Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dejvid Atenborou: Mrze me zato što ne pominjem Boga  (Pročitano 402 puta)
29. Jan 2009, 08:58:24
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Dejvid Atenborou: Mrze me zato što ne pominjem Boga
Autor: Beta | 28.01.2009. - 14:39

Dejvid Atenborou, autor kultnih prirodnjačkih emisija za televiziju, ispričao je da dobija poruke mržnje zato što u njima ne pominje zasluge Boga.

"Poručuju mi da ću goreti u paklu i da će im laknuti kad me više ne bude", izjavio je on u intervjuu Radio Times-u čije delove objavljuje BBC News na svom sajtu.
Dejvid Atenborou, brat isto toliko slavnog filmskog režisera Ričarda, već duže od pola veka snima dokumentarne emisije o prirodi i zalaže se za njeno očuvanje.
On je takođe kritikovao što se u školama, u teoriju evolucije, podučava i kreacionizam - teorija po kojoj je Bog stvorio svet.
U intervjuu je naveo i da ljudi pitaju zašto u svojim dokumentarnim emisijama "ne odaje priznanje" Bogu što je stvorio svet.
"Time misle na divne stvari kao što je kolibri. Ja uvek uzvraćam da ja mislim na malo dete u istočnoj Africi kome iz očne jabučice viri crv. Crv ne može da opstane na drugi način... Teško mi je da to pomirim sa pojmom božanskog i dobroćudnog tvorca", objasnio je Atenborou.

U svom najnovijem dokumentarcu on priča o tome kako je Čarls Darvin došao do teorije evolucije i zašto je ona i danas važna.
Emisija je snimljena u okviru niza manifestacija povodom 200. godišnjice Darvinovog rođenja i 150. godišnjice objavljivanja njegove knjige "O poreklu vrsta".
Atenborou kaže da je "strašno" što se kreacionizam i evolucija u školama tretiraju jednako, kao alternativne perspektive. "To je kako kad biste rekli da su dva i dva četiri, ali da mogu da budu i pet ako želite da verujete u to", kaže.
"Evolucija nije teorija. Ona je činjenica, isto kao što je istorijske činjenica da se Vilijam Osvajač iskrcao 1066. (u Englesku)", dodao je naučnik.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.