Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:02:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neke opasnosti od savremene tehnologije  (Pročitano 1476 puta)
29. Jun 2006, 12:47:42
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Neke opasnosti od savremene tehnologije

Postoje neke tehnološke "igračke" koje veliki broj tinejdžera uzima zdravo za gotovo - i ne samo to, obožava ih i ne može da zamisli život bez njih. Na primer, mobilni telefon, koji tinejdžeri često i ne isključuju, a najvećim delom ga koriste za slanje i primanje SMS poruka. Koliko su te poruke stvarno bitne? Nekad i jesu, ali da li je stvarno neophodno drugaricu na svako pola sata pitati šta radi? Dobro, mogao bi neko da se upita, možda i gubite vreme na nepotrebne poruke, ali vam je zabavno i vreme koje gubite je vaše - vaše je pravo da sopstveno vreme upotrebite onako kako vam se dopada. Međutim, nije stvar samo u gubljenju vremena - ugrožavate i svoje zdravlje.

Postoje dečaci i devojke koji su u stanju da za 30 sekundi otkucaju 80 slovnih znakova. A postoji i jedna mlada Australijanka - trenutno apsolutni šampion - koja, koristeći samo palac desne ruke, otkuca i 200.000 slova mesečno. Kul? Ne baš, jer takvo besomučno kucanje izaziva bolest "de kerven" - prst nekontrolisano poskakuje, jer su se preterano i neprekidno naprezale tetive koje pokreću palac (te tetive, kao i sve ostale, i te kako mogu da se upale i pored toga što vam prst nekontrolisano poskakuje, to i prilično boli). Statistike pokazuju da se u poslednjih pet godina, naročito kod mlađe populacije (to jest, vas) učestalost ovog poremećaja uvećala za 15-20 odsto.

Kako prepoznati da problem počinje? U početku, javlja se bol sličan probadanju, a s vremenom se pojačava i može da dovede do paralize palca. Kako sprečiti da do toga dođe? Veoma jednostavno - čim vas zaboli, na nekoliko dana (ili, još bolje, nekoliko nedelja) prestanite s ispisivanjem poruka na mobilnom. Ali, vi toliko volite da se dopisujete, i vaši prijatelji isto, izgubićete ih ako ne budete slali poruke! Sad, da li biste radije da izgubite prst? Kakvi su to prijatelji koji će vas napustiti ako im neko vreme ne šaljete poruke, a i dalje se družite s njima?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Postoje dečaci i devojke koji su u stanju da za 30 sekundi otkucaju 80 slovnih znakova. A postoji i jedna mlada Australijanka - trenutno apsolutni šampion - koja, koristeći samo palac desne ruke, otkuca i 200.000 slova mesečno. Kul? Ne baš, jer takvo besomučno kucanje izaziva bolest "de kerven" - prst nekontrolisano poskakuje, jer su se preterano i neprekidno naprezale tetive koje pokreću palac (te tetive, kao i sve ostale, i te kako mogu da se upale i pored toga što vam prst nekontrolisano poskakuje, to i prilično boli). Statistike pokazuju da se u poslednjih pet godina, naročito kod mlađe populacije (to jest, vas) učestalost ovog poremećaja uvećala za 15-20 odsto.
nisam neki obozavala sms poruka, ali bice da mi je australijanka nesto u rodu jer sam jedno vreme bila kao ona..dok mi nisu dojadile poruke..sad ne odgovaram na njih ni kad bihtrebala....svako vreme nosi svoje breme..procice i ovo..kod svakog verujem Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4277
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ma bre kakav problem...nek se klinci zanimaju...ja sam u tom periodu vec "probao" pljuge.. i kojeshta josh

druge su to generacije....meni je to nekako simpatichno
IP sačuvana
social share
I see through bitter eyes and
The fact still remains
I read between your lies
You got beat at your own game
Take a trip with me for soon
I will sin
Without one regret
The pain will begin
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Problem sličan bolesti poskakujućeg prsta može da nastane i od prekomerne upotrebe miša (mislimo na kompjuterskog miša, naravno, ne na malog glodara pred kojim se žene u crtaćima penju na stolicu). Tada može da dođe do "kompjuterske šake", kada se upale tetive koje palac spajaju sa zglavkom ruke (to je poremećaj od koga mogu da pate i osobe koje sviraju žičane instrumente, kao što su harfa i violončelo). Prvo se osećaju žmarci između prva tri prsta, a s vremenom može da dođe i do gubitka funkcije šake, to jest, do paralize. I to nije nemoguće izbeći - čim žmarci počnu, potrebno je odmoriti ruku (često je neophodno uzeti i neki lek protiv zapaljenja) i ubuduće češće praviti pauze u upotrebi miša, po mogućnosti, i malo izmasirati šaku.

Još jedna nezgodna, a veoma omiljena "stvarčica": portabl muzički uređaji (vokmen, i-pod, CD i MP3 plejer). Mnogi tinejdžeri vole da muziku s ovih uređaja puštaju veoma glasno - buka prelazi 80 decibela, što, ako takvu muziku slušate po nekoliko sati dnevno (kao što mnogi rade), znači da ste u velikoj opasnosti da ogluvite. Prvi znak nevolje su nekakvi čudni šumovi u ušima, kao zviždanje i osećaj zaglušenosti (a niko ne zviždi niti se nalazite u tunelu), i ti znaci umeju da potraju i po nekoliko dana. Dobra vest je da kada se odmorite od buke, ovi čudni šumovi nestaju, ali ako nastavite sa slušanjem preglasne muzike, sluh će vam garantovano oslabiti, a s vremenom (i to znatno pre nego što ostarite!) ćete ogluveti.

Uplašili smo vas? Odlično - to znači da ćete biti motivisani da malo pripazite. Da ne bude zabune, smete vi i da koristite mobilne za slanje poruka i da sedite za kompjuterom i da slušate muziku - samo ne preterujte s količinom i ne preterujte s bukom. Ako preterate, lišićete sebe upravo sredstava koja su vam neophodna za uživanje u omiljenim vam napravicama.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:02:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.