Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:58:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ne dam im Srpsku! Neka me smene!  (Pročitano 7175 puta)
19. Jun 2007, 22:36:09
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Intervju: Milorad Dodik, premijer RS, Vecernje Novosti, 20. jun. 2007.


U Republici Srpskoj, među prvim prioritetima kada su strahovi u pitanju, pominju mogućnost da Milorad Dodik bude smenjen. Kažu da drugog nemaju i da bi tu bio kraj njihovog političkog opstanka. Fenomen lidera Nezavisnih socijaldemokrata tako je zaokružen: političar koji je, po izboru Biljane Plavšić, postao premijer sa samo dva poslanika, danas nema alternativu. Najčešće kažu da je to zato što se drži reči. Osim u jednom slučaju. Iako je rekao da bi za Bosnu navijao samo kad igra protiv Turske, obećanje nije ispunio. Na dan kada se takav susret odigrao, zanimala ga je samo utakmica Srbija-Finska, Bosna ga nije doticala...
Sa druge strane, i Dodik ima strahove. Udari na ustavni sistem koji se pokušavaju izvesti pod sloganom "jedan čovek, jedan glas", čime bi većinski muslimanski deo stanovništva preglasao srpski, njegova su najveća mora. Postavio je poslednju branu nastavku eksperimenta multietničnosti i kaže da preko nje niko neće preći. Ni Bošnjaci, ni visoki predstavnici, ni cela međunarodna zajednica...
- Bošnjaci danas, kroz sve što rade, pokušavaju proturiti elemente unitarnosti, i za to uveliko lobiraju u jednom delu međunarodne zajednice. Osujetićemo im tu nameru. To im garantujem!

Pokušaj je - ili da se Srbi asimiliraju u "multietničkom" društvu, ili da se proteraju?
- Nije moguće očekivati ni jedno, ni drugo. Šta bi značila asimilacija Srba? Da pređu u Bošnjake? Srbi neće otići odavde. Ovo je njihova zemlja. Dakle, moguće je samo da se nađe model koji funkcioniše. A to znači da neće biti preglasavanja. I da Bonjaci nikad neće postati to što žele - politička većina koja odlučuje u ime srpskog naroda.

Vaš odgovor je predlog za federalizacijom BiH? Verujete li stvarno da će ta ideja proći, kako kod druga dva naroda, tako i kod međunarodnih faktora?
- To je najbolje rešenje. Ali, zapanjuje ponašanje mređunarodne zajednice koja, ni posle toliko godina, nije spoznala realnost u BiH. Ona i dalje istrajava na stereotipnom modelu iz 1996. godine, po kojem postoje loši i dobri momci. Ja im odgovaram: Ili ćemo biti partneri, ili sa nama više nećete razgovarati. Ako nas posmatrate bilo kako drugačije, osim kao partnere, onda ste na pogrešnoj adresi.

Ne plašite li se da ideja federalizacije može biti opasna, da Hrvati i Bošnjaci neće pristati da podele svoj deo Bosne, nego će pokušati da zadru u deo Srpske?
- Ne. Hrvati su značajno izgubili kapacitet nizom pogrešnih poteza koje je njihovo vođstvo imalo. Hrvati u BiH su kolateralna šteta ukupne hrvatske politike. Oni moraju da postanu faktor u dogovorima i da dobiju saveznike za to. Saveznici im, to valjda shvataju, nisu Bošnjaci.

Vi biste im ponudili savezništvo?
- Jedini realan saveznik Hrvatima mogu da budu Srbi. Ali, to zavisi od Hrvata. Ali, tada će morati da budu svesni realnosti. A, reanost je jasna: nijedan centimetar Republike Srpske neće biti izopšten iz njene teritorije.

Vi ste, za nešto više od godinu dana, postavili blokadu na prenos nadležnosti na organe u Sarajevu. Poslednji bastion je srpska policija. Koliko još možete da izdržite?
- Beskonačno. Mogu da čekaju i sto godina, to se neće desiti. Policija Republike Srpske ostaje komponenta vlasti.

Dokle ćete ići u ustupcima kada je reč o reformi policije?
- Možemo da prihvatimo zakone na nivou BiH, ali po kojima će postojati policija RS. Dalje od toga neće proći.

Pritisci sa kojima Vi počinjete i završavate radni dan neće prestati sami od sebe. Šta ako Vas Visoki predstavnik smeni?
- Pritisci se vrše svaki dan. I oni neće prestati. Ali, to za mene više ne igra nikakvu ulogu. Mene zanima samo jedno: podrška naroda Republike Srpske.

Plašite li se smene? Razmišljate li, kada odlučite da povučete neki potez za koji znate da se Visokom predstavniku neće dopasti, da Vam je bolje da to ne činite?
- Svestan sam da on to može da uradi. Ali, nikad o tome ne razmišljam.

Šta ako se to dogodi?
- Jedostavno, neću to prihvatiti. Ne zato što volim vlast, nego zato što im neću dozvoliti da do te mere ponize i narod i Republiku Srpsku. Nastaviću da radim.

Hoće li moći baš tako protiv sile?
- Oni mogu da dovedu borna kola pred zgradu Vlade i da mi zabrane da uđem. Moj odgovor će biti sledeći: zakazaću sednicu Vlade ovde, na svom imanju, i znam da će svi dići. Pa ću im dovesti 200 hiljada ljudi u Banja Luku, koji neće uzeti puške u ruke, ali će im mirno i dostojanstveno reći da tako neće moći. Na kraju, formiraću nevladinu organizaciju koja će se boriti protiv tih stranaca i biću jači nego što sam danas. Prema tome, neka me puste da na miru radim svoj posao. Ne dam im ni Republiku Srpsku, ni policiju. A ako je to razlog da me smene, neka me smene, ali onda će imati mene!
Način kako nastupate u poslednje vreme, upućuje na pomisao da ste dobili podršku nekog veoma moćnog. Ima li ulazak Rusa u najveće privredne projekte veze sa tim?
- Sve je stvar umeća. Nemam razloga ništa da krijem. Najvažnija mi je podrška ljudi koji glasaju, ja sam zavetovan Republici Srpskoj, njenoj budućnosti i opstaku. Celog svog života boriću se za njenu poziciju. Kada to uzmete za pretpostavku, onda vam je jasno da ću se boriti da ovde dovedem i Rusiju, i Ameriku, i Evropljane...

Svejedno, stiče se utisak da ste izabrali saveznike...
- To je kod nas pomalo stereotipan prilaz. Svet je kompleksan. Nema trajnih savezništava. Postoje samo trajni interesi. Raduje nas povratak Rusije na ovaj prostor, ali je još jače prisustvo i Amerike i Evrope.

Vas, očigledno, zanima samo Srpska, u koncept BiH više ne verujete...
- Iskreno verujem da je BiH, ovakva kakvu pokušavaju da naprave, veoma neizvesna. To je eksperiment, a eksperiment kao vid organizacije država nikad nije uspeo, pa neće ni ovde. Ponižavanja Srba moraju da prestanu.

Ako ne prestanu, koji će biti Vaš odgovor? Još stojite iza referenduma?
- Apsolutno. Svako ko želi da ukine RS, suočiće se sa referendumom na kojem ćemo odlučiti želimo li da ostanemo u Bosni, ili da idemo izvan nje. Kada se ta dilema stavi pred Milorada Dodika, otići ću pred Skupštinu i zatražiti raspisivanje referenduma. Zato im je bolje da me ne dovode pred dilemu. Zna se kako bi glasali građani, a i kako bih ja sam glasao.




BRANIĆEMO KOSOVO

Hoće li razvoj događaja oko Kosova pokrenuti realizaciju ideje o referendumu ili ti događaji mogu da Srbe ovde istave mirne?
- Naravno da ne mogu. Živeli smo u istoj zemlji i, naprosto, to sa nama ima veze. Ljudi u Banja Luci više prate šta se dešava na Kosovu, nego u Sarajevu. Mi ne možemo da prihvatimo da Srbija bude gubitnik, da bude ponižena i poražena. Rešenje mora uvažavati interese Srbije.

Sprečićete da Bosna prizna eventualno samoproglašenje nezavisnosti Kosova?
- Mi smo u apsurnoj situaciji, neki bi rekli da bi nama odgovaralo da se to desi, jer bismo i mi mogli da se pozovemo na pravo na samoopredeljenje. Ali, mi gledamo šta je interes Srbiji. Sarajevo nas neće prevariti. Zaustavićemo pokušaj da Bosna prizna nezavisnost Kosova. Odluku donosi Predsedništvo, u kojem mi imamo člana. On neće dati saglasnost, već imamo dogovor, a i mehanizme kako to da sprečimo.



DOSTA MI SILAJDžIĆA

Zapretili ste prekidom kontakata sa Harisom Silajdžićem, ukoliko ne prestane da optužuje RS da je zločinačka tvorevina...
- Javno kažem: Ako ga čujem da omalovažava Srpsku na nekom mestu gde sam prisutan, izaći ću. Nije reč o srpskom inatu, nego mi je dosta njegovih laži i konstrukcija. Ne zabrinjava mene Silajdžić, nego ćutanje međunarodne zajednice na njegov rasizam. Da je neki srpski funkcioner rekao to što on priča, odavno bi bio smenjen. Na primeru Silajdžića se najbolje vidi koliko je međunarona zajednica neobjektivna.



ODZVONILO MAFIJI

U trenutku dok razgovaramo, u toku su hapšenja direktora železnica Srpske. Jeste li krenuli u obračun sa raznim tipovima organizovane mafije?
- Tužilaštvo je počelo da raščišćava afere. U RS će se uspostaviti sistem koji će biti brana za buduće pokušaje organizovanog kriminala. Sudovi treba da objasne da je neko firmu koja vredi 20 miliona maraka kupio za 200 hiljada. Ja sam svoje rekao, formirao sam specijalni sud, tužilaštavo, pripremio svu sistemsku i logističku podršku... Odgovornosti političara više nema, sve je sada na sudstvu.


Izvor: Novosti

Ovo boldovano je ono sto nijedan srpski politicar nije video za poslednjih 50 godina! Zato je on car i zato je on jedini pravi predstavnik ne samo Srba u BIH, vec uopste!
« Poslednja izmena: 19. Jun 2007, 22:38:30 od ZvezdasBG »
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 5610
Милораде Србине!  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 
Kralj  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Sve je dobro rekao.

Silajdžiću želim sve najgore.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Свака част, али не говори то Додик, већ Русија која стоји иза његових леђа.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Свака част, али не говори то Додик, већ Русија која стоји иза његових леђа.
Stoji onaj koji ga je doveo na vlast 1998. godine, a to svakako nije Rusija.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile za Dodika Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 
Свака част, али не говори то Додик, већ Русија која стоји иза његових леђа.

Rusiji je sada stalo do nas kao i uvek.
U prevodu..stalo im je do nas kao nama do Tunguzije.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5

Rusiji je sada stalo do nas kao i uvek.
U prevodu..stalo im je do nas kao nama do Tunguzije.
Ma pusti ga lupa kao po obicaju. Cisto da podsetim kako je Dodik reagovao kada je bio na sastanku u Vasingtonu sa Silajdzicem oko ustavnih promena. U jednom momentu razgovora americki ambasador u Sarajevu Meklejni je zapretio Dodiku da ce biti smenjen, na sta je on uzvratio da ima mnogo jace prijatelje u Stejt departmentu nego on koji je zvanicni predstavnik te zemlje u inostranstvu.  Smile to valjda dovoljno govori.
Kakav lik! Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:58:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.