Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:27:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: neka mi neko pomogne da se ne ubijem  (Pročitano 8756 puta)
11. Avg 2011, 01:36:16
Zodijak
Pol
Poruke 1
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Zelim da zivim.  Imam trioje divne dece.  Ali problemi su preveliki i ne mogu da se izborim sa njima.  Ni ja ni suprug nemamo posao, a gde nema para, odmah je tu i svadja.  U stvari, ja i on se nikad nismo ni slagali.  Interesovanja su nam dijametralno suprotna.  Posto sam ja obrazovanija od njega, uvek je zeleo da me spusti na svoj nivo.  Nisam ga napustila ranije, jer nisam imala gde da odem.  Sad kad sam bez posla, pogotovu nemam gde.  On svoju nervozu prazni tako sto vice na ukucane, vrlo cesto bez razloga.  A ja sam emotivac.  Meni sve to tesko pada.  Ne tuce me, ni mene ni decu, ali u nekim trenucima pozelim da se ubijem samo da se njemu osvetim za sve.  Nekako sam njega okrivila za sve.  I za to sto sam iz grada dosla u selo gde nemam ni jednog prijatelja, i za to sto me je odvojio od svih mojih bivsih prijatelja, i za izgubljenu karijeru jer sam posao napustila zbog njegove ljubomore.  A najvise za duboku depresiju u koju sam upala.  Ne izlazim iz kuce, ni sa kim ne pricam, kljukam se sedativima pa pola dana prespavam, mnogo citam da ne bih mislila na svoje probleme, nemam knjizicu pa ne mogu ni psihologa da posetim. . .  A jedina moja svetla tacka - deca - traze: patike, knjige, odela, sladoled. .
I ni malo me ne tesi kad kazu da ima i gorih sudbina.  Svakom je njegov problem najtezi, a moj je neresiv.  I ovo mi je prvi put da se nekom zalim i to zato sto ne mogu da spavam.  A iskreno, ne verujem da savet ili pomoc za mene postoji
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Nokia krntija
I ubiješ se i šta onda? Jel bi tako rešila problem? Šta bi time postigla?  Kako bi svojoj deci pomogla?

Ako se ne slažeš sa suprugom, ako vam brak ne funkcioniše, razvedi se. Dogovori se na sudu sa njim oko starateljstva. Vrati se kući. Potraži pomoć roditelja, familije, prijatelja... Nije sramota. Pogotovo ne u tako kriznim situacijama.

Jedan od mojih najboljih drugara je izbegao iz Hrvatske posle Bljeska. Došao je u Srbiju sa ocem, majkom, babom, dedom i dve sestre i jednim traktorom i prikolicom. Majka ga je napustila posle 2 godine, jer je u naletu besa isprovocirala njegovog oca koji je nakon toga popizdeo i išamarao je. Ostavila ih je tako i nije se vraćala punih 8 godina. Preudala se, otišla u Švedsku, započela biznis... a moj drugar sa ocem je bio primoran da sve vreme živi na ivici egzistencije. Živeli su u staroj trošnoj kući, koju im je jedan čovek bez naknade ustupio na korišćenje. Preživljavali su od rada oca i dede, koji su se bavili svim i svačim... od obrade zemlje do fizikalisanja, dok na kraju otac nije našao posao. Sada taj njegov otac ima svoju kuću od 120 kvadrata, vozi Mercedes E klasu, a moj drugar, koji takođe radi, namerava da kupi Audi A6.

Misliš da bi to imali da mu se otac ubio? Najlakše je predati se.


Dakle saberi se. Nađi posao. Ako ne u struci, bedno plaćenih poslova uvek ima. Nemoj biti jedna od stotine hiljada ljudi kojima je ispod časti da konobarišu ili beru voće. Ljudi najme radnike iz Rumunije da bi im brali maline. Iz Rumunije. Zato što je ovdašnjoj gospodi glupo da bere maline za 1000 dinara dnevno. Što, malo mu je 30k dinara mesečno? Više zaradi tako što ne radi?

Samo počni.
« Poslednja izmena: 11. Avg 2011, 02:53:13 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
Buki lepo rekao.
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
Verovatno je trol al ajde.  Smile

Samoubistvo je za kukavice. Imas troje dece, saberi se, nadji bilo kakav posao i zivotarite nekako. Ako ti je zaista tesko, sredi knjizicu i odi popricaj sa psihologom posto ti mozda bude lakse od toga pa odluci sta dalje. Evo majka od drugarice pre neki dan napustila njenog oca i otisla sa svima njima(imaju tu drugaricu i jos dvoje dece) kao podstanar posle 20 godina braka pa zive nekako. Eto, jednostavno nisu mogli vise tako i verovatno je i tako bolje i po nju i po tu decu. Jbg, covek se psihicki izivljavao nad njima a takvi ljudi nisu ni za brak ni za decu.

Zaboravi na samoubistvo kao opciju. Ako ne mozes da budes jaka zbog sebe, budi zbog dece. Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
Citat
nemam knjizicu pa ne mogu ni psihologa da posetim

da si se raspitala, znala bi da zdravstveno osiguranje mozes da dobijes na vise nacina... na primer da se prijavis na biro za zaposljavanje ili, ako ti je to prevelik problem, da se prijavis u lokalni SUP i zatrazis zdravstveno osiguranje za socijalno ugrozene o trosku drzave, koje se dobija u dva slucaja: ako zivis sam na nekoj adresi i nemas nikakva primanja ili ako ukupna primanja u domacinstvu u kome zivis ne prelaze (ja mislim) 25000 dinara ...

Tako da, mozes ujutru kad se probudis iz sedativa, da odes da predas radnu knjizicu, potvrdu o drzavljanstvu i izvod iz maticne knjige rodjenih i popunjen obrazac koji ce ti oni dati da ga popunis... i da prekosutra pre podne imas overenu zdravstvenu knjizicu ... i mozes da odes u popodnevnu smenu kod psihologa ...

Toliko o zdravstvenoj knjizici ...

O ostalim problemima... realno je da si sebi toliko zagovnala zivot, da sad tacno kad bi za to optuzivala osam muzeva, to ne bi bilo adekvatno poredjenje..

Prva stepenica u popravljaju odnosa prema zivotu i samoj sebi je - priznavanje svojih gresaka i njihovo razumevanje. Kad prodjes fazu samosazaljenja u kojoj si trenutno, shvatices da je covek sposoban da se surva u provaliju, ali i da se iz nje izvuce. Nateraj se da budes covek za promenu. Ovo sto si sad je pateticno i sramotno u odnosu na troje dece koju planiras da ostavis bez majke, sa ocem koji ne radi... Verujem da se njima ta ideja ne bi preterano dopala. Stavljanje u tudju kozu... i to pomaze ... sebicnim roditeljima poput tebe.

Opali sebi samarcinu, jako najjace sto mozes ... mozes i da pljunes svoj odraz u ogledalu ... i pocni da menjas svoj dan zarad svakog sledeceg boljeg dana. Nikome nije lako, a mnogima je hiljadu puta gore nego tebi. Odluci sta zelis i kreni ka tome, bez obzira na sve. A suicid zaboravi i pripisi ga svojoj trenutnoj slabosti.. zavuci ga negde u neku fijoku i vise o tome ne razmisljaj, nikad.
« Poslednja izmena: 11. Avg 2011, 02:58:10 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
I možeš preko zavoda uzimati par meseci novac (kakav takav) kao nezaposlena i socijalno ugrožena... ako to već nisi uradila.
« Poslednja izmena: 11. Avg 2011, 03:08:48 od Tepachenko »
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Apple iPhone SE 2020
Postoji resenje - posao.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
еее...једну си велику грешку направила
отишла си из града на село.
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
dosza ljudi koji ti ovjde pišu nemaju još djecu. a vidiš koliko im je usadjen taj osjećaj da djeca ne smiju da trpe,da zbog njih...moraš imati neku nekima neobjašnjivu roditeljsku snagu. gdje se sve ne vrti oko tebe i tvojih svadja sa mužem. ne trebaju njima patike koliko im ti i on trebate . trebate im koliko-toliko normalni i X puta posvećeniji. svaki bogovjetni dan.
da ljudi krenu redom da se ubijaju jer nisu ostvarili karijeru iz snova i udali se/oženili  sa osobom iz 'snova'...ostalo bi nula zarez nešto ljudi  .
uvijek se neko za nešto  žrtvuje,preraste komplekse i nesigurnosti zarad nečeg većeg.
samoubistvo i otudjivanje od porodice je uvijek loš izbor jer ćeš nekom i sebi prvenstveno da se use*eš u život.
a bog ti ga je dao,uradi nešto s tim.
bićeš ponosna na sebe kad vidiš da si baš TI promijenila stvari,usrećila djecu i prerasla neke glupe boljke. ti si sad odrasla  ,odgovorna prema sebi i drugima,žena
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
Citat
Ima deciji dodatak za troje dece je oko 12000 dinara

дечији додатак за троје деце је око 6.500 динара
родитељски додатак за треће дете је око 6.000 динара месечно док дете не напуни две године

државна управа...шта ћеш Smile

а трол вероватно јесте Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:27:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.