Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nenad Stojmenović ~ Nikada namršten, nikada negativan  (Pročitano 2446 puta)
19. Mar 2006, 14:26:48
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Glas sa Nenadom Stojmenovićem, zvezdom srpskih i hrvatskih televizijskih sapunica

Nikada namršten, nikada negativan

U Zagrebu mi je bilo lepo. Na samom početku boravka tamo, obožavao sam da obilazim grad u kom sam bio nekoliko puta kao dete. Zbližio sam se sa kolegama i niko nikada nije zamerio "što su tog Srbina dovukli u Zagreb, kao da oni nemaju svojih glumaca"

Hrvati nam uzeše našeg Nešu, ko da nemaju nekog svog, pričaju nedavno dva penzionera. Uslediše potom i neke psovke, pomenuše fudbalera i tek tada shvatih o kome se radi.

Negoduju oni što mladi glumac Nenad Stojmenović, široj publici poznat po ulozi Aleksandra Čađenovića u "M (j) ešovitom braku", igra u hrvatskoj sapunici "Ljubav u zaleđu". Posle više od pola godine snimanja u Zagrebu, Stojmenović se pre desetak dana vratio u Beograd. Reklo bi se, nije se ni okrenuo, a dočekaše ga obaveze. Rad na predstavi "Dva viteza iz Verone" u režiji Gorana Šušljika premijerno izvedenoj pre dva dana u pozorištu "Boško Buha", Vida Ognjenović uvrstila ga je u podelu za Čehovljeve "Tri sestre", čija se premijera očekuje početkom maja u Narodnom pozorištu, a u "M (j) ešovitom braku" Vojinov i Snežanin sin Aleksandar vraća se iz inostranstva sa studija. Mešovitog braka, ali drugačije kombinacije, nije se rešio ni u Hrvatskoj...

- Da. Tamo tumačim lik Ognjena, fudbalera kome je majka Srpkinja, a otac Hrvat. Nije Zagrepčanin, živeo je pre toga u raznim zemljama, pa i u samom Beogradu, u koji je i kasnije često navraćao da poseti babu i dedu sa majčine strane. To je uspelo da "opravda" moj, ne baš pravilan hrvatski naglasak. Vremenom sam se prilagođavao na zagrebački sleng i ijekavicu - kaže Nenad sa kojim smo se, nekoliko sati pred premijeru "Dva viteza iz Verone", našli u pozorištu "Boško Buha". U Zagrebu mu je, kaže, bilo lepo. Na samom početku boravka tamo obožavao je da obilazi grad u kome je bio kao dete, samo nekoliko puta kod rođaka. Zbližio se sa kolegama i niko mu nikada nije zamerio "što su tog Srbina dovukli u Zagreb, kao da oni nemaju svojih glumaca".

- Jedno veče, u nekom klubu, upoznao sam i nekoliko "bed blu bojsa" (navijača Dinama čije se žestoke tuče sa "delijama" i danas, posle 15 godina, pamte). Nikome to ne bi bila baš prijatna situacija, ali ispostavilo se suprotno. Do dva-tri ujutro bili smo zajedno i super se proveli - priseća se Nenad, dodajući da se mladi ljudi i njihovi načini života u Beogradu i Zagrebu ne razlikuju mnogo.

- Možda mi, ipak, malo više "živimo punim plućima". Nije tačno ono što sam pre slušao o njima kao hladnim purgerima, lažnoj gospoštini. Spontani su ali je kapitalizam kod njih uzeo više maha. Izlazi se samo vikendom. Grad i način života više podseća na evropske metropole.

Od hrvatskih glumaca starije generacije, čijih se uloga u filmovima i TV serijama ljudi u Srbiji sećaju, Stojmenović nije upoznao mnogo. Radio je i družio se sa ekipom koja je snimala "Ljubav u zaleđu", a u pozorištima upoznavao glumce mlađe generacije.

- Najači utisak na mene je ostavila glumica Ksenija Pajić. Vrhunska profesionalka, dama... Prijemčiva za svaku vrstu razgovora, savet. Raspitivala se kako mi je u Zagrebu? Da li sam se uklopio? Pitala za ljude iz Beograda koje nije dugo videla...

U toku razgovora, nismo mogli da ne primetimo, Nenad je u jednom trenutku rekao "oprosti". Ma koliko Balašević peva "o toj stranoj reči" - izvini, u Hrvatskoj ona važi kao srpska, a "oprosti" je hrvatska. Posle toliko vremena provedenog u Zagrebu "izleti" mu, priznaje, poneka i zvučnija hrvatska reč od "oprosti" (mada priznali bismo mi i nju za našu samo da hoće ljudi češće da je koriste). Prijatelji ga zbog toga malo zafrkavaju. Ne mari, stekao je nove prijatelje, kolege. Uskoro će da ga posete u Beogradu. Žali jedino što nije imao vremena da bar vidi, ako već ne i da isproba, ski-stazu na Sljemenu. Za one koji prate "Ljubav u zaleđu", Nenad je najavio da će uskoro mrzovoljni, uvek namršten Ognjen doživeti izvesne transformacije ličnosti. (To što je odabran da glumi negativca, namrštenog i prepotentnog mladića koga niko u seriji ne voli, mnogi tumače kao namerno "podmetadnje koske" Srbinu). U privatnom životu, kaže, trudi se da ne bude takav.

I kada je Nenad konačno pomislio da će moći na miru da se spremi za premijeru predstave "Dva viteza iz Verone", nismo mogli da ga ne pitamo kakve novine Alek Čađenović donosi u narednim epizodama M (j) ešovitog braka.

- Vraćam se sa malo ozbiljniji. Poveo sam u Beograd i devojku, crnkinju iz Francuske - najavio je Nenad. Ostaje još da se u novim epizodama popularne domaće serije vidi da li je Vojin Čađenović (Mima Karadžić), kako kaže, samo "čovek evropskih shvatanja" ili će uskoro morati da ih proširi i na afrička.


Izvor: Glas Javnosti \ Biljana Bošnjak
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nenad je mnogooooooooooooooo cool Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.