Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Naše čudo od deteta biće šampion skejta  (Pročitano 651 puta)
31. Avg 2008, 04:05:23
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Iako ima tek 12 godina, Mihailo Prostran već niže titule vozeći skejt. Najmlađi član Boardshop tima najnoviju titulu osvojio je na takmičenju „Panonian Chalenge“ u Osijeku, na kome je ponovio rezultat od prošle godine i osvojio prvo mesto.

Mihailo skejt vozi od sedme godine, a prvu „dasku“ dobio je za rođendan od roditelja. Od dana kada je prvi put poželeo da stane na „dasku“, ima potpunu podršku i mame i tate. Kaže da mama pamti svaku modricu na svojim nogama držeći ga za ruke, dok je uvežbavao prve trikove.
- Počeo sam da vozim na platou kod Ineksa 2003. godine gde se održavalo takmičenje „Game of skate“. Kao najmlađi skejter dobio sam patike. Jedan kalifornijski skejter je preskočio šest stepenika i ja sam bio oduševljen - kaže za „24 sata“ mali Mihailo i dodaje da on sada može da preskoči čak devet stepenika.
Na otvaranju skejt parka na Adi 2005. godine Mihailo je osvojio drugo mesto. A prva nagrada u inostranstvu „pala“ je naredne godine u Austriji. Zatim je usledilo i Evropsko prvenstvo u Bazelu.
- U Bazelu sam bio treći, a ove godine za prvo mesto na „Panonian Chalenge“ kao nagradu dobio sam kompletan skejt. Kad odem na takmičenje imam veliku tremu, ali se koncentrišem i trudim se da sve dobro odradim - objašnjava Mihailo koji se spreme za takmičenje u Banjaluci.
Mali Mihailo je odličan učenik.
- Zbog brojnih takmičenja često izostajem iz škole, ali razredna i nastavnici imaju razumevanja tako da ipak nekako postižem da sve naučim - kaže nasmejani Mihailo.
Naš mali sagovornik dodaje da jedva čeka skejt park na Ušću.
- „Red bull“ me podržava i poslali su me na turneju u Berlin gde sam 10 dana vežbao. U Bazelu sam vozio sa profesionalnim skejterima i želja mi je da i ja jednog dana to postanem. Sa nestrpljenjem čekam naš skejt park i međunarodno takmičenje na spravama na Ušću - kaže Mihailo.
Dvanaestogodišnji Mihailo, osim skejta, vozi i snoubord, gde je na državnim takmičenjima uvek na pobedničkom postolju. ima i tri godine mlađeg brata Pavla, koji takođe vozi skejt, ali ga više privlači aikido.
- Ponosan sam na brata, ali ja ne bih voleo da budem prvi u skejtu, već u aikidu - dodaje mali Pavle.

„Skakaću stepenice i gelendere“
„U drugom razredu dolazila je televizijska ekipa u školu i pitala decu šta će biti kad porastu. Mihailo već tada nije imao dileme. On je rekao „Ja ću biti skejter i skakaću stepenice i gelendere“, priča kroz osmeh Mihailova mama Milica, koja ga prati na svim takmičenjima.

„Skejt nije uličarenje“
„U potpunosti je imao našu podršku i pratimo ga od samog početka, znamo kako je svaki trik savladao. Nažalost, ovde se na skejt gleda kao na uličarenje, a mi - kao na sport, što i jeste. Nadam se da će Mihailo svojim uspesima uspeti da promeni mišljenje ljudi“, kaže tata Saša Prostran, koji se između ostalog bavi i snoubordingom.





Izvor: 24sata
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.