Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 18:36:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nedoumice oko bloga  (Pročitano 3754 puta)
20. Nov 2010, 20:27:47
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 217
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
SonyEricsson w300
Imam nekih nedoumica o blogu

1/ Koja je svrha samog blogovanja/bloganja(neznam kako se se kaze tacno)?
2/ Da li se na blogu pisu teme iz odredjene teme, teme iz svakodnevnog zivota ili neke trece?
3/ Citao sam da postoje neka pravila pri pisanju bloga(a da nisu gramaticka pravila). Da li ta pravila postoje, i ako postoje koja su?
4/ Koja je razlika izmedju bloga na blogger-u i bloga wordpressa?

Hvala unapred.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
HTC Sensation XL
Ne znam koliko ce ti biti relevantni moji odgovori ali cu te ukratko pribliziti toj tematici, iako se o tome moze pisati knjiga, ad litteram (doslovno)...

1. Svrha samog blogovanja zavisi od individue do individue, i od tematike bloga i drugih faktora... Ne moze se generalno pisati i pricati o svrsi i cilju, jer nekom sluzi za zaradu, nekom da prikaze svoj privatni zivot online, nekom da pokaze svoje znanje, nekom da prenese, nekom prosto popularnost...

2.Na blogu mozes pisati sve od nacina proizvodnje sapuna od marakuje, do upustva za kolekcionare rogova bezrepih irvasa... Salu na stranu, pises u zavisnosti od onog u cemu si dobar i da li hoces da ti blog bude kao online dnevnik (prenosis svakodnevnu tematiku, licnu ili ne, javnosti na uvid) ili kao sredstvo da ti prikazes i preneses svoje znanje, dakle ne postoje formalna pravila o tematici bloga, pises sto izaberes, u zavisnosti od prvog pitanja...

3.To nisu bas pravila nego vise kao savjeti, mada se najvise ta pravilla zasnivaiju na osnovnom internet bontonu, a najvaznije pravilo za bloggin (po meni) je copyright...
Hint:
http://budtheteacher.com/wiki/index.php?title=Blogging_Rules
http://blog.sponsoredreviews.com/?p=40

4.Preporucujem ti da procitas knjigu Varagica Blog osnove, da upoznas celu pricu oko bloga i blogginga.
Elem, blog kao blog (u izvornom smislu rijeci) je nebitno da li je na bloggeru ili sl., on ostaje blog, a wordpress (ako mislis na wordpress.org) je blogging software, dakle open  source "software" koji ti sa tehnicke strane omogucava da pises blog izaberes template i slicno, dakle spona izmedju autora i onog sto vidi publika (psiholoski nivo aplikacije)...

To bi bilo ukratko, malo googlaj i lako ces se upoznati sa bloggingom, ima pregrst literature..
 Smile
« Poslednja izmena: 21. Nov 2010, 00:20:51 od •Vodish li na pivo• »
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2292
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Imam nekih nedoumica o blogu

1/ Koja je svrha samog blogovanja/bloganja(neznam kako se se kaze tacno)?
2/ Da li se na blogu pisu teme iz odredjene teme, teme iz svakodnevnog zivota ili neke trece?
3/ Citao sam da postoje neka pravila pri pisanju bloga(a da nisu gramaticka pravila). Da li ta pravila postoje, i ako postoje koja su?
4/ Koja je razlika izmedju bloga na blogger-u i bloga wordpressa?

Hvala unapred.


1.)Upoznavanje novih ljudi sa kojima se druzis preko istog i ubedjujes sebe da nisi luzer
2.)Zavisi koja si vrsta luzera.Ako imas 30 godina pokusaces da nadjes neku temu koja je zanimljiva klincima sa kojima se mozes druziti i pedofilisati,ako si devojcica od 14 godina pisaces koliko ti je krivo sto si bila jebana i sada se osecas prljavo,ako si debeli tinejdzer koji igra WoW i u zivotu nije izasao u grad najcesce ces pisati o video igrama i ama bas nikad neces spomenuti svoj zivot u bilo kakvom kontekstu(ne racunamo kada stavis smajli xD i izrazavas srecu jer si dobio novu ram memoriju od 8 gigabajta)
3.)Ne razumem streberski jezik
4.)Ne razumem luzerski jezik

Srecno
IP sačuvana
social share
Citat
Buki si tu?Sta cemo da radimo

Citat
kako šta ćemo, pa da završavamo poso  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple iPhone 6s
Citat
1/ Koja je svrha samog blogovanja/bloganja(neznam kako se se kaze tacno)?
Koja je poenta vodjenja dnevnika ili pisanja knjiga?
Citat
2/ Da li se na blogu pisu teme iz odredjene teme, teme iz svakodnevnog zivota ili neke trece?
Da li se knjige pisu iz odredjene teme, ili iz svakodnevnog zivota ili nesto trece...
Citat
3/ Citao sam da postoje neka pravila pri pisanju bloga(a da nisu gramaticka pravila). Da li ta pravila postoje, i ako postoje koja su?
Ne postoje nikakva pravila. Postoje milioni raznih pravila, i ne postoje nikakva pravila. To je samo do tebe, i do toga sta hoces da napravis sa tim blogom. Isto kao i sa knjigom... ne postoji pravilo... postoje samo hiljade i hiljade izuzetaka u odnosu na pravilo koje i ne postoji.
Citat
4/ Koja je razlika izmedju bloga na blogger-u i bloga wordpressa?
Jedno je hosted servis, drugo isto moze biti hosted servis, a moze biti i na tvom hostu i domenu. Razlika je u nacinu funkcionisanja, mogucnostima koje donose.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 217
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
SonyEricsson w300
Ljudi koji pisu blog gde nalaze teme o kojima pisu? npr. pisem blog o muzici i sad gde na primer da nadjem ko je izdao nov album da bih ja napisao post o toj vesti.  Smile
Nadam se da ste razumeli sta sam hteo da kazem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 6120
Pises blog o necemu sto te zanima i onda nemas tih problema. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
LG Nexus 4
ne prica on o tome ... zanima njega recimo muzika ali kako ce on bas dobiti tu informaciju medju prvima ... o tome se radi ... interesuje ga koji su to izvori ostalih ... znaci on ce tu informaciju dobiti iz 5-6-10e ruke a kako da je dobije iz 2-3 ...

ili recimo za neke stvari do kojih se ne dolazi bas tako ... npr. najava za neki zakon lupam ili slicno ... odakle novine to saznaju da li on to moze dobiti ako pozove neki broj nekog nesto ... sigurno negde informacija postoji ne verujem da "curi" pa oni to pisu  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 6120
Hvala Dusane. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 217
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
SonyEricsson w300
ne prica on o tome ... zanima njega recimo muzika ali kako ce on bas dobiti tu informaciju medju prvima ... o tome se radi ... interesuje ga koji su to izvori ostalih ... znaci on ce tu informaciju dobiti iz 5-6-10e ruke a kako da je dobije iz 2-3 ...

ili recimo za neke stvari do kojih se ne dolazi bas tako ... npr. najava za neki zakon lupam ili slicno ... odakle novine to saznaju da li on to moze dobiti ako pozove neki broj nekog nesto ... sigurno negde informacija postoji ne verujem da "curi" pa oni to pisu  Smile

E bas to sam hteo da pitam samo nisam znao kako da objasnim.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
LG Nexus 4
@filip93  Smile haos Smile

@ulysses94 moram priznati da sam se skoro zapitao isto ... mislim to je njihov posao ... ali opet kako Smile xaxaxa Smile da li je rec o parama ili umecu ... hocu reci da li oni plate da bi dobili te informacije ... ako neko zna ovde nek se javi Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 18:36:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.