Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Negujte prijateljstvo  (Pročitano 1690 puta)
25. Okt 2005, 07:18:29
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Negujte prijateljstvo

Koliko ste se puta zapitali koliki je broj vaših prijatelja? Kada analizirate godine druženja i njihovo ponašanje prema vama, koliko puta su vas razočarali, moguće je da dođete do nekog preciznijeg odgovora. Međutim, dok pravite tu selekciju, zaboravljate da analizirate i sebe, koliko vi pružate ili se trudite da održite prijateljstvo. Trebalo bi da znate da u svakom druženju postoje principi koji se moraju poštovati.

Za početak, tu je tolerancija. Prihvatite prijatelje onakve kakvi jesu i ne zahtevajte od njih da se menjaju prema vašim potrebama. Ako imate previše zamerki na njihovo ponašanje, sigurno je da će im vaše društvo manje prijati. Nemoguće je da ste samo vi uvek u pravu. Tuđa mišljenja se moraju uvažavati. To što se poznajete od obdaništa ne podrazumeva da treba da delite i iste stavove.

Druga bitna stvar koja se tiče prijateljstva jeste nepostojanje konkurencije. Nikada se shvatajte prijatelje kao rivale - to može da dovede do ljubomore i besmislene svađe. Setite se samo nekih svojih osobina na kojima bi i oni vama mogli da pozavide. S prijateljima nema takmičenja. Uvek se iskreno radujte njihovom uspehu i sreći.

Ukoliko spadate u onu retku grupu muškaraca koja voli da ogovara, trudite se da nikada ne govorite loše o svojim prijateljima. O njima ne pričajte ništa ružno, a posebno ne običnim poznanicima. Šta bi tek pomislili da pričate o njima kad tako govorite o najboljim prijateljima.

Na kraju, ali ne najmanje važna - podrška! Velika prijateljstva neminovno povlače međusobno pomaganje: dobar savet, pomoć oko porodice, posla... Sve dolazi u obzir kada je u pitanju pravo i iskreno prijateljstvo. Svojim prijateljima ste najpotrebniji u nevolji, pa čak i ako ne možete u tom trenutku da im pomognete, činjenica da ste uz njih užasno je važna.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
definitivno mislim da ne posvecujem prijateljima paznje i vremena koliko bi trebalo... ali to pokusavam da nadoknadim tako sto ih volim malo vise.
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


mea parvitas

Zodijak Gemini
Pol
Poruke 167
Cini mi se da, sto smo stariji, nekako imamo manje vremena za prijatelje.Valjda je to sve zivot, svako ima svoje obaveze i cak i kad nadjem vremena da se vidim sa nekima od njih, sa razocaranoscu shvatim da niko od nas nije vise opusten i bezbrizan, kakvi smo bili kad smo bili mladji.I prijateljstvo, kao i sve drugo, bledi kad se ne odrzava.Masu svojih drugarica nemam nameru da zovem iako smo se dugo i intenzivno druzile, jer jednostavno ne znam sta da im kazem i kako da im odgovorim na ono najgluplje: "Sta ima novo?"
Zato onih par prijatelja kojih imam, a nemam ih bas mnogo, ipak pokusavam da ispostujem i da zrtvujem neke druge stvari zarad njih,bas zato sto su uvek uz mene i sto ponekad stvarno ne znam kako bi mi bilo bez njih.
Eto, sad sam vas sve udavila, ali bas sam razmisljala skoro o ovoj temi i htela sam da podelim svoje misljenje sa vama
IP sačuvana
social share
svinje smrde, ali shunka je dobra
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
ja sam zaista beskrajno zahvalna na prijateljima koje imam...
jer su to zaista pre svega dobri ljudi...
i naravno da sam uvek tu za njih
sta god da im treba...
prijateljstva su ono sto ostaje (time se ja rukovodim)
prijatelji su meni tu kada je tesko (hvala im na tome) a ja sve lepe trenutke delim sa njima (jer prosto osecam potrebu za tim)....
i obrnuto naravno...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Friends come and go ....
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
nope.... people come&go, friends stay..
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Heh.. lepo je imati prijatelje...
I negovati to prijateljstvo.. Ali, problem je kad imas neke probleme koje moras sam da resis, a ne zelis da opterecujes prijatelje.. neobavestis ih, i oni pomisle da ne zelis s njima da se druzis..
I onda resis probleme, i kad si onovo spreman da se punom snagom posvetis prijateljstvu, shvatis da ste se otudjili..
E, onda sve iz pocetka, ali tesko da ce to ikad biti isto jer mislis da je tvoje mesto neko drugi zauzeo..  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
nope.... people come&go, friends stay..

totalno se slazem sa oviom -postoji razlog zbog kog odredjene ljude zovemo prijateljima
@cyber
otkud takav stav?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Licno iskustvo ....
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
@cyber
ok
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.