Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nedoumice oko kvaliteta gtx 295 kartice!  (Pročitano 3748 puta)
19. Nov 2009, 03:43:19
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Pitao sam ove doktore za hardver, ali  oni nisu mogli da mi mnogo pomognu, pa se nadam da se gameri mozda bolje razumeju i vise su zabrinuti za kvalitet svojih gamerskih masina Smile Smile


Kupio sam novi PC pre dva meseca. 
Imam cpu intel i5-750, 4gb ram na 1600mhz, gpu gtx 295.
Imam poslednje instalirane drajvere za graficku, a od skoro OS mi je windows 7 ultimate 64bit.
Igrice igram na rezoluciji 1680X1050.  Napajanje mi je OCZ 850W, gamer Xtreme, sto mislim da je sasvim dovoljno za ovu graficku.
E sad problem je u tome   u fallout3, far cry 2 i jos nekim igirca imam fps oko 60 na maximum detaljima, sto je solidno, ali sam video na mnogim testovima da bi sa takvom konfiguracijom trebao da imam barem za 15-20 fps vise.  Juce sam ubacio call of duty modern warfare 2 i imam prosecno oko 80 fps u igri, ali na nekim testovima na tim detaljima i takvoj konfiguraciji se dobija u proseku oko 120fps.  Ova graficka je SlI, sto znaci da ima 2 graficka jezgra, u Nvidia control panel-u u opcijama su oba jezgra ukljucena tako da nije do toga. 
Nije da nisam zadovoljan sa svojim preformansom u igrama, ali me jednostavno nervira kad pogledam na testovima koliko neko izvuce fps-a sa gtx 295.  Kao da moja graficka ne moze da izvuce maksimum   


Ako neko ima slicnu konfiguraciju ili istu graficku sa novijim i5 ili i7 procesorom neka mi kaze koliko fps-a dobija u igrama, a ako je neko skoro igrao Call of Duty MW2 voleo bih da znam kako mu radi. 


Svaka pomoc je dobrodosla!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
Nisam siguran da li u tim testovima ukjucuju anti-aliasing i anisotropis filtering (i kolike vrednosti stavljaju) pa je mozda to razlog sto neko dobija bolje performanse od tebe. Ili mozda sto igraju na Win XP. Ili imas gomilu procesa u pozadini. Ili su opet u pitanju gremlini.
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Nisam siguran da li u tim testovima ukjucuju anti-aliasing i anisotropis filtering (i kolike vrednosti stavljaju) pa je mozda to razlog sto neko dobija bolje performanse od tebe. Ili mozda sto igraju na Win XP. Ili imas gomilu procesa u pozadini. Ili su opet u pitanju gremlini.

Ukljucuju naravno (tako barem pide na testu)
Od kad sam imam windows 7 primetio sam da mi sve igrice bolje rade, onaj xp je sranje u odnosu na 7!
Ja pc koristim za igrice, tako da ne znam koje bi to procese imao koji bi toliko uticali na opadanje fps-a
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
4 GB рама је сасвим довољно за издржавање свих процеса. Ја имам 2 GB па ми ради ОК.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
Neki antivirusi (npr. Kasperski) umeju da zezaju kod igara, desavalo mi se da usporavaju ucitavanja ili pri pocetku nivoa naprave ogromni lag.
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Neki antivirusi (npr. Kasperski) umeju da zezaju kod igara, desavalo mi se da usporavaju ucitavanja ili pri pocetku nivoa naprave ogromni lag.

Ma ja imam neki avira antivirus, ali iskljucen i ukljucen je isti kurac, probao sam
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Dattebayo!!!!!!!! Ko razume shvatice!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1273
Zastava Denmark
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
Citat
1. Postoji i generalna razlika izmedju "downloadovanih" i originalnih igara. Elem ove sto "nisu bas originali" pri crackovanju/ripovanju chesto budu zasrate od crack tima, ovo se cesto desava na EA igrama, mada nije retko ni kod drugih(Tipa CoD2, AoE3, CoH, FoW, RE serijal, za koje znam da je ova situacija). Ako nemas original igru ne moras mnogo da se plasis, verovatno je bypass(citaj crack) zakomplikovao situaciju.

2. Pitanje je i m.ploce, model, proizvodjac, chip set... ovo moze da bude jako bitno, elem u zavisnosti od ploce cesto moze da se desi da nakacene komponente ne mogu da dostignu pun kapacitet.

3. Moze da bude do win7, da nije dobar drugar sa far cry 2 i fallout 3 igrama, a da se OK slaze sa ostalim.

4. Napajanje moze da bude u kvaru.

5. Virusi/Trojanci itd. Zavisi kada ti je poslednji put formatiran kompletan hard i kada si radio multi AV scan kompletnog kompa. A trebalo bi bar jednom u 3-4 meseca pogotovo ako si na netu 24/7.

6. Procesor moze da bude u kvaru ili da mu nije dovoljno fabricko hladjenje. Da, da ima veze, procesor je nosach matematike iza shadera i rendera. Jako bitno da mu je hladjenje kvalitetno, s obzirom na tvoj procesor(4 jezgra) izbegao bih fabricki cooler.

7. Ako se ne varam, a ne varam se tvoja kartica ima pasivno hladjenje, u zavisnosti od modela hladjenja treba proveriti da li je sistem za hladjenje ispravan, ovo moze ozbiljno da zezne karticu.

8. Jako bitno proveri koliko napajanja zahtevaju ostale komponente na kompu, s obzirom da bi tvoja graficka trebalo da jede pola tog napajanja kad ukljucis Far Cry 2.
 
9. Testovi mogu da budu "nafilovani".

10. AMD procesori daju mnogo bolji rezultat sa PhysX driverima za novije nVidi-e, moze da bude i do toga, posto ti imas Intel. Ne moze da se kaze 100%, ali generalno: Intel=(kvalitet i izdrzljivost), AMD=(brzina i performanse). Te da su u testu koristili "golu snagu" AMD-a, a ne "proracunatu izdrzljivost" Intel-a.

Zakljucak: Mislim da problem 90% nije do kartice,


edit: Predlazem da instaliras Avast antivirus, nisu ni drugi losi, ali najmanje koci sistem i mrezu. Nije ni Avira los samo sto ume po nekad debelo da se "zaglupi". Tako da probaj da promenis AV. Nije bitno da li je ukljucen ili ne ako se AV "zaglupeo", kocice sistem.

PS. Ovo je komentar mog drugara se koji se igrom slucaja zadenuo u mom stanu dok sam citao ovaj problem, a inace se bavi prodajom/servisiranjem kompova vec 10 goina. Ne drzite me odgovorinim za sve napisano u ovom postu.
« Poslednja izmena: 20. Nov 2009, 03:40:36 od pervertito »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Vault Dweller

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 215
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
SonyEricsson K800i
Mislim da je u pitanju VSync, tj. sinhroniziranje grafe sa monitorom, ako ti monitor ima refresh rate od 60Hz, a imas ukljucen VSync onda nece ici preko 60FPS jer je tako odluceno, al nezzz sto Smile uglavnom gasi VSync i imaces bolje performanse Wink
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Citat
1. Postoji i generalna razlika izmedju "downloadovanih" i originalnih igara. Elem ove sto "nisu bas originali" pri crackovanju/ripovanju chesto budu zasrate od crack tima, ovo se cesto desava na EA igrama, mada nije retko ni kod drugih(Tipa CoD2, AoE3, CoH, FoW, RE serijal, za koje znam da je ova situacija). Ako nemas original igru ne moras mnogo da se plasis, verovatno je bypass(citaj crack) zakomplikovao situaciju.

2. Pitanje je i m.ploce, model, proizvodjac, chip set... ovo moze da bude jako bitno, elem u zavisnosti od ploce cesto moze da se desi da nakacene komponente ne mogu da dostignu pun kapacitet.

3. Moze da bude do win7, da nije dobar drugar sa far cry 2 i fallout 3 igrama, a da se OK slaze sa ostalim.

4. Napajanje moze da bude u kvaru.

5. Virusi/Trojanci itd. Zavisi kada ti je poslednji put formatiran kompletan hard i kada si radio multi AV scan kompletnog kompa. A trebalo bi bar jednom u 3-4 meseca pogotovo ako si na netu 24/7.

6. Procesor moze da bude u kvaru ili da mu nije dovoljno fabricko hladjenje. Da, da ima veze, procesor je nosach matematike iza shadera i rendera. Jako bitno da mu je hladjenje kvalitetno, s obzirom na tvoj procesor(4 jezgra) izbegao bih fabricki cooler.

7. Ako se ne varam, a ne varam se tvoja kartica ima pasivno hladjenje, u zavisnosti od modela hladjenja treba proveriti da li je sistem za hladjenje ispravan, ovo moze ozbiljno da zezne karticu.

8. Jako bitno proveri koliko napajanja zahtevaju ostale komponente na kompu, s obzirom da bi tvoja graficka trebalo da jede pola tog napajanja kad ukljucis Far Cry 2.
 
9. Testovi mogu da budu "nafilovani".

10. AMD procesori daju mnogo bolji rezultat sa PhysX driverima za novije nVidi-e, moze da bude i do toga, posto ti imas Intel. Ne moze da se kaze 100%, ali generalno: Intel=(kvalitet i izdrzljivost), AMD=(brzina i performanse). Te da su u testu koristili "golu snagu" AMD-a, a ne "proracunatu izdrzljivost" Intel-a.

Zakljucak: Mislim da problem 90% nije do kartice,


edit: Predlazem da instaliras Avast antivirus, nisu ni drugi losi, ali najmanje koci sistem i mrezu. Nije ni Avira los samo sto ume po nekad debelo da se "zaglupi". Tako da probaj da promenis AV. Nije bitno da li je ukljucen ili ne ako se AV "zaglupeo", kocice sistem.

PS. Ovo je komentar mog drugara se koji se igrom slucaja zadenuo u mom stanu dok sam citao ovaj problem, a inace se bavi prodajom/servisiranjem kompova vec 10 goina. Ne drzite me odgovorinim za sve napisano u ovom postu.


Hvala sto si detaljno pokusao da mi objasnis sta moze da predstavlja problem.
Ali nove maticne 1156 koje se slazu sa intelovim i5 i i7 procesorima jednostavno ne mogu da predstavljaju problem.
Jedino do cega ja mislim da je problem je graficka, jer sam juce preko programa speedfan video da mi se jedno jezgro greje vise od drugog, a da ovo drugo ostaje u idle stanju, znaci kao da ga uopste ne koristi u igrama, ili se ovo prvo previse greje.
Koliko ja znam oba jezgra bi trebala da rade na istim temperaturama.

Na windows 7 mi far cry na benchmarku daje mnogo bolje rezultate nego na xp, fallout nisam probao na 7-ci
« Poslednja izmena: 20. Nov 2009, 17:02:18 od stefcha89 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.