Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Нека Срби приме ислам  (Pročitano 5359 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung e730
Ма, цела та спика око радикалног ислама није ништа друго него контрирање политичкој коректности. Не сумњам у добре намере оних који у исламу виде "религију љубави и мира", али ми се чини да они виде оно што желе да виде, док ствари које, ма колико очигледне биле, гурају по тепих "погрешне интерпретације"... Но, о исламу смо већ распредали на зилион тема. Да се вратимо овој...

Проблем у Босни је тај што они, који би требало да буду "чувари толерантног и мирољубивог ислама" (мо'ш мислити), при чему мислим на верске старешине, не желе да се обрачунају са вехабијама, већ им својом индолентношћу и индиферентношћу дају прећутну сагласност за ширење екстремних идеја.

Премиса 1: "прави ислам" је мирољубива религија.
Премиса 2: вехабизам је нетолерантни облик ислама
Премиса 3: верски лидери "правог ислама" не улазе у конфронтацију са вехабијама, ergo дају им прећутну сагласност за деловање (не само овде, већ и у другим земљама)

Закључак? У математици, + и + увек дају +. Али, + и - дају -. Ту нешто није ОК. Или је вехабизам мирољубив, или је прави ислам у својој суштини нетолерантан.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Ili su predstavnici Islama prosto slabi da se suoce sa vehabijama (da ne kazem kukavice). Ako ste pratili desavanja ove i prosle godine, sigurno ste culi da su vehabije u vise navrata upadale u dzamije sirom Raske i Federacije, maltretirali i prebijali navedene predstavnike Islama. To nije opravdanje da se ne cuje njihov glas protiv vehabija, ali jeste cinjenica. Takodje, zar tu ne bi trebalo da intervenise drzava, bar u Srbiji, ako u Federaciji nece?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung e730
Та прича о слабости за неки отпор баш и не стоји; вехабијама се не супротстављају муслимани, већ сваки разуман човек, ма које вероисповести он био.

Интервенција државе у Србији, у случају вехабија, била би више него контрапродуктивна, и била би протумачена као "атак Срба на муслимане", а од стране многих невладиних организација као "грубо и флагрантно кршење људских права, а нарочито права на слободу вероисповести".

Држава може да им стане на пут тек када прекрше Закон, а и тада углавном може да гони појединце, пошто би стављање целе верске групе ван закона било протумачено баш као кршење људских права и слобода... Једини проблем је што, барем у случају вехабија, када прекрше закон (а при томе не мислим Закон о јавном реду и миру, већ Кривични Закон), тада је већ касно... Погађаш, говорим о тероризму. Зашто је касно? Зато што је ударац већ задат: створена је психоза страха и панике, а свака накнадна интервенција државе тј. обрачун са екстремистима истог учења биће протумачена као грубо мешање државе и религијске ствари...  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Pa kad nam je los zakon o suzbijanju rada sekti. Sta god druge drzave mislile o vehabijama, na tebi je da napravis zakon po svojoj meri. Proglasis lepo vehabije za sektu, umesto verske organizacije, zabranis im radu, i kada pocnu da se bune (a hoce), samo cekas bilo kakav manji izgred da ih hapsis. I problem resen.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
Kao prvo, na islam u bosni (srbiji), ne mozete gledati kao na religiju tipa pravoslalja ili katolicansta. Islam ne postoji u bosni. Bar ne u obliku u kojem pravoslavlje postoji u srbiji ili katolicanstvo u hrvatskoj. Bosansko muslimansko svestenstvo je obicna kompanija koja je odkad postoji u sluzbi ljudi i frakcija koje su na vlasti. Ti ljudi su liseni istinske vjere i normalno je da ce da prihvate bilo koji radikalniji oblik kojio im se ponudi, jer, moram reci cast rijetkim izuzecima, oni sa islamom nemaju bas puno veze. Jedino ako se islamom smatra sto glasnije pojacan minaret, onda nisam u pravu.
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung e730
@Coolrunner

Ех, сад... није ни то тако лако... разграничити традиционалне верске заједнице од секти није нимало једноставно, поготово ако се та секта до екстрема придржава управо онога што та традиционална верска заједница, тј ислам у овом случају, проповеда.

Укратко, биће веома тешко пронаћи законски оквир којим ће се регулисати проблематика вехабија. Нису овде у питању Муновци, Јеховини сведоци, сатанисти или "јоги летачи". Овде имамо верску групу која се још увек третира као део ислама, и која се, да фрка буде већа, третира као посебан национални ентитет, тј. Бошњаци.

@od rasssse

То што си описао је идилична слика Југословена муслиманских имена из шездесетих и седамдесетих година. Много је воде протекло Дрином од тада, многе су се ствари промениле. Ова Босна више није она стара.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
To da li sam mozda ili ne, nije na tebi da procenis, niti da cenis da li je to jedino sto sam u pravu. Mozda samo iz ciste pristojnosti i postovanja prema tebi kao sagovorniku (kako god suprotno razmisljali) nisam rekao da jesam sigurno, sta mislis o tome? Svi su ljudi jaki na recima, bitna su dela. A to da li ja nesto korisno radim za moju zemlju, nije za druge, jer to radim sto osecam da treba, a ne da bi drugima pricao o tome.

I o cemu da razmislim pre postovanja? Nisam kriv sto me pogresno shvatas. Citiraj gde sam naveo da se neko izjasnjava tako kako si napisao da sam rekao? Rekao sam da Srbina (koji se tako izjasnjava), kada dodje do price o veroispovesti, i kaze da nije pravoslavac nego musliman ili katolik, velika vecina omalovazava i ne priznaje da je on Srbin (a ko su oni da nesto priznaju ili ne). Klasicna recenica je:Ma koji je on Srbin, kad je katolik...". A poenta za budiste (a ima ih i medju Srbima) je u tome da njima niko ne zamera, zato sto protiv ljudi koji su na primer vecinski budisti nismo ratovali (da jesmo, verovatno bi i njih zamrzeli), a protiv katolika i muslimana jesmo.

Objasni mi da li ubijas one koje postujes??? Rekao si da postujes muslimane koji kazu da su Srbi (ja bih rekao da su Srbi muslimanske veroispovesti), ali si jedan post zavrsio sa "pravoslavlje ili smrt". Sada sam zbunjen?

 Smile

Ja ne procenjujem vec to i mislim. Druga stvar glupo je govoriti uopste(a morao sam to postovati ranije jer si ti prvi to rekao) ko je veci Srbin a ko manji i kako se meri uopste to. Ta fraza je nastala u vreme devedesetih kada su se smatrali "velikim Srbima" poznati komadantni jedinica koje su inace i opeljesile narod u Hrvatskoj. Ova fraza je poput one u doba stare Jugoslavije kada su neprijatelji rezima nazivani izdajnicima i saradnicima okupatora. Pa niko te nije ni pitao sta radis korisno za svoju drzavu a i da ti kazem boli me d***.
Nemam pojma ko omalozava Srbe katolike i muslimane, ja ih sigurno ne omalozavam vec govorim o tome da oni ne postuju svoju maticnu zemlju i sami se odvajaju i smatraju se nesrbima. Pogledaj primer Bunjevaca koji su Srbi katolici, tj. oni ne zele biti Srbi jer smatraju da si Srbin samo ako si pravoslavac sto dovoljno govori da ne misle pravoslavci da oni nisu Srbi. Inace mnogo danasnjih primorskih Hrvata se danas smatraju Hrvatima i sebe tako nazivaju iako svi znamo da su na prostorima danasnje Dalmacije uglavnom ziveli Srbi koji su kasnije pokatoliceni i jednostavno su pobacili svoje poreklo jer navodno nisu pravoslavci sto je po meni totalno bezveze. Sto se tice mojeg posta gde sam napisao "Pravoslavlje ili smrt", smatram da se to ne tice svakog Srbina nego se samo odnosi na mene tj. nikad ne bih prihvatio da budem nesto drugo sem sto danas jesam odnosno Srbin pravoslavac, sto znaci bolja mi je smrt nego da neko sutra natera mene i moju decu da budu neke druge veroispovesti.

Sto se tice ove teme mislim da svakako vehabijama treba zabraniti rad mada kako u Srbiji i neke sekte poput evangelisticke mogu slobodno da rade onda me ne cudi zasto ni ovoj organizacijji nije sprecena aktivnost. Mada u sustini islam je svugde slican tj. najvaznija stvar svakog muslimana je dzihat sto dovoljno govori i stanje u svetu.  

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Posto nastupas kao da si spasitelj Srpskog naroda (ne samo ovde, vec i na drugim temama), kao da jedini znas sta je dobro, a izmedju ostalog hoces da pokrstavas ljude Smile, da se zakljuciti da iako eksplicitno to ne kazes, smatras sebe velikim Srbinom. Ili mozda gresim? A i ko je rekao da tebe treba da boli bilo koji deo tela za to sta ja radim? Ja sam rekao moje shvatanje kako covek koji zeli da uradi nesto dobro treba da postupa, nisam se obracao iskljucivo tebi.

I opet me ne shvatas. Ti pricas o tome ko se ocepljuje, i ko je sta bio nekad a sta je danas. Ja pricam o tome da svako, apsolutno svako, ima pravo da bude kojeg god hoce opredeljenja, i da niko drugi nema nikakvo pravo da sudi o tome, niti da ocenjuje da li je to prihvatljivo ili ne. A i kazes da je pokatoliceni Srbin odbacio svoje poreklo. Otkud znas da jeste? Ili se bas radi o onome sto sam rekao, da mu ti osporavas da je Srbin. Pa onda se raspitaj ko je krunisao cara Dusana, s obzirom na tvoje stavove nece ti biti ni malo drago da cujes.

I niko nije Srbin pravoslavac, vec jednostavno Srbin. Pravoslavac, katolik... je samo odrednica verske pripadnosti, Srbin je odrednica za naciju kojoj pripadas. Jedno sa drugim po tradiciji ide zajedno, ali nije nikakav uslov za Srpstvo.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 376
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
C3ekajte, pa vlajda smo apsolvirali da su Srbi narod a ne nacija...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 1044
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Људи какав је то Србин муслиманске вјероиспобјести Smile? Мислим да се то другачије зове потурица  Smile

Један народ једна држава
Српска Србима!!!
« Poslednja izmena: 21. Avg 2006, 12:59:39 od todorovic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.