Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 11:24:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Naser Orić ubio sudiju Slobodana Ilića!  (Pročitano 24673 puta)
21. Mar 2008, 10:40:35
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung S7220
Naser Orić ubio sudiju Slobodana Ilića



SREBRENICA - Knjiga "Planirani haos", autora Ibrana Mustafića iz Potočara kod Srebrenice sadrži informacije o umiješanosti vrha vlasti bivše Republike BiH u režiju događaja u julu mjesecu, ali svjedoči i o sudbini nekih uglednih srebreničkih Srba, koji se i danas vode kao nestali.

 U knjizi autor navodi imena pripadnika Armije RBiH koji su učestvovali u napadima na srpska sela oko Srebrenice, govori o postojanju "Prijekog vojnog suda" u zgradi Skupštine opštine. Mustafić piše da je jedan od sudija tog suda bio i Zulfo Tursunović iz Sućeske.

Navodi da mu se Naser Orić ispovijedio kako je ubio predratnog srebreničkog sudiju Slobodana Ilića.

- Kad smo onu ekipu zarobljenih Srba iz zatvora ponovo poveli prema Zalazju i kad je počelo klanje, meni je dopao Slobodan Ilić. Popeo sam mu se na prsa. Bio je bradat i čupav kao životinja. Gledao je u mene i nije progovorio ni riječi. Izvadio sam bajonet i direktno ga udario u jedno oko a zatim provrtio nožem. Nije ni zapomagao. Zatim sam ga nožem udario u drugo oko. Nisam mogao da vjerujem da ne reaguje. Iskreno rečeno, tada sam se prvi put uplašio, tako da sam ga odmah poslije toga preklao, navodi Mustafić u knjizi Orićevo svjedočenje.

Opisujući stanje u Srebrenici početkom ljeta 1995. godine piše da je u gradu vladao haos i da su neki pripadnici bošnjačkih snaga "tražili zlo da bi se riješio problem Srebrenice".

- Jedna grupa boraca izašla je izvan demilitarizovane i zaštićene zone i na putnom pravcu Bratunac-Skelani napravila zasjedu, te pobila neke pripadnike četničkih formacija, a nakon toga izašla je jedna grupa iz Sućeske i na prostoru između Milića i Podravanja napravila zasjedu i tom prilikom pobila grupu četnika... - piše Mustafić.

Zbog neslaganja sa sveukupnim načinom vođenja politike i rata na Ibrana Mustafića izvršena su tri atentata, koje je uspio preživjeti. Zarobljen je nakon pada Srebrenice i poslije devet mjeseci i deset dana provedenih u srpskom zatvoru, razmijenjen kao optuženik za ratne zločine za srpskog pukovnika Krsmanovića, navedeno je u biografiji autora.

Optužujući ratnog komandanta Srebrenice Nasera Orića da je "režirao atentat" na njega, Mustafić piše da je iza atentata "stajao tadašnji vrh Srebrenice".

- Ubijeđen sam da je u atentat umiješan i sam politički i vojni vrh u Sarajevu i Tuzli, jer su nastojali eliminisati sve koji bi se mogli oduprijeti izdaji Srebrenice. Dovoljno je reći da ni do sada niko iz Srebrenice nije odgovarao, kako za izdaju, tako ni za mnogobrojna počinjena ubistva - naveo je Mustafić u knjizi.

www.glassrpske.com
« Poslednja izmena: 21. Mar 2008, 10:41:06 od vlado85 »
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


..šic po guzi..

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 868
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
gde je bio taj smrda da svedoči o tome dok je naser bio u hagu? dozvoli da ga odlobode, pa onda napiše knjigu da umiri savest..pljuc
IP sačuvana
social share
Trust No One
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Насер Орић не би требало да ужива на слободи - ваљда постоји неки метак-луталица?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Naser, to beše Slobodanov bodigard i čovek koji je objavio čitulju za šefa preko cele strane u Politici.Čovek koji je imao Miloševuićevu saglasnost da dele sprat u Sheveningenu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 318
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia 
Naser, to beše Slobodanov bodigard i čovek koji je objavio čitulju za šefa preko cele strane u Politici.Čovek koji je imao Miloševuićevu saglasnost da dele sprat u Sheveningenu.

 Smile Smile Smile

sve moj do moga... da su ljudi na ovim prostorima pametni, svako bi svoje obesio za jaja... ali opet, da su ljudi pametni, ne bi takvi kao njih dvojica nikada dobili ni posao, a kamo li takve pozicije koje su imali....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Oric je covjecija karikatura...
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Ima negdje ovde i slika njih dvojica zajedno zagrljeni

Mamu mu jebem koljacku
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


´Ω ξεíν´, ´αγγέλλειν Λακεδαιμονíοις

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1049
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
SonyEricsson p910i
Ja bih to kao Izraelci, bomba u telefon, snajper sa brda...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Eh da smo mi kao Izraelci mnoge nam se stvari ne bi desile i mnoge gluposti ne bi morali slusati
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Najveći koljač u Bosni Naser Orić,šeta se slobodno po Tuzli i Sarajevu i niko ništa ne preuzima.Pa dokle braćo Srbi.Dokad će Tadić i slični da se samo izvinjavaju a ništa ne preduzimaju da se čuje i o stradanju Srba.Nek ti je pokoj duši Slobodane Iliću.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 11:24:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.