Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 14:27:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Naše vojne čizme  (Pročitano 26091 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ja sam stari model- sa dva kaišića- nosio 9 meseci i bile su mi odlične, ali sam morao da ispoštujem nekoliko pravila dok ih nisam razgazio:
1.nosiš tanke čarape i preko njih debele zimske. saru debelih čarapa prevrneš i svučeš preko pete, tako da na peti napraviš dvostruku debljinu.
2. staviš anatomske uloške npr. iz bilo kojih patika ili kupiš šolove- da lakše hodaš.
3. mažeš imalinom svako veče i NE ŠTEDIŠ na istom.
4. petu iznutra mažeš pomadom za ruke- niveom npr.
5. UVEK pažljivo saviješ nogavicu - da nemaš nabore- pre obuvanja.
6. kaiševe dobro zategneš.
     Tako radiš 2 nedelje i čizme budu savršeno razgažene i ne propuštaju vodu.
PEREŠ NOGE SVAKO VEČE

Vezivao sam pertle u mašnu i sve je bilo ok sa zglobovima.

Mane: loš kvalitet đona. Za 9 meseci koliko sam bio u vojsci, desetar u VP3065 Sombor, pojeo sam dva đona i pokidao jedne pertle. Po meni te čizme su dobre za obuku kakva se, na žalost, izvodi sada. Ima ih u velikim rezervama - ne mora da se kupuju...   
NAPOMENA: nisam bio nigde u borbenim uslovima, tako da ne znam kako su se pokazale na pravom terenu. Za Bačko blato su bile odlične.
« Poslednja izmena: 20. Jul 2009, 21:34:23 od tooop »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 80
OS
Linux
Browser
Mozilla (2007.1)
Ja sam služio vosjku 2002 u Zaječaru , pešadija. Prvo sam zadužio neke maskirne gde je sara bila od platna, tako da su čizme zapravo bile obične cipele. Ove čizme su mi se raspale posle jedno mesec i po dana, da ne pričam što propuštaju vodu. Znam da su ih ljudi često menjali i da je vodnik spomenu da komad u nabavci košta neko brdo para. Firma koja ih je pravila je neka privatna iz Novog Sada. Pretpostavljam da je i ovde bila neka trange-frange trgovina i zato nam uvalili djubre. Posle ovih  maskirnih , zadužio sam stare dobre "pešadinke" , one sa dva kaiščića , uzeo sam broj veće i lepo ih razgazio. Nosio sam ih na terenu   na straži i pokazale se ok. Recimo , strelište je bilo udaljeno 8-9 km i do tamo i nazad išli smo pešice , putem koji je nastao od stare železničke pruge , po kome je ostao onaj oštar kamen i sve su to dobro podnosile stare dobre pešadinke. Jedino se moraju ubaciti ulošci i to bolji.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Prvo sam zadužio neke maskirne gde je sara bila od platna, tako da su čizme zapravo bile obične cipele. Ove čizme su mi se raspale posle jedno mesec i po dana, da ne pričam što propuštaju vodu.

јбт...ја сам такве исте носио годину дана...и по касарни и по теренима....ништа им није фалило...нигде се нису поцепале...чак сам их и хммм "позајмио"  Smile кад сам се раздужио и ево после 13 година су читаве...добро,користим их само кад је свињокољ Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 24
Zastava Višegrad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
E sad može mi meni neko objasniti kakve ja čizme imam :D tata ih ej zadužio '92 godine i nosio tokom cijelog rata a evo i sad ih imam i ništa im ne fali, sem malih ogrebotina i i slično :D đon je odličan i tvrd a na njemu piše da su čizme napravljene 8 08 '88 godine.  Nemaju te kaiševe i pertlaju se skroz do kraja a imaju rajfešluse sa strane, plus desna ima spolja nekakvu futrolu možda za nož.  Odlične su udobne kad se nose vunene čarape i stavi uložak iz patika a vodu ne propuštaju (testiro ih u škafu a i na terenu)   :-k
IP sačuvana
social share
kukavica gine hiljadu puta a junak gine samo jednom.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Bem ti čizme, kad se setim .....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
mob
Alcatel One Touch
Bem ti čizme, kad se setim .....
   +1  Da,bre...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
SonyEricsson C702i
E sad može mi meni neko objasniti kakve ja čizme imam :D tata ih ej zadužio '92 godine i nosio tokom cijelog rata a evo i sad ih imam i ništa im ne fali, sem malih ogrebotina i i slično :D đon je odličan i tvrd a na njemu piše da su čizme napravljene 8 08 '88 godine.  Nemaju te kaiševe i pertlaju se skroz do kraja a imaju rajfešluse sa strane, plus desna ima spolja nekakvu futrolu možda za nož.  Odlične su udobne kad se nose vunene čarape i stavi uložak iz patika a vodu ne propuštaju (testiro ih u škafu a i na terenu)   :-k

Obzirom da imas cizme, fotni ih i postavi na forum, lakse ces dobiti odgovor  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 24
Zastava Višegrad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Dobra ti ideja Smile ja skroz zaboravio   Smile 
Valjda slika nije prevelika da se admini ne ljute staviću i thumbnail pa nek brišu ako im smeta Smiley
« Poslednja izmena: 13. Okt 2012, 09:25:55 od IgorVGD »
IP sačuvana
social share
kukavica gine hiljadu puta a junak gine samo jednom.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Safari 536.26.14
mob
I-mate 30 Pro
Bem ti čizme, kad se setim .....

Prosto ti dodje da se zapitas neke stvari... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Meni ovo lici kao na neki stariji model za komandose, izvidjace, padobrance, specijalce itd. Potsecaju generalnim izgledom na obicne stare vojnicke cizme, ali to nisu. U svakom slucaju dobra roba! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 14:27:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.