Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ne-bioloski roditelji - veca sansa za maltretiranju deteta  (Pročitano 2842 puta)
10. Jan 2008, 14:57:04
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
Evolucijski psiholozi taj statisticki cinjenicu sa tom objasnjavaju, da kod bioloski neplodnosti nema osecaj odnosno samo u modernim vremenima znamo to sa umom. Sto znaci da u evolucijski proslosti nase preci su igrali takve strategije ,igre, koji tako su svatili situaciju da moguce da jos u buducnost bice moguce sopstveni detetu roditi/napraviti. I na taj nacin bogastvo za zivot tako su delili u porodicu da roditelji su bili sebicniji. To se odnosio i na sexualne bogastvo. To kao strategija je osato vise kod roditeljima ko nemaju genetski preci. To vise se odnosi na muskarcima jer zbog skriveno oplodljenje kod zene ni jedan muskarac nije sasvim siguran da je svoja gene nosi potomac.
Ovi su najdublji nagoni, strategije. Sto su potpuno nesvesni.
« Poslednja izmena: 10. Jan 2008, 15:15:47 od Livingston »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
Hm... ne slazem se..
Prosto je neverovatno koliko bioloski roditelji mogu da budu okrutni prema svojoj deci... ubistva, silovanja, drugi vidovi zlostavljanja dece su nasa svakodnevnica i pocinioci su neretko upravo roditelji ili bliski bioloski rodjaci...

S druge strane... moguce da i posvojitelji zlostavljaju decu, ali zlostavljaju ih tako sto ih guse preteranom ljubavlju i paznjom, jer je to dete dugo iscekivano...

Pa opet... zlostavljanje kaisem ili ljubavlju... tezak izbor...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
ti Anea pricas o drugom stvaru, taj gusenja sto mislis da iz emocijski slepost dolazi, kao sto je double bind, to nije zbog toga jer preci su bioloski ili nisu. To je taj komunikacijksa paradigma sto drustvo nasili na porodicima. Odnosno prakticno to sta kod Piage tako znamo da roditelji nisu stigli uci u autonomiju. Al to nije genetski nesto nego bas je komunikacijski.Al ako uzmemo sto ja poznajem kao najnoviji Karmiloff Smith-u onda to je resenje da bitno je i genetika al bitno isto i komunikacijski okolina a po nju ovo je bitnija, al po mene i jos puno drugi ljudima to je najbitnije da taj etika kako se manifestuje u komunikaciju, sto je potrebno za autonomiju. Zato je bitno da te roditelji koji usvojiju dete budu zreli, sa tom da veca kod njih mera i sa komunikacijskom nasilom,a o tome nisam citao clanke, al sigurno postoje. Ovo sa maltretiranjem mislim da klise i dao sam evolucijski psiholoski objasnjenju.
« Poslednja izmena: 10. Jan 2008, 15:16:13 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
onodys... ti naravno znas da ti srpski nije jaca strana, tako da dok se mi razumemo, prodje voz...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
ok hvala Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Primetila sam da kad je jedan od roditelja biološki a drugi nije taj usvojitelj često bude agresivan prema usvojenoj deci. U slučaju da su oboje roditelja usvojitelji obično oni prema  dtetu budu preterano popustljivi, a dete čak i takve odnose dovodi pod znak pitanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Primetila sam da kad je jedan od roditelja biološki a drugi nije taj usvojitelj često bude agresivan prema usvojenoj deci. 

 Smile

mislis, kao deca jednog od to dvoje u novom braku?
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Da baš tako. Obično očuh ili maćeha budu agresivniji, naročito ako imaju i svoju decu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
pa... ne znam za takve brakove, a da zive svi skupa, tako da ne mogu da prosudim...

ali mi je logicno da covek ne moze da voli tudje dete kao svoje, narocito ako ima i svoje dete pod istim krovom  Smile
pa ljudi i rodjenu decu ako ih imaju vise vole nejednako- neko manje, neko vise, iako su sva njihova... zavisi i od deteta, i od mnogo cega
mada je i to sa agresijom prema bioloskom detu iz prethodnog braka jednog od supruznika (ako uzmemo kao tacno) vrlo paradoksalno, jer se usvojena deca koja nisu bioloska nijednog supruznika, a zive i sa bioloskom decom ovo dvoje, tretiraju drugacije...  Smile
neka vrsta ljubomore, ili nesto drugo? jer ipak niko nikoga nije terao da se vezuje za nekoga ko vec ima decu  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 147
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ma to sve zavisi od osoba.

Ja poznajem nekoliko porodica gdje je majka sa dijetetom usla u brak i onda dobila jos jedno dijete. Kod nekih su ocevi kreteni, ali kod nekih ne razdvajaju dijecu. Ali ti koji su kreteni prema djeci su kreteni i ovako u zivotu.
IP sačuvana
social share


Biće jedno sokoćalo u koje će ljudi gledati i vidjeti šta se dešava na drugom kraju svijeta.
                                        Mitar Tarabić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.