Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nemačka planira izgradnju zagrobne piramide za ljude iz celog sveta  (Pročitano 693 puta)
13. Mar 2008, 09:46:14
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Nemačka planira izgradnju zagrobne piramide za ljude iz celog sveta
Autor: Blic online | 12.03.2008 - 12:56


Nekima će zvučati kao apsurdna ideja, ali postoji plan  da se sagradi masivna piramida na vetrovitom polju blizu grada Dasaa u istočnoj Nemačkoj, koja bi bila ispunjena ljudskim ostacima, prenosi BBC.

Organizatori ovog projekta tvrde odlučno da to nije reklamna “akrobacija”. Postoje piramide iz drevnog Egipta, pa zašto ne bi mogle da postoje i u modernoj Nemačkoj”, kažu organizatori projekta.
“Mi ovo radimo zato što svet to želi”, izjavio je Jens Til, jedan od inicijatora projekta.
“Nova Velika piramida bila bi veoma efikasno groblje. Imala bi ogroman kapacitet. Piramida koja bi bila visoka 150 metara mogla bi da sadrži pet miliona kamenja, bila bi veličine šest fudbalskih terena i milioni ljudi bi mogli sa budu sahranjeni u njoj”.

Ekonomista Jens sastao se sa piscem Ingom Nirmanom kako bi razvili projekat, a uspeli su da obezbede odobrenje vlade. Oni kažu da je više od 700 ljudi iz celog sveta već rezervisalo po jedan kamen, izražavajući želju da njihov pepeo počiva u ovom ogromnoj građevini. U budućnosti ovi ljudi će moći da kupe kamen, koji će koštati do 700 evra za svaki.
“Mnogi ljudi ne vole normalna groblja. U Britaniji, oko 50 odsto ljudi želi da njihov pepeo bude rasut, dok u Sjedinjenim Američkim Državama njih 40 odsto ima istu želju”, kaže Til.
“Nova Velika piramida je globalni spomenik. To je prvo groblje za ljude svih nacionalnosti i za pripadnike svih religijskih verovanja. To je veoma lepa i miroljubiva ideja”. Svaki blok imaće urnu sa peplom. Organizaotori kažu da će piramida rasti postepeno tokom godina.
“Ja sam rezervisao kamen u novoj piramidi zato što želim da budem deo projekta. Veoma je jednostavno, želim da budem kremiran i želim da moj pepeo bude položen tamo”, rekao je Jonas Obleser naučnik iz Lajpciga.
“Nova piramida nije spomenik sagrađen za jednog kralja, on je namenjen ljudima svih vera, za ateiste, za svakoga. On će da raste hiljadama godina. Ja bih želeo da budem jedan od prvih koji će biti sahranjen tamo”, kaže Obleser.
Organizatori su prošlog septembra pokrenuli “trku” za arhitekte koji že učestvovati u izgradnji piramide.
Neke firme su već podnele svoje planove, a holandski arhitekta Rem Kulhas na čelu je žirija koji će odabrati konačni plan.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.