2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nebojša Čović, vlasnik FMP Železnik ~ Savez svađa klubove  (Pročitano 1754 puta)
16. Sep 2006, 15:52:47
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
intervju - Nebojša Čović, vlasnik FMP Železnik

Savez svađa klubove

Ražnatović i Blaž Stojanović vedre i oblače u našoj košarci, a već deset godina je upropašćavaju

I '95. pojedini igrači nisu želeli da igraju za reprezentaciju, ali smo seli sa njima i pričali
Za pozicije u Savezu bore se ljudi koji ništa nisu uložili, nećemo dozvoliti sa upropaste trud nas koji stvaramo
Priča da je Blaž Stojanović moj čovek nema veze sa istinom

BEOGRAD - Nebojša Čović, vlasnik FMP Železnika i nekadašnji predsednik Košarkaškog saveza, kaže da su za stanje u srpskoj košarci najodgovorniji oni koji je vode poslednjih nekoliko godina.
- Ovde niko ne odgovora ni za šta! Najodgovorniji su oni koji vode košarku. Mogu da počnem od sebe, kada sam ja radio: izgrađena je Kuća košarke, renovirana reprezentacija u dva navrata, novi koncept sa devet regiona, nova organizacija... A šta su uradili ovi?
Gde su grešili?
- Prva greška je politikantstvo. Julovci su posle 1997. preuzeli košarku i tako je unazadili da smo 2000. imali katastrofu na OI. Savez smo konsolidovali 2001. postavljanjem Pešića za selektora. Malo se zna, ali i 1995. pojedini igrači nisu želeli da igraju za reprezentaciju, ali smo seli sa njima i pričali. Veoma je neozbiljno setiti se vrhunskih igrača tek mesec dana pred takmičenje. Ti ljudi imaju svoje živote, probleme, ali su oni okej momci, velike patriote.
Kako nam se desilo da NBA zvezde neće da igraju za reprezentaciju?
- Pogledajte kakve su se sve lavine pljuvačine svalile na te igrače posle lošeg rezultata! Najčešće pljuju oni koji pojma nemaju o košarci, nisu ni fiskulturu radili u životu! Mislite li da će neko hteti da igra za reprezentaciju posle takvog "maltretmana"? Drugo, niko više nije u kontaktu sa tim momcima. Vodi se računa samo o marketingu pojedinih firmi, o uvaljivanju u fotelju, političkom povezivanju..
Zašto niko ne polaže račune za loše rezultate?
- Zato što nam je košarkaška organizacija potonula još 2002. Otišao je Pešić, a nije morao da ode. Njemu sam ja garantovao i stan i kola i sve ostalo! Dule Vujošević nije dobio podršku za podmlađivanje, već su od njega tražili rezultat. Ne može košarka uvek da bude prva, treba biti spreman i na loš rezultat.
Ovih dana traže se mnoge ostavke, pa i Šakotina?
- Ostavka je lični, moralni čin, ali ne mislim da bi Šakotina ostavka nešto promenila nabolje. Generalno sam za odgovornost svih, od funkcionera Saveza do selektora. U košarci je mnogo ljudi koji samo uzimaju, a ništa ne daju. Ne može tako.
Koliko na loše rezultate utiče nesloga u Stručnom savetu?
- Biti vrhunski trener sa sobom povlači i određenu dozu sujete. Te ljude lako možete da zavadite, ali je teško napraviti atmosferu u kojoj će svi raditi u funkciji celine. Neuravnotežen odnos između velikih trenera posledica je prevelikih očekivanja od Stručnog saveta. Njegova uloga mora da bude isključivo savetodavna. On treba da predlaže selektora, a ne da ga bira. Kada bi se članovi Saveta bavili ovim poslovima, manje bi se gložili među sobom.
Mnogi za lošu situaciju optužuju Partizan i Zvezdu?
- Savez pospešuje svađe između tih klubova po sistemu "zavadi, pa vladaj". Razlike između Partizana i Zvezde trebalo bi postaviti u okvire takmičarskih odnosa, a ne raspaljivati strasti. Ali, ne treba celu priču svoditi na "večite rivale". FMP ne može da se postidi nijednog evropskog kluba, a to ne govorim zato što sam ja u njemu.
Da li su odnosi u Savezu rak-rana naše košarke?
- Za pozicije u Savezu trenutno se bore ljudi koji ništa nisu uložili. Neka se bore, ali mi koji stvaramo nećemo im dozvoliti da upropašćavaju naš trud. Ako se tome dodaju stranački interese, imate haos kome smo svedoci. Ne mogu više da vedre i oblače ljudi koji već deset godina upropašćavaju košarku.
Na koga mislite?
- Delimično na Ražnatovića, ali i na Blaža Stojanovića. Priča se da je on moj čovek, ali to nema veze sa istinom. Ako je moj, zašto ne pokazuje novi statut, da vidimo šta su to napisali. I ko je to pisao? Znate, neukusno je pričati "hoću da budem predsednik"! Šta si uradio, čoveče, gde su ti rezultati? Daj da zasučemo rukave, da uspostavimo normalnu strukturu u novom Savezu sa potpuno novim ljudima. Posle uspostavljanja kontakata sa FIBA i ULEB odmah moramo da se rastrčimo po svetu da kontaktiramo igrače van zemlje. Volonteri i amateri su za neka prošla vremena, nama su potrebni profesionalci. Košarka opet može da bude brend Srbije!

Hoću na čelo Saveza, ali svi da me podrže

Da li razmišljate o kandidaturi za predsednika Saveza?
- Najpre, nisam spreman da me neko zbog te kandidature provlači kroz fekalije, niti želim da se sam namećem. Ali kandidovao bih se ukoliko se dogovorimo.
S kim?
- Sa svima, od Bore Stankovića, s kojim bih voleo da radim, preko Kiće, Praje, Moke, Kaponje, do Divca, Đorđevića, Danilovića. Naravno, i sa trenerima Dudom, Božom, Pešićem, Željkom... Ako se radi kako treba, spreman sam da garantujem da ćemo vrlo brzo ponovo imati vrhunske rezultate. U Španiji ćemo biti među četiri, a u Kini hit. Ali, kod mene mora da se zna red.

Nema košarke bez interesa

Da li pratite feljton u Pressu?
- Pratim vaš feljton i nisu mi jasne neke stvari. Šta znači ta priča - ušlo je mnogo para i interesa? Pa, kako može nešto da se napravi bez toga? Još 2003. godine Savezu sam ostavio kompletnu dokumentaciju kako je napravljena španska liga. Tu se lepo vidi da je sve napravljeno na bazi kapitala. Ako ne radimo tako, imaćemo večite društveno sportske radnike, koji rade po modelu SOFK-e. To vreme je prošlo!

Za Aleksandrova 650.000 dolara

Gde je problem između FMP-a i Zvezde u vezi sa Nemanjom Aleksandrovim?
- Predsednik Registracione komisije Mišković, uz pomoć Blaža Stojanovića, doneo je odluku na koju nije imao pravo, jer nije bilo mogućnosti drugostepene žalbe. Morali su da obave razgovor sa FMP-om, jer mi imamo nekakvu dokumentaciju potpisanu sa Zvezdom i Nemanjinim ocem. Ne sporimo njegov odlazak u Zvezdu, ali je problem visina obeštećenja. Ne može igrač da nam se uzima na taj način.
Koliko bi trebalo da iznosi to obeštećenje?
- Dogovoreno je da bude 650.000 dolara. Tako je upisano i u ugovoru koji Nemanja ima sa Zvezdom.

Izvor: Press

(02. May 2007, 21:46:03)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Gde su grešili?
- Prva greška je politikantstvo. Julovci su posle 1997. preuzeli košarku i tako je unazadili da smo 2000. imali katastrofu na OI. Savez smo konsolidovali 2001. postavljanjem Pešića za selektora. Malo se zna, ali i 1995. pojedini igrači nisu želeli da igraju za reprezentaciju, ali smo seli sa njima i pričali. Veoma je neozbiljno setiti se vrhunskih igrača tek mesec dana pred takmičenje. Ti ljudi imaju svoje živote, probleme, ali su oni okej momci, velike patriote.
Kako nam se desilo da NBA zvezde neće da igraju za reprezentaciju?
- Pogledajte kakve su se sve lavine pljuvačine svalile na te igrače posle lošeg rezultata! Najčešće pljuju oni koji pojma nemaju o košarci, nisu ni fiskulturu radili u životu! Mislite li da će neko hteti da igra za reprezentaciju posle takvog "maltretmana"? Drugo, niko više nije u kontaktu sa tim momcima. Vodi se računa samo o marketingu pojedinih firmi, o uvaljivanju u fotelju, političkom povezivanju..

Koliko na loše rezultate utiče nesloga u Stručnom savetu?
- Biti vrhunski trener sa sobom povlači i određenu dozu sujete. Te ljude lako možete da zavadite, ali je teško napraviti atmosferu u kojoj će svi raditi u funkciji celine. Neuravnotežen odnos između velikih trenera posledica je prevelikih očekivanja od Stručnog saveta. Njegova uloga mora da bude isključivo savetodavna. On treba da predlaže selektora, a ne da ga bira. Kada bi se članovi Saveta bavili ovim poslovima, manje bi se gložili među sobom.

E ovo je dobro rekao iako ga ja ne cenim.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.