Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nenad Čanak, lider Lige socijaldemokrata Vojvodine ~ Lustracija!  (Pročitano 941 puta)
06. Avg 2006, 10:35:41
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
INTERVJU Nenad Čanak, lider Lige socijaldemokrata Vojvodine
LUSTRACIJA!
Pod hitno treba zabraniti SRS, SPS i JUL. Koštunica i Toma Nikolić me podsećaju na neka retardirana bića koja se pokriju ćebetom preko glave i prde, pa se onda tome smeju

TOMA BI DA RATUJE...

Zbog Koštunice sam i predložio da umesto orla, na naš grb stavimo dvoglavog noja sa obe glave u pesku. Posle njega bi trebalo staviti krticu koja živi pod zemljom i ne vidi na oči

BEOGRAD - SRS, SPS i JUL treba odmah zabraniti, a svi zlikovci iz Miloševićevog vremena moraju biti kažnjeni za svoja nedela. Neophodno je da uspostavimo neki oblik pravde. Jedino rešenje za to je lustracija. Pravdu je danas u Srbiji zadavio lažni legalizam Vojislava Koštunice i njegovih saradnika. Taj lažni legalizam uništio je šansu Srbije da se pomakne napred - tvrdi u razgovoru za Press Nenad Čanak, lider Lige socijaldemokrata Vojvodine.

Da nije malo kasno za lustraciju? Prošlo je skoro šest godina od smene Miloševićevog režima.
- I kad bih bio pesimista, ne bih mogao da se odreknem ideje o lustraciji, jer bi to značilo da zlo može da pobedi. U tom slučaju, ne isplati se živeti pošteno. Još pre par godina neki su počeli da pričaju da je "proš'o voz" i da je za lustraciju kasno. Samo da se zna - u Poljskoj je formiran Institut za sećanje naroda koji se bavi time šta se sve dešavalo u toj zemlji i šta su pojedinci činili pre 16 godina, a ne pre šest!

Dakle, Koštunica bi sad trebalo da "lustrira" one koji ga podržavaju u Skupštini?
- On mora prvo da lustrira samog sebe! Međutim, nije dovoljno lustrirati samo ljude, već i određene ideje. Pored zabrane SRS-a, SPS-a i JUL-a, mora biti najstrože zabranjeno sve što podseća na Miloševića i Mirjanu Marković.

Kako zabraniti SRS koji podržava 30 odsto glasača?! Vi ste svojevremeno pozivali na vešanje, a Vesna Pešić je spominjala "rumunski scenario". Postavlja se pitanje - što onda ne zabranimo Čanka i GSS?
- Pa šta ako ih podržava 30 odsto glasača? Po toj logici, trebalo je ostaviti Dafiment banku da i dalje radi jer je u nju onoliki svet polagao pare. Kao što je ta banka lagala štediše, tako SRS obećava stvari koje je nemoguće ostvariti, ali dobija podršku. Ta kriminogena grupacija je već deset godina najjača stranka u Skupštini, ali nikada nije preuzela vlast. Ne ulazi tamo gde može da izgubi političke poene, nego sedi sa strane, krade po lokalnim samoupravama, a istovremeno se predstavlja kao oličenje morala. Za razliku od njih, nikada nikog nisam obesio niti učestvovao u nečijem ubistvu! U ovoj zemlji nikome nije suđeno za nedela iz Miloševićevog doba.

Pa, šta je radio DOS?!
- Evo šta je radio. Kad smo mislili da preuzimamo vlast, mesec dana posle 5. oktobra, pitao sam šta će biti sa Radetom Markovićem i Nebojšom Pavkovićem. Koštunica je rekao da će o tome "odlučiti predsednik SRJ". Kažem, ljudi, ovaj je poludeo, pa on priča o sebi u trećem licu k'o Cezar! Dajte da ga hospitalizujemo! Pred izbore za republičku skupštinu, Gradimir Nalić traži da DSS mora da ima najveći broj poslanika. Pazite, to kaže DSS koji ne postoji! Nalić onda preti da DSS mora imati bar jednog poslanika više od DS-a ili ide sama na izbore. E, to se dešavalo!

Verujete li da ćemo saznati ko su bili nalogodavci ubistva Zorana Đinđića?
- Ne verujem. Mislim da je, kao i uvek u Srbiji, iza svega toga stajao deo državnog aparata, konkretno tajna policija. Još u vreme DOS-a u više navrata sam čuo da "moramo da očuvamo službu". To znači, ne dirati nikoga u toj službi. U Srbiji od Garašanina do danas policija diktira politiku i to stalno previđamo.

Znači, u Srbiji je nemoguće reformisati službe bezbednosti?
- Pa, svi se otimaju za takozvana ministarstva sile! To uvek mora da bude u rukama "patriota" i "pouzdanih ljudi". Tu je vlast, a ne u Odboru za evropske integracije ili ekologiju. To neće niko!

Ako nam međunarodna zajednica postavi pitanje "Kosovo ili EU" šta će reći Vlada Srbije?
- Koštunica će odgovoriti "deset s lukom" jer on nikada ne odgovori na ono što ga pitaju. On nema nikakvu perspektivu u EU. On i radikali su najbolji primer ukupnog propadanja Srbije jer pokazuju neku neverovatnu strast ka hermetizaciji. Koštunica i Toma Nikolić me podsećaju na neka retardirana bića koja se pokriju ćebetom preko glave i prde, pa se onda tome smeju. E, to je njihova politička filozofija! S druge strane, Vuk Drašković ima međunarodne političke koordinate i može da obavlja funkciju ministra spoljnih poslova kako treba. Međutim, ako se nešto uskoro ne promeni u ovoj zemlji, videćete da će umesto njega na to mesto biti postavljen neki bezlični tip poput Milana Milutinovića.

Zašto Drašković onda učestvuje u tome?
- To morate da pitate njega. O njemu imam podeljeno mišljenje. Ne mogu da zaboravim "kralja trgova" i vođu opozicije na koga je pokušano najviše atentata.

Zamislimo da je Nenad Čanak premijer Srbije. Kako ćete saopštiti građanima da je Kosovo nezavisno?
- Jasno bih rekao da je najgori mogući scenario da Kosovo ostane u Srbiji! To znači da dva miliona Albanaca treba integrisati u politički život Srbije, odnosno, da bilo bi logično da se u Srbiji koristi i njihov jezik. E sad, kad bi neko rekao da u Skupštini, na primer, mora da se koristi i albanski, došlo bi do eksplozije nezadovoljstva! A zašto bi dva miliona Albanaca na Kosovu pristalo da bude u poziciji da ne mogu da koriste svoja elementarna prava? Jedini način da se reši problem Kosova je da promenimo temu. Ne treba da se pitamo da li je Kosovo u Srbiji, već da li je Srbija u Evropi zajedno sa Kosovom. Zbog Koštunice sam i predložio da umesto orla, na naš grb stavimo dvoglavog noja sa obe glave u pesku. Posle njega bi trebalo staviti krticu koja živi pod zemljom i ne vidi na oči. To je koncept njegove ličnosti.

Ipak, gori je scenario da Srbija opet uđe u rat...
- To što bi Nikolić ponovo da ratuje najbolji je dokaz moje tvrdnje da je on ušao u politiku samo da bi proširio svoj grobarski posao. On se najbolje snalazi u proizvodnji grobalja.
OZREN RADULOVIĆ
Foto: NOVAK ĐUROVIĆ

Uvek sam bio imućan

Kada ste kupili kuću i kojim parama?
- Ova kuća na periferiji Novog Sada kupljena je 2003. godine. U nju sam se preselio iz stana u centru koji sam prodao. Ovde imam oko 120 kvadrata i to je najmanja kuća u kraju. Koštala je nešto oko 80.000 evra, s tim što sam napravio bazenčić koji me je koštao manje od deset hiljada evra.

Da li Vas vređaju ova pitanja? Neki političari se silno uvrede kada ih Press to pita?
- Ne, naravno. Uvek sam živeo u imućnom okruženju. Moji roditelji su svojim poštenim radom stekli neki imetak, godinama sam se bavio muzikom, kompjuterima... Nemam jahte i šta ti ja znam, nemam ni pet kuća već samo ovu jednu. Uostalom, čovek ne može da spava u više kreveta istovremeno. Sa više žena istovremeno već može..

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Auuu Canak opet ostar i ljut!
"Kostunica i Tima Nikolic me podsecaju na neka retardirana bica koja se pokriju cebetom preko glave i prde, pa se onda tome smeju" vidi se da je Canak stari hipik koji je dobrano zakacio psihodeliju, njegove metafore vise govore od kilometarskih postova.

Auuu Canak opet napao DB!
Ma taj DB ima vaznu pratecu delatnost a to je socijala. Nesposobna dileja potencijalno opasan, das mu legitimaciju i nesto sice i baja miran i pun sebe. U tom smislu je zaboravljeni KOS mnogo razudjeniji kao socijalna ustanova
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.