Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:42:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nebojša Glogovac  (Pročitano 11560 puta)
24. Feb 2007, 15:50:33
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Nebojša Glogovac

Nebojša Glogovac, srpski glumac. Rođen je 30. avgusta 1969. u Trebinju (BiH, tada SFRJ).

Uloge u filmovima
Stvar srca (2005)
Klopka (2007)
Optimisti (2006)
Sutra ujutro (2006)
Poroka (2005) .... Tasta
"Košarkaši" (2005) TV serija .... Zare
Kad porastem biću Kengur (2004) .... Živac
"Lift" (2004) TV serija .... Prvoslav Gajin, oficir
Država mrtvih (2002) .... Gorazd Kranjc
T.T. Sindrom (2002) .... Vaki
"Porodično blago 2" (2001) ... Zlatko Gavrilovic
Bumerang (2001) .... Miki... Olgin suprug
Munje! (2001)
Normalni ljudi (2001)
Hotel Beograd (1999)
Nebeska udica (1999)
Ranjena zemlja (1999)
Bure baruta (1999)
Savior (1998)
Porodično blago (1998) TV serija .... Zlatko Gavrilović
Pokondirena tikva (1997) (TV) .... Jovan
Do koske (1996) .... Simke
Ubistvo s predumišljajem (1995) .... Bogdan Bilogorac .
Vukovar poste restante (1994) .... Fadil ... aka Vukovar
Raj (1993) (TV) ... aka Heaven
Bolji život (1987) TV serija

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

intervju_nebojsa_glogovac.jpg
(10.89 KB, 150x260)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 168
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
ozenjen ima dva sina, i lepu zenu
IP sačuvana
social share
Aloha
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 783
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nebojša je moj omiljeni glumac te generacije.Poseduje izuzetno širok glumački dijapazon,podjednako darovit i za komediju i za tragediju,glumac izuzetno naglašene emotivnosti.Verujem da ga tek čekaju velika dela,mada ih je i dosad bilo.Samo napred,majstore!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
HTC Smart
"Srebrni delfin" za Nebojšu Glogovca

Na upravo završenom 27. Internanacionalnom filmskom festivalu Festroia u Portugalu održanom od 5. do 12. juna, Nebojša Glogovac osvojio je nagradu za najbolju mušku ulogu "Srebrni delfin", za ulogu taksiste Gavrila u filmu "Žena sa slomljenim nosem" Srđana Koljevića, saopštila je kućan "Tuck".

Nebojša Glogovac je za glavnu ulogu u "Ženi sa slomljenim nosem" već nagrađen najvećim glumačkim priznanjem na Festivalu glumačkih ostvarenja u Nišu i festivalu "Cinema City" u Novom Sadu, a ovo mu je prvo internacionalno priznanje za istu ulogu.

Izvor: E-kapija
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Ne znam zasto, ali ovaj glumac mi je u svakom filmu/seriji antipatican...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
Glogovac: Zašto sam odbio Anđelinu

U ovu godinu glumac Nebojša Glogovac ušao je sa tri filma čije se premijere očekuju - “Krugovi” Srdana Golubovića, “Artiljero” Srđana Anđelića i “Kad svane dan” Gorana Paskaljevića. U međuvremenu, ima i ulogu u crnogorskom filmu “Deca iz ulice Marksa i Engelsa” Nikole Vukčevića koji još nije završen, a svaka od ovih priča, na svoj način i iz svoje vizure, bavi se vremenom u kojem živimo.

- Kod Paskaljevića više “gostujem”, ali mi mnogo znači što sam se našao u ekipi njegovog filma. Tu igram sina glavnog junaka, i to je moja prva saradnja sa genijalnim glumcem Mustafom Nadarevićem. Bio mi je plezir da se sretnemo na filmu, mislim da je igrajući starog profesora koji pred kraj života saznaje da nije ono što jeste, napravio maestralni, antologijski lik - kaže Glogovac u razgovoru za “Novosti”.

* Vaš junak u ovom filmu pripada ovom vremenu - bavi se sopstvenim životom, nema saosećanja, čak ni prema tragičnoj drami svog oca iz doba nacizma i logora na Starom sajmištu?

- Taj moj junak, dirigent, jeste predstavnik “novih”, današnjih ljudi, koji gledaju samo “svoja posla” - kako da naprave karijeru, da budu uspešni, da zarade novac... Na tom putu ništa im drugo nije važno, bezdušni su, oslobođeni sentimentalnosti prema drugima, životu, nekim pravilima ponašanja, što njegovog oca veoma boli. Ali to je globalni diktat ovog vremena. Svi su upućeni na to da se bore samo za sebe. Saveti modernih psihologa, psihijatara i drugih ljudi koji se bave našim mentalnim zdravljem jeste to - staviti sebe u prvi plan.

* Koliko nam naša svakidašnjica pokazuje, i van globalnih trendova, da je najbolje gledati samo “svoja posla”?

- Izgubili smo tu vrstu osećanja za suživot. Ja nisam, nisu ni neki ljudi koje volim i koji me okružuju, ali mi se čini da većina jeste. Ljudi nikada nisu bili usamljeniji nego danas, kada je sve dostupno, ali je sve postalo i dosta bizarno, čudno, i ne znam kuda sve to vodi. A čini mi se da u našoj prirodi nije da budemo usamljenici koji nemaju potrebe za drugima, da smo skloniji grupi i međuljudskim odnosima. Ipak, ovo vreme neprestane egzistencijalne neizvesnosti s jedne strane, i surove borbe za novac, prestiž i tron s druge, teraju ljude da misle samo na sebe, da se osamljuju, i ne opterećuju “viškom” emocija. Verujem da ta samoća nije naš genetski zapis - ovo naše mesto je čvorište, raskrsnica vera, kultura, imperija... Živimo tačno na četiri vetra, čudan smo mentalitet, i uvek se stvara sukob unutar nas.

* Film “Krugovi” otvara temu koja je najbolnija na ovim prostorima - oproštaj zločina koji su se dogodili devedesetih godina?

- U stvarnosti, nažalost, ta priča o našoj međusobnoj mržnji neprestano se obnavlja, a jedini ćar od toga i otvaranja novih verbalnih sukoba imaju samo političari, ovdašnji i svetski. Sama politika i funkcioniše na osnovu suprotstavljenih strana koje političari sami formiraju, i onda je dobro održavati antagonizme i mržnju, iz bilo kojih razloga, makar i izmišljenih, samo da ne bude mira i sloge. To je jedino što političarima ne odgovara, jer na osnovu sukoba mogu da postoje i ekstremne nacionalne partije, i leve, i srednje, i svakakve, i svi tu imaju svoju šansu da plasiraju neku lažnu ideologiju iza koje uopšte ne stoje. To je ordinarna manipulacija na koju narodi neprestano nasedaju. I dok političari i danas od toga profitiraju, mali, obični ljudi koji su najviše stradali proživljavaju svoj vek baveći se mržnjom i prebrojavanjem mrtvih. A u tome nema budućnosti.

* Zanimljivo je da bi vašu karijeru mogao da obeleži i film u kome niste igrali - odbili ste ponudu Anđeline Džoli da budete deo srpskog tima u njenoj “Zemlji krvi i meda”?

- Kontaktirao sam sa njenim kasting agentima, rekli su mi da su me videli u filmu “Klopka” i ne znam kojim još, i ponudili su mi saradnju. Ali pošto je poslednjih godina u holivudskoj produkciji nekakav trend da smo samo mi u ovim ratovima ubijali, klali, silovali, dok su ostali ne znam šta radili, i to bez ikakve filmske estetike koja jedino opravdava postojanje nekog filma, bio sam oprezan. Nikako ne bih voleo da igram u priči u kojoj je samo jedan narod kriv, i lud, i krvoločan, a svi drugi su divni i male mace, bez obzira na to o kom narodu je reč. Taj scenario Anđeline Džoli, čije ime njeni agenti s kojima sam se dopisivao nisu pominjali, već su je neprestano nazivali “ši”, nikako nisam mogao da vidim. Nekako je ostao tajnovit, nisu hteli da mi pokažu, što je meni bilo čudno, pošto je reč o priči koju treba da vidi nekoliko miliona ljudi.

* I kako se završila vaša komunikacija?

- Na insistiranje agenata da prihvatim ulogu na neviđeno, odgovorio sam da hoću ukoliko film sagledava ove naše ratove kao zlo koje se desilo ljudima koji su se voleli, sarađivali, bili komšije, živeli zajedno, ženili se i udavali jedni s drugima, i u kojem su samo političari dobro prošli. Kako sam počeo da postavljam ta pitanja, tako je komunikacija koja je počela vrlo pompezno, krenula da jenjava. A završila se tipično američki - u poslednjem pismu agenti “ši” su mi napisali: “Pošto je vaš talenat toliki da bismo mogli da vam ponudimo samo glavni lik, a on je već dodeljen, nećemo imati ulogu za vas.”

* Na kojim ste poslovima trenutno?

- U JDP spremamo “Sumnjivo lice”, u režiji Jagoša Markovića. Igram Jerotija, a posebno mi je zadovoljstvo što Seka Sablić igra moju suprugu Anđu, i to je nešto što već u startu obećava. Ali videćemo. Glumci se uvek raduju kad igraju Nušića, i mislim da je veoma lepa ideja Tamare Vučković da JDP malo dobije na vedrini. Postoji vrsta estetike koja prati ovu kuću, pametne, angažovane predstave, a u stvari dođemo na to da smo zaboravili onu drugu masku - pozorište ima dve maske, jednu veselu i jednu tužnu, i bilo bi dobro da se bavimo i onom drugom. Meni mnogo nedostaje komedija. “Sablja dimiskija” u “Kultu” bila mi je divan ventil i zabava, ali nam je istekao ugovor i više ne igramo tu predstavu. JDP nedostajalo je takvo nešto, a Jagoš Marković je u veoma dobroj formi, sve svodimo na apsurdniji nivo, tako da jedva čekam premijeru.

Izvor: Novosti

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

kul-Glogovac.jpg
(99.84 KB, 800x884)
« Poslednja izmena: 20. Feb 2012, 09:18:08 od monk13 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 22
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
Nebojsa je izuzetno talentovan glumac! Legenda srpske kinematografije! Svaka mu cast! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Nebo je nad Beogradom prostrano i visoko, promenljivo a uvek lepo....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Nebojša Glogovac: U Srbiji je lako postati poznat

Nebojšu Glogovca od 31. oktobra gledaćemo u jednoj od glavnih uloga filma „Artiljero“ Srđe Anđelića. Poznati glumac igra bivšeg vođu navijača Crvene zvezde, a za „24 sata“ otkriva šta je poruka filma.

U koju metu pogađa „Artiljero“ (onaj koji nikada ne promašuje u brazilskom slengu)?

- Film osvetljava jedan od centralnih problema u Srbiji danas - mladi ljudi nemaju idole na koje mogu da se ugledaju jer kriminal i estrada dominiraju javnim prostorom. „Artiljero“ se ne bavi navijačkim nasiljem i Crvenom zvedom, već ljubavnom pričom kojom dvoje tinejdžera žele da se izuzmu iz inertnosti i mlitavosti društva u kojem žive. Dobro je da oko nas postoje klinci koje nije opčinila Grand parada i crna hronika, ali svi moramo da se potrudimo da ih bude više.

Šta savetujete mlađim kolegama koji su na početku karijere?

- Da se suštinski bave teškim poslom, za koji su se odlučili u životu. Danas mlade glumce vrebaju mnogi izazovi komercijalizacije njihove profesije, ali nikome od njih ne sme da bude cilj prepoznatljivost u javnom prostoru. Danas je lako biti poznat u Srbiji, jer estrada otvara prostor za različite diletante i mediokritete. Kada se neki glumac okrene iza sebe, mora da vidi uloge koje imaju smisla, a ne kreveljenje zarad udobnog života.

Da li očekujete oštre reakcije javnosti zbog tumačenja uloge Draže Mihailovića u TV formatu „Ravna gora“?

- Očekujem da ljudi bez predrasuda pogledaju seriju jer će, pre svega, naučiti različite istorijske činjenice koje im nisu bile dostupne u sistemu obrazovanja. Mi nemamo nameru da bilo koga osudimo serijom, već da osvetlimo besmisleni bratoubilački rat koji je u Srbiji zavadio braću i komšije.

Izvor: 24sata

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

538188-13.jpg
(20.46 KB, 600x360)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:42:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.276 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.