Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:16:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nauka vs Astrologija  (Pročitano 13392 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne poricem ja tu cinjenicu, ali to je i dalje pogled samo iz Astroloskog ugla.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Nije mi jasno zasto nauka i astrologija moraju da se iskljucuju? Nauka ima svoje polje istrazivanja a astrologija svoje, isto kao sto ni genetikom ne moze sve da se objasni tako ne moze ni polozajem zvezda, a ta cinjenica ne mora da znaci potpuno negiranje ni jedne ni druge oblasti..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
To ti je ko da pitas, zasto postojanje darvinove teorije iskljucuje biblijsku pricu o nastanku sveta
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 64
Citat: SerbianFighter
Ok to je divno, ali ti to daje pogled samo iz jednog ugla.




Definicija tipa
Citat
Astrologija je cisto zezanje, nauka je tek malo ozbiljnija... .

može da se prihvati ako dolazi iz nekih iole naučnih izvora, ali tako olako nabačena na forum, bez ikakvog poznavanja same (astrologije) je jednostavno neozbiljna, nepokrivena... Nema aduta... Pitam se da li je osoba koja to izjavljuje astronom, psiholog, lekar, arhitekta, pravnik... na osnovu kog znanja je to zaključio, JOŠ se nadam da je zaključio a ne samo ..... izjavio  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
@ SF

Ti poredis dakle astrologiju sa biblijskom pricom o nastanku sveta...a to ti je ko da poredis babe i zabe  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
To si samo deluje neuporedivo, odnos koji sam naveo, vazi, pojedinacan slucaj nisam spominjao.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Upravo je odnos diskutabilan...anyway, ostajem pri svom da astrologiju i nauku ne treba uporedjivati niti iskljucivati jednu u korist druge. Jednostavno, imaju razlicita polja istrazivanja. Ovakvo poredjenje moze biti tema rasprave za one koji ne veruju u astrologiju, a onim drugima sve je jasno Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 626
Astrologija ima sva obelezja prave nauke: naucni metod, analizu i sintezu, naucni zakon, apstrakciju i transparentnost. Astrologija je nastala u isto vreme (neki kazu i ranije, mada mi nema logike) kad i astronomija i matematika. Mi danas, ipak zivimo u svetu u kome je nauka zasnovana na konkretnim cinjenicama i dokazima, i apsolutno podlozna proveri. Kako dokazati astrologiju, osim statistikom koja (navodim samo jedan primer) kaze da recimo od 100 ispitanih horoskopa vrsnih sportista, maltene svi imaju naglasen Mars u petoj kuci, da svi genijalni ljudi imaju Urana na Ascedentu u dobrom aspektu sa Merkurom i Saturnom, itd...
Dakle, da ne gnjavim vise: ko veruje samo svojim ocima i prstima i kome su ova cula krucijalna, neka batali astrologiju, nije to za njega... Wink
IP sačuvana
social share
high tech low life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 167
Citat: joker
Citat: SerbianFighter
Ok to je divno, ali ti to daje pogled samo iz jednog ugla.




Definicija tipa
Citat
Astrologija je cisto zezanje, nauka je tek malo ozbiljnija... .

može da se prihvati ako dolazi iz nekih iole naučnih izvora, ali tako olako nabačena na forum, bez ikakvog poznavanja same (astrologije) je jednostavno neozbiljna, nepokrivena... Nema aduta... Pitam se da li je osoba koja to izjavljuje astronom, psiholog, lekar, arhitekta, pravnik... na osnovu kog znanja je to zaključio, JOŠ se nadam da je zaključio a ne samo ..... izjavio  Smile

Osoba je pravnik...buduci...mada to nije toliko bitno za celu pricu.Svecano obecavam da cu prestati sa mojim haiku-postovima Smile   jer posle toga ocigledno mnogo toga ostaje nejasno,i da cu detaljnije obrazlagati svoje misljenje.
Casna pionirska!
Dakle,da razjasnim:
Meni licno astrologija deluje kao zestoko zezanje.Najjednostavnije,racionalni deo mene odbija da poveruje da na moju sudbinu utice raspored planeta.Isti taj deo mene veruje da smo sami odgovorni za 95% stvari koje nam se desavaju u zivotu.Verujem da sami krojimo sopstvenu sudbinu.Ne znam, mozda me pomalo i zastrasuje mogucnost da negde u zvezdama unapred pise sta ce mi se sve dogoditi.Mozda...a mozda sam samo uvredjen sto mi horoskop nikad nista nije pogodio  Smile  Osim toga,cak i povrsnim pracenjem tematike,preko dnevnih trash horoskopa koji na televizijama sluze samo da bi se naslo jos sponzora,pa do personalizovanih horoskopa i sl. vidi se da je to jednostavno-razbibriga,sala i zabava.Relativno bezopasna,za razliku od religije i nauke. NEMOGUCE je da SVE osobe u znaku npr.lava imaju istu sudbinu.Onda,horoskopi se jako razlikuju medjusobno (za isti znak),zavisno od osobe koja ih radi. Iole obrazovanoj osobi sve to je...pa,neverovatno,da ne upotrebim neki tezi izraz.
A sto se tice nauke...
Nauku vecina ljudi shvata ozbiljnije, i ona je nesumljivo zasluzna za zivot kakav sada vodimo (Uostalom,kako bi se sada raspravljali online da nije bilo razvoja nauke?) Mene brine pojava da nauka cesto uzima nedovoljno objasnjene stvari, i na osnovu toga izvodi neke jos manje verovatne cinjenice i teoreme (poseban pozdrav istoriji)Zato sam napisao da je ona malo ozbiljnija disciplina.

O religiji drugom prilikom,da se ne rasplinjavamo...

I jos nesto,da ne bude da nisam rekao:ovo je samo misljenje,koje nema nameru da uvredi nikoga-otvoreno za diskusiju...
IP sačuvana
social share
Da li je to zaista vazno?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 167
Citat: joker
Smile culi ste izjavu osoba koja je vrsni poznavalac ove 2 oblasti...  

Uzgred,ti nemas pojme cega sam ja sve poznavalac,jer me ne poznajes dovoljno dobro.A mozda i znas uz pomoc mog horoskopa  
IP sačuvana
social share
Da li je to zaista vazno?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:16:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.