, to naravno ne možemo promeniti, ali možemo na to uticati. Na osnovu tih genetskih karakteristika da kažem tako, ljudi generalizuju mišljenja o odredjenim familijama ( idite u bilo koje selo i pitajte za neku familiju i rećiće vam uopšteno kakvi su)
2. vaspitanje - ako primetim neku osobinu kod svog deteta koja mi se ne svidja(bez obzira u kojoj je sada razvojnoj fazi) pokušavam da stalnom pričom iskorenim takvo ponašanje tj. ono što je nasledila, možda, mogu da ispravim vaspitanjem
3. uticaj sredine - eee, to je već malo komplikovanije jer zavisi koliko smo labilni tj. stabilni. društvo može da nas uzdigne ili uništi do kraja. Bez obzira koliko se trudili da budemo svoji, moramo činiti ustupke, čovek ne može živeti sam. Od nas zavisi da li smo dovoljno jaki da odolimo slabostima.

Moje mišljenje je da svaki čovek mora da radi na svom samopouzdanju, zadovoljan će biti jači i odoleće slabostima. Kako podići samopouzdanje je druga tema, ali to je moja preporuka osobama koje ne umeju da kažu Ne svojim slabostima.
Nadogradnja ličnosti svakako bi trebala biti neki cilj jer ćemo postati uspešniji na svim poljima.

IP sačuvana
social share
"Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje."Pikaso
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Baza koju dobijemo je samo nasa startna pozicija u trci koja mnogo vise lici na maraton nego na sprint, i uvek ima mogucnosti za napredovanje i promene...

Vera u sebe i stabilnost koja proizilazi iz toga su bar po meni glavna stvar...
Cesto to covek ne moze da izgradi sam, ali treba da se okruzi ljudima koji mogu pomoci...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
po meni treba birati za drustvo samo ljude koji su pozitivni i plemeniti....sa takvim ljudima ces se uvek nadograditi,bar po meni ili ces bar vedrije razmisljati ako nista drugo
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 04. Jun 2024, 22:45:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.121 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.