Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:32:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nauka: Sami smo sebi najveća pretnja  (Pročitano 2964 puta)
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Samsung 111111
hahha ajde ajde,nmg da kucam ali nisi svestan svoje nesvesti  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
Samsung i9300
efekat staklene baste postoji i na Veneri., da li hoces da kazes da taj efekat do sada na Zemlji nije postojao?

IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Samsung 111111
pff al ti je odgovor.Ja stvarno nisam znao za efekat staklene baste na veneri.Ali eto super naucio sam nesto.
A ja tebe pitam , zasto se ne upotrebljavaju vise haloni ?
Sto su ih ukinuli ?
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
ma lepse je verovati u sudare planeta, dzinovskih asteroida, vanzemaljce koji slecu na sunce, globalno ...gledanje u cvarke I naravno Elvisa na Marsu  Smile
Smile Smile Smile Smile Smile   Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
Sony xperia
Bravo, divno Papalu.  Smile Je*es pripreme za odbranu Zemlje od takvih katastrofa, je*es, sto nas asterouidi zadnjih godinu ispromasise za dlaku. Je*es sto imamo pouku iz proslosti, sto pocrcase dinosaurusi. Je*es sto NASA uklanja sa svog sajta, sve snimke togas sta je vec, oko Sunca. Je*es sto daju objasnjenje kako to neutrini izazovu gresku na senzoru, al' kao za inat u razlicitim periodima na stotine snimaka. I uvek se desi izboj neutrina kada se nesto takvo snimi. Je*es ...

Ma je*es sve, kada nesto takvo krene prema nama, nemoj verovati, aplaudiraj i vici: "Ja ne verujem".  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Samsung 111111
Ja samo ne vidim kako to naucnici plase ljude..evo ja nisam uplasen,niti znam nekog ko se plasi  Smile Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
Sony xperia
Izgleda da dosta ljudi obozava da bude uplaseno, da zivi u nekoj misteriji ... malo njih interesuje istina, znanje. Puno njih prica o istini a istovremeno joj se potsmeva ziveci u nekom svom ustaljenom svetu. Podvode se za svim i svacim .. A onda ti isti okrivljuju druge, koji zele istinu i znanje, za sve isvasta. A opet, sve su to samo ljudi.

Nego koji se pa ja djavo uplicem. Samo vicite "Ja ne verujem" i ne brinite se. Smiley

Zivi bili. Smile

« Poslednja izmena: 25. Dec 2012, 02:16:33 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Istorija naše planeta je smenjivanje toplih i hladnih perioda. Oni su uslovljeni pomeranjem Zemljine ose, kosmičkim događajima poput udara asteroida, vulkanskom aktivnošću a sad delom doprinosimo i mi. Globalno otopljenje je u toku, mi sa emisijom CO2 samo malo ubrzavamo taj proces.
Globalno otopljenje je otpočelo pre 10000 hiljada godina, polako se približavamo njegovom vrhuncu.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Samsung 111111
ma jesteee kako da ne..Ne kapiram kako ubrzavamo proces neceg sto ne postoji ?
Si cuo ti za montrealski protokol ?
izgleda da su se naucnici dobrog dela sveta zajebali.

Ne vidim tu nikakvu nelogicnost.Postoji jedinjanja koja jebu ozon,sta je tu nejasno.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
Bravo, divno Papalu.  Smile Je*es pripreme za odbranu Zemlje od takvih katastrofa, je*es, sto nas asterouidi zadnjih godinu ispromasise za dlaku. Je*es sto imamo pouku iz proslosti, sto pocrcase dinosaurusi. Je*es sto NASA uklanja sa svog sajta, sve snimke togas sta je vec, oko Sunca. Je*es sto daju objasnjenje kako to neutrini izazovu gresku na senzoru, al' kao za inat u razlicitim periodima na stotine snimaka. I uvek se desi izboj neutrina kada se nesto takvo snimi. Je*es ...

Ma je*es sve, kada nesto takvo krene prema nama, nemoj verovati, aplaudiraj i vici: "Ja ne verujem".  Smile

Lighsofte prijatelju, tvoj sarkazam stoji, ali verovatno nisi razumeo moje reakcije - nije meni smesno to sto postoje te mogucnosti koje gore navodis, meni je smesna ta opsta euforija i histerija (u onim najrazvijenijim zemljama uglavnom) da se ljudi spasu - "da preduzmu sve potrebne mere" - jbt, na Natonal Geograpic kanalu (valjda, ili nekom od slicnih) imna serijal o likovima koji se pripremaju za "smak sveta", grade neke "bezbedne" kuce, gomilaju hranu, oruzje Smile - u stvari trose ovaj zivot i resurse za potpuno ludilo. A mediji, svi od reda, to samo jos vise drukaju, kako bi zaradili ! Strasno.

Resenje je da ljudi na planeti prestanu ratovati i trositi pare na medjusobno ubijanje, da prestanu da razmisljaju o prevlasti, vec o spasu covecanstva. Jednog dalekog dana, moracemo se otisnuti u svemir kako bi tamo preziveli i ponovo se mogli vratiti na Zemlju ili otoci negde drugde (????). Potrebno je napraviti naselja na Mesecu, na Marsu, potrebno je isplesti mrezu svemirskih stanica i naseobina, potrebno je da sve to radi i zivi frekventno, potrebno je imati planetarnu flotu, cistaca (koji ce reciklirati sve od letelica sto vise nije za upotrebu, raznih tegljaca koji bi koristili manje asteroide, sfericne odbrambene mreze (u nekoliko slojeva) koja bi razbijala asteroide itd, itd.  Sve je to uzasno daleko od ove poludele mase koja sada obitava ovde. Nauka jeste resenje, ali nauka u rukama prosvecenih jos je vece resenje.

Ja ne vidim mahnitu euforiju straha raspirivanu od strane svega i svakoga, kao nikakvo resenje. Tu se vidi koliki smo sami sebi neprijatelji. Ne udara kataklizmicni asteroid tako cesto u Zemlju (ali udara, statisticki, u velikim vremenskim razmacima) ali udara ludilo, glupost, strah i agresija gotovo svakog dana, svakog sata i minute u mozgove sirom planete razasutih "homo sapiensa", koji pitanje je da li su jos uvek sapiens ili vec prerastaju u "homo zombicus letargo-agresiensis" ili "homo diabolicus idiotus".

Treba da smo svesni moguce katastrofe (katastrofa), ali to nam nista nece pomoci ako sebe ne promenimo, a minulo ludilo nam govori da se ne menjamo ni za pedalj.

Jedno je svest o mogucim katastrofama a drugo slepo verovanje da ce to uskoro da se desi. Da li sam jasan?

A ono sa lemurima me bas slatko nasmejalo, a i ona ludila koje je MunkaZe navela.

Suvise je euforije a malo istine i cinjenica. I Naucnici se sve vise bave pretpostavkama a sve je manje pravog otkrica; a nikad se nije imalo boljih alata i nikada vise para nije dato za razne stvari, i sve je skuplje i teze videti sve dalje i sve vise, i sve je skuplje i zivot i energija i uredjaji i najobicnije stvari, i sve je skuplja hrana, placa se i voda, a uskoro ce se placati i vazduh (putem naplate disarine - tad cemo mi pusaci skroz najebati), i bice jos vise jos besmislenijih ratova i bice jos vise gladnih (bice gladni oni koji jos nisu bili) i bice jos perfidnije zabave i bice jos veca komunikacija i jos manje bilo kakvog dogovora, i otici cemo svi u pizdu lepe strine pre nego sto nas pogodi bilo kakva grudvica velicine nekog kombija a kamoli nesto vece.

I zaboravio sam, bice jos vise vanzemaljaca, pa se mozda i meni posreci da popijem kahvu sa nekim od njih (a MunkaZe se mozda uda Smile )

No, na stranu sve, opasnost od kataklizme je realna ali zasto panicariti - panika je neprijatelj. Umesto panike treba povuci pametne poteze. Nama je pod hitno da napravimo esencijalnu promenu u nama samima i u celom drustvu tj. covecanstvu.

Licno mislim da nemamo nikakve sanse jer smo skup idiota, tako da ako nas nesto pukne stvar ce opet biti u bozjim rukama, pa ko prezivi. A kako verujem da je Gospodu puna kapa svega, mislim da ce preziveti prosti organizimi koji ce "uzivati u lepoti nedirnutih predela" neke nove Zemlje.
 

A to oko sunca - pa mozda su se smilovali pa dosli da nas spasu (bar neke) jer vide da ce uskoro da nas pukne, a Ameri cute ko kurve jer oce sto vise svojih da spasu ne bi li opet imali usrane USA i na postkataklizmickoj planeti.

Bolje mi je da zaginem onda!

I da, uslov da bismo dosli sebi je da se konacno otvore svi jebeni tajni dosijei kako bi se utvrdila istina i razresile sve enigme oko vanzemaljaca. To bi ujedno znacilo da se i svest menja i da se trka za prevlascu zaustavila. Dotle, sve je zajebancija - dogovora nece biti i ako kataklizme bude, svako ce da gleda svoju prdu, a tako nema prezivljavanja.

Meni je svejedno, ne zivi se 1000 godina, svako mora da umre, e sad kako, to i nije taklo vazno, mada je velicanstvena smrt kada gledas cunami visine 30 km kako se obrusava na tebe - kakav prizor za kraj!
 
Smile  Smile

« Poslednja izmena: 25. Dec 2012, 12:19:13 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:32:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.