Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nedoumice oko kvaliteta gtx 295 kartice!  (Pročitano 3746 puta)
Zvezda u usponu


Dattebayo!!!!!!!! Ko razume shvatice!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1273
Zastava Denmark
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
Nem pojma oko jezgra ne drzi me za rec sa svim gore napisanim, ono su reci inzenjera koji se bavi hardverom dugo, ja nisam bas toliko strucan.

Ali mogu da ti kazem da nije sve jedno kojeg proizvodjaca imas kad je upitanju m. ploca. Potpuno isti model ploca sa potpuno istim chip setom, daju prilicno razlicite rezultate u zavisnosti od proizvodjaca.

Mislim da je u pitanju VSync, tj. sinhroniziranje grafe sa monitorom, ako ti monitor ima refresh rate od 60Hz, a imas ukljucen VSync onda nece ici preko 60FPS jer je tako odluceno, al nezzz sto Smile uglavnom gasi VSync i imaces bolje performanse Wink
Mislim da nisi ukapirao, decko je kupio graficku od 400 evra i zeli maksimum od nje, tako da gasenje ne dolazi u obzir, ma sta bilo u pitanju. Bar sam ja tako skontao. Sa druge strane ako je u problem u tome, kako mu onda CoD: MW2 radi na 80 fps?

 Malo si ti izmesao pricu o "refresh rate" i "frame per second", generalno predstavljaju isto ali u slucaju LCD dipleja odnos nije 1-1, vec postoji konverzija koja omogucava i do 300fps(ne na kucnom kompu naravno) na nekih 50Hz, za kucne LCD monitore je omogucena da 75Hz odgovara do 120FPS(u najskupljoj varijanti). Ovo nije bilo moguce kod CRT monitora, otud mnogi danas i prave gresku misleci da je odnos FPS i Refresh Rate 1:1, LCD tehnologija je omogucila konverziju tako da danas ljudi prate npr sportske dogadjaje sa 300FPS, na displeju koji ima samo 50Hz. Doduse ova ogromna konverzija se desava od broadcast kompanije, na monitorima je to u mnogo manjoj meri izrazeno, ali konverzija postoji. Tako su bar meni pricali na seminaru na ETF-u u BG-u.
« Poslednja izmena: 20. Nov 2009, 18:16:07 od pervertito »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
U redu!
PROBLEM RESEN!!!
Za modern warfare 2 kao i za igrice skorijeg datuma treba da se instaliraju nvidia 195.55 beta driveri, koji podrzavaju rad oba jezgra na sli karticama.
Ubacio sam te drivere i MW2 i dragon age rade duplo bolje!!!!
       
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Sony xperia
Citat
Pitao sam ove doktore za hardver, ali  oni nisu mogli da mi mnogo pomognu,
Nije tacno, i na tamosnjoj temi ti je receno za drajvere, medjutim ti si terao svoju pricu. Nema veze sada to, neka si resio problem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Citat
Pitao sam ove doktore za hardver, ali  oni nisu mogli da mi mnogo pomognu,
Nije tacno, i na tamosnjoj temi ti je receno za drajvere, medjutim ti si terao svoju pricu. Nema veze sada to, neka si resio problem.


Da, al kad sam isao na nvidia stranicu nisu bili ovi drajveri, valjda kao beta pa nisu zvanicni. Slucajno sam saznao za njih!
Bitno je da je sad sve ok!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
sve je dobro sto se dobro svrsi (tm)

Smile
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.