Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 20:09:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 32
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Naser Orić na slobodi  (Pročitano 74945 puta)
30. Jun 2006, 18:41:06
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung Note 10+
Haški tribunal osudio je ratnog zapovednika muslimanskih snaga u Srebrenici Nasera Orića, optuženog za zločine nad srpskim civilima iz okolnih sela, na kaznu zatvora od dve godine.

Pošto je u kaznu uračunat period proveden u pritvorskoj jedinici Haškog suda od tri godine i dva meseca, sudsko veće je naložilo da Orić odmah bude pušten na slobodu.

Oriću je suđeno po optužnici koja ga je teretila za smrt zarobljenih Srba u srebreničkoj policijskoj stanici, okrutno postupanje prema pritvorenicima i bezobzirno uništavanje 12 srpskih sela od leta 1992. do kraja 1993. godine, kada je bio zapovednik muslimanskih snaga u Srebrenici.

Sudsko veće je po svim tačkama donelo oslobađajuću presudu osim po tački da je kriv za propust da, kao nadređeni, ispuni dužnost i preduzme razumne mere da ne dodje do okrutnog postupanja prema srpskim zatvorenicima u periodu od 27. decembra 1992. godine do 20. marta 1993. godine.

Suđenje Oriću počelo je 6. oktobra 2004. godine. Na kraju sudjenja, početkom aprila ove godine, tužioci su zatražili od sudskog veća da mu izrekne kaznu od 18 godina zatvora, a odbrana je predložila da optuženi bude oslobodjen.

Boračke organizacije: Skandalozna odluka Haškog tribunala

Boračke organizacije Srebrenice i Bratunca ocenile su da je presuda Haškog tribunala bivšem komandantu muslimanskih jedinica iz Srebrenice Naseru Oriću od dve godine zatvora za počinjene ratne zločine nad Srbima 'sramna i skandalozna'.

Iz tih udruženja podsećaju da su muslimanske jedinice pod komandom Orića tokom ratnih 1992. i 1993. godine na području ove dve opštine ubile više od 1.200 srpskih civila u 158 sela i zaselaka, koja su razorili i popalili. Osim Orića, nijedan musliman za te ratne zločine još nije optužen.

Izvor: RTS
« Poslednja izmena: 30. Jun 2006, 18:43:20 od Dutch »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 461
Zastava Bihac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3
1200 srbskih civila ?  Smiley 1  Smile
IP sačuvana
social share
Aman,Bosno moja,zemljo ponosna,zemljo mojih djedova...
Aman,Hercegovino rijeko Neretvo,kraj tebe sam rastao...
Aman,moj SANDZAKU,zeljo velika,u tebi je ljubav moja....
Aman,Sarajevo,Dzenet seheru,budis snove,budis utjehu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung Note 10+
@rainMaker
Sta ti nije jasno?


Braco Srbi  eto sta donosi saradnja sa antisrpskim tribunalom.
Posle ovoga i oni koji su bili za saradnju,lepo vide zasto postoji sud.
A vi samo i dalje zagovarajte saradnju sa hagom,pljujte nas koji su protiv,sve ide na vasu dusu.
To odvratno mudzahedinsko djubre ce se za par dana smejati u lice svim Srbima,porodicama,prijateljima nastradalih.
Koliko li ih je samo pobio,pekao na rostilju,igrao fudbal sa glavama Srbskih mladica.
Dace Bog da ga stigne ruka nekog osvetnika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 461
Zastava Bihac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3
Da,da..ja sam cuo da je ubijeno 10.000 srba u srebrenici,od 5-10 hiljada u Sarajevu,da je protjerano iz Bihaca oko 50 hiljada srba...sve sam ja to cuo..Dutch pa kako si to zaboravi napisati ???

A za glave te i rostilj mislim da je to apsurd..pa kao sto su tebi muhadzedini zivotinje tako si i ti meni....1:1 jednostavno....gluposti ciste....i cuj njega ono braco srbi..nemam se ja tu sta smijati jer neistine shiris..pa gdje su lesevi tih srba..daj molim te...
IP sačuvana
social share
Aman,Bosno moja,zemljo ponosna,zemljo mojih djedova...
Aman,Hercegovino rijeko Neretvo,kraj tebe sam rastao...
Aman,moj SANDZAKU,zeljo velika,u tebi je ljubav moja....
Aman,Sarajevo,Dzenet seheru,budis snove,budis utjehu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dutch u potpunosti se slazem Smile

Ne brini proklestvo bije daleko i tamo gde najvise boli.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung Note 10+
Slusaj ti,ako si u ovako teskom trenutku nasao da jebes mene i ismevas Srbske zrtve,neces se lepo provesti.
Ovo ti je poslednja opomena!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Он то ради одавно.Зато је овде...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung Note 10+
Mudzahedini i jesu zivotinje,pa vecina nas je gledala onaj snimak kad kolju pse zubima i komadaju meso.
To normlani ljudi ne mogu biti nego samo besne i bolesne zivotinje.
A ja bi tebi i slicnima danonocno pustao snimke zaklane dece i te odsecene glave za koje ne verujes,pa bi promenio misljenje.
A licno sam prosle godine svojim ocima video sta je ostalo od Srbskih sela iz okoline Srebrenice.
Pitas gde su mrtvi,pa na groblju nesreco,dusa mi se kidala kad sam gledao hiljade ljudi u crninama koji placu na Bratunackom groblju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Mudzahedini i jesu zivotinje,pa vecina nas je gledala onaj snimak kad kolju pse zubima i komadaju meso.
To normlani ljudi ne mogu biti nego samo besne i bolesne zivotinje.
A ja bi tebi i slicnima danonocno pustao snimke zaklane dece i te odsecene glave za koje ne verujes,pa bi promenio misljenje.
A licno sam prosle godine svojim ocima video sta je ostalo od Srbskih sela iz okoline Srebrenice.
Pitas gde su mrtvi,pa na groblju nesreco,dusa mi se kidala kad sam gledao hiljade ljudi u crninama koji placu na Bratunackom groblju.
Sve je to jasno, jednostavno nabijaju nam na nos da smo jedini odgovorni za svaku strahotu na teritoriji SFRJ. Jednostavno to se zove nas politicki poraz, koji vuce za sobom sve ostale poraze....
Mogu samo da kazem da cu se zdusno zalagati za raspad BIH i za osamostaljenje Republike Srpske. Velika je cena placena za njeno osnivanje i to se nikada ne sme zaboraviti.
« Poslednja izmena: 30. Jun 2006, 20:59:43 od ZvezdasBG »
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Citat
pa gdje su lesevi tih srba..daj molim te...
Kao neko ko voli istinu, bices ljubazan da mi dostavis slike i dokaze za svih 8000 navodnih zrtvi genocida u Srebrenici.
Posto to ne mozes, budi ljubazan pa zaklopi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 32
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 20:09:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.