Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nasa Maja [.... vrh]  (Pročitano 3661 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Citat

самом инаогурацијом градоначелника је престао мандат Поморишком и његовој екипи.


Izvini, nisam znao da sad Maja Gojkovic ima pravo da izabere sama novu "vladu" grada !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Tuga i zalost,mislili smo da nam je lose,sve sto je proslo je nista naspram onog sta nas ceka  Smile  Smile Svi gledaju samo kako ce sesti u fotelju nebili pokrali ono sto je ostalo,ako je ostalo, iza prethodnog...Ako nije navucice sebi u dzep vec od gradjana na neki nacin pa put pod noge,u svoju vilu sa voznim parkom,a gradjani nek prezivljavaju kako znaju...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Citat: white_shadow

pazi, b92 je nesto najbolje sto je nastalo u devedesetim o njima jednostavno ne mozes da dajes takve komentare posto vidim da nisi slusala program ovo je iz emisije Pescanik koja ide petkom. Koliko su pljuvali Maju pljuvali su i Tadica. Ali posto je tema o Maji morao sam da navedem ovu cinjenicu. toliko o prici koliko su njena vrata otvorena svima i toliko o prici koliko svi gradjani imaju pravo da razgovaraju sa njom.


Nemam nameru da marginalizujem uticaj B92 na sve ono sto se desavalo prethodnih godina... To je nesto sto svi dobro znamo... Cak je i u neku ruku logicno da svaka TV ima svog favorita koga gura napred... Zato me ovo uopste ne cudi...
Zaista bih volela da cujem kako to ekipa sa "devedesetdvojke" kritikuje Tadica...
Ali, da se vratim na sam text, koji je izuzetno potcenjivacki napisan... Znaci, da nije bilo izbeglica, Maja ne bi postala gradonacelnik? A da nije bilo Srba sa Kosova, Sloba ne bi ostao tako dugo na vlasti?  
E, ta demagogija i nacin razmisljanja me ubijaju u pojam... To je svojevrsan vid nepostovanja narodne volje... I ono povezivanje ociju... Zaista nisko...
Da se razumemo, zaista nemam nameru da branim SRS (koliko vidim sva mrznja ovoga sveta im ne moze nista... sto ih vise mrze, oni su sve jaci...), ali stav DSa da jedino oni imaju monopol na demokratsku vladavinu, da svako ko nije sa njima, da je protiv njih, i stoga klero-fasisticki element koji ce da nas udalji sa naseg "Svetog puta" u Evropu, da je svako ko im prigovori deo "starog rezima" iliti ancien regime, a da su oni "svete krave" koje kad god zabrljaju, (a to se precesto desava) stite se likom i delom pokojnog Zorana... E,od toga mi je muka...
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Citat: Scoop
Citat

самом инаогурацијом градоначелника је престао мандат Поморишком и његовој екипи.


Izvini, nisam znao da sad Maja Gojkovic ima pravo da izabere sama novu "vladu" grada !

Ето сад знаш. Комплетна извршна власт у граду је у рукама градоначелника. Гредоначелник је нека врста премијера, са том разликом што се бира директно од стране народа а не у скупштини, па као што премијер сам бира чланове своје владе исто и градоначелник има то право. Сама чињеница да је изабран од стране народа, градоначелнику даје далеко већу независност од скупштине, која једино треба да усвоји буџет на његов (у овом случају њен Smiley) предлог, а у случају да три пута одбије усвајање буџета скупштина се распушта и расписују се нови избори, а у међувремену комплетну власт у граду врши управо градоначелник.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Citat

Комплетна извршна власт у граду је у рукама градоначелника


Pa ti bi protiv monarhije i toga da jedan covek vlada, a sada dajes vlast nekome ko je imao samo 1 ili 2 procenta glasova vise od drugog.
Zato smo i dosli tu gde jesmo sto svako hoce da upravalja sam kao diktator.

To sto si sad izjavio nema pojma sa zdravim i normalnim politickim zivotom u bilo kojoj demokratskoj zemlji!

A sto se tice budzeta tu nemoj da brines, posto radikali bogu hvala nemaju vecinu taj predlog naravno nece proci  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Mozda je demokratski, mozda nije, ali tako je po novom zakonu o lokalnoj samoupravi... Gradonacelnik ima mnogo veca ovlascenja nego nekada predsednik opstine, upravo zato sto je direktno izabran. That's the way it is...
Uostalom, nisu li demokrate gomilu "problematicnih" zakona  proturili upravo zahvaljujuci razlici od 1 ili 2 glasa?
Bottom line... svako ko dodje na vlast tezi da tu ostane sto je duze moguce... Prema tome, od politicara me nista ne iznenadjuje... Od njih se moze svasta ocekivati...
Uostalom, sad mozemo da razglabamo o prednostima i manama vecinskog sistema glasanja... Kada se bira predsednik ili gradonacelnik tj jedna licnost a ne kolegijalni organ (kao predsednistvo ili saziv parlamenta), onda se primenjuje vecinski sistem... Zamisli kako bi bilo da se primeni sistem srazmenrnog predstavnistva? 51% gradonacelnika bi bio radikal, a 49% demokrata... To ni dr. Mengele ne bi mogao da napravi...  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
@Scoop (јете да је довољно ово што ти је Ainhoa рекла, али морам и ја онако радикалски (мало оштрије Wink) да те прокоментаришем)
Навикао сам да твоји постови немају баш много резона, али овде си стварно надмашио сам себе Smiley. Каква црна монархија, одекле ти уопште идеја да поредиш локалну власт са морнархијом? Како се бира монарх? На директним изборима? Smiley Одакле ти идеја да власт засновану на већинској вољи народа називаш диктатуром? Која су то уопште овлашћења локалне власти да би се могла назвати диктатуром? Да ниси случајно негде чуо да је извршна власт само један сегмент власти који мора да се повинује судској и законодавној власти и да поштује правне акте и одлуке које они доносе? Градоначелник, као персонификација извршне власти је дужан да поштује правние акте које усваја скупштина као што су статут града, буџет и завршни рачун, програм развоја, урбанистички план итд. Са друге стране нема никакве логике да постављање градоначелника и његово ступање на дужност зависи од скупштине јер би то потпуно обесмислило његов директни избор од стране грађана и гласање за градоначелника би било поптуно беспотребно него би га и даље бирали у скупштини. Размисли мало, колико год то било тешко покушај да употребиш разум и здраву логику Wink. Постоје демократски механизми за опозив градоначелника, али опет обзиром на његов директан избор скупштина може само (на иницијативу више од 50% одборника) да покрене то питање, а крајњи суд о томе морају да дају грађани на референдуму.

Све у свему, иако је закон о локалној самоуправи више мање у реду и потпуно демократски, није ми јасно одакле ти идеја да то што ти сматраш да није уреду пребацујеш радилалкима, када су тај закон донеле досманлије? Како си то себе успео да убедиш да је то диктатура само у Новом Саду, а да у осталим градовима где су на власти "демократе" и где се примењује исти систем, то није случај? И кад смо код оних 1-2 процента разлике, како то да не сматраш да у Београду Богдановић не треба да врши сву власт него да 49% власти треба да препусти Вучићу? Smiley

А што се скупштинске већине у НС тиче ту је такође била готова ствар јер је Микавица већ одлучио да подржи СРС, а то што једино још у Новом Саду не постоје коначни резултати избора, него "демократе" муљају и лажу, покушавају на све могуће начине оспоре вољу народа, најбоље говори да им је демократија само у имену и да не умеју људски да признају пораз (а вероватно је и страх од промене власти утолико већи што ће на површину испливати све малверзавије и лоповлуци Wink). Сада им је нова идеја да се избори пониште на готово 1/5 бирачких места, али ми се све чини, обзиром да се многима огадило све ово што раде после пораза на изборима, да ће проћи још горе него 3. октбра Smiley.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Citat

Каква црна монархија, одекле ти уопште идеја да поредиш локалну власт са морнархијом? Како се бира монарх?


U prvoj svojoj recenici demantujes sam sebe!  Smile  Monarhija moze biti izborna ili nasledna. Zavisi od sistema. Prema tome ova recenica ne drzi vodu!

Citat
Одакле ти идеја да власт засновану на већинској вољи народа називаш диктатуром?


Pa kako bi ti nazvao to drugacije. Mandat jednoj vladi ne istice dok se ne konstituise druga. Moze se nazivati "vlada u ostavci" ili kako god vec, ali svi "ministri" ostaju na svojim mestima dok se ne izabere nova vlada.

Sta se sada desava?Maja Gojkovic je kako si i sam rekao "oterala" Pomoriskog i njegovu "ekipu", a sada ona vlada apsolutno sama Novim Sadom. Pa sta je to ako nije diktatura?

Citat
Градоначелник, као персонификација извршне власти је дужан да поштује правние акте које усваја скупштина као што су статут града, буџет и завршни рачун, програм развоја, урбанистички план итд.


Ovde si potpuno u pravu. Gradonacelnik je duzan da postuje odluke skupstine, a skupstina je izabrala vladu koju je Maja Gojkovic "razjurila". Gde je tu postovanje skupstinskih odluka?

Citat

Са друге стране нема никакве логике да постављање градоначелника и његово ступање на дужност зависи од скупштине јер би то потпуно обесмислило његов директни избор од стране грађана и гласање за градоначелника би било поптуно беспотребно него би га и даље бирали у скупштини. Размисли мало, колико год то било тешко покушај да употребиш разум и здраву логику


To nisam ni osporavao! Maja Gojkovic je gradonacelnik Novog Sada i tako ce i biti u buduce. Ali zakon se mora postovati i ona nema pravo da sama vlada Novim Sadom, jer joj novi sad nije ostao od Dede u nasledstvo pa da moze da radi sta hoce.

Citat

Како си то себе успео да убедиш да је то диктатура само у Новом Саду,


Daj mi neki primer. A sto se tice demokrata i za njih me zabole iskreno. Svi politicari su isti. Razlike su u nijansama i pristupu! Radikali su poznati po tome da sve lome PREKO KOLENA, a meni se to ne svidja.


I na kraju jedan savet. Nikada nemoj optuzivati nekoga za nesto ukoliko ne nameravas da izneses odmah i dokaz da je neko lopov ili kriminalac. Pre svega to je glupo i ne donosi nista dobro.

Kao sto znas i sam Seselju se u Hagu sudi za verbalni delikt!  (Da je imao kraci jezik, tj. da je pazio sta prica sad ne bi bio u Hagu). Dzaba njemu dokazi i sve ostalo kad ih nije izneo na vreme. ne kazem da ce i tebe juriti Hag Smiley ali savetujem.

I razgledaj malo po internetu. Nadji neki sajt koji bogdanovica prikazuje kao ovi sto prikazuju Maju Gojkovic.

Imao sam priliku da je upoznam licno kao i Vojislava Seselja. Oni su ranijih godina cesto puta posecivali Petrovac na Mlavi, i o njoj kao politicaru imam dosta lepo misljenje jer je za razliku od Nikolica i Seselja mnogo umerenija u svojim izjavama i postupcima. Iskreno ovo me je iznenadilo, ali posto znam da ona ni o cemu ne odlucuje sama vec te odluke dolaze iz vrha stranke onda je ne mogu ni optuzivati!

Istorija je uciteljica zivota. Ne moze se sve PREKO KOLENA.

Karadjordje je bio veliki vojskovodja i srpski junak, ali je nakraju izgubio rat jer nije bio dobar politicar.

Milos Obrenovic nije bio ratnik i vojskovodja, ali su Srbi oslobodili drzavu od Turske cizme...

Mislite o tome ...

Pa sad je dosta. Od mene po ovoj temi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Стварно је губљење времена теби нешто причати. Маја Гојковић је званично проглашена за градоначелника и почела је да врши своју функцију даном тог проглашења, скупштина са тим нема никакве везе, нити треба, нити ће икада о томе имати прилике да одлучује. Обзиром да градоначелник по новом закону преузима управо оне функције које је раније вршила такозвана градска влада, потпуни је правни нонсенс то што ти тврдиш, јер би онда имали директну колизију надлежности. Једноставно, избором и проглашењем органа власти који правно-функционално наслеђије градску владу, она по аутоматизму престаје да постоји (пошто јој је мандат већ истекао).

Али ајде све и да заборавимо на ове очигледне законске одредбе које ти не желиш да прихватиш, ако је истина то што причаш онда је Маја Гојковић преузела власт на силу (само ми није јасно коју је то силу применила, много је јака па је све тамо истукла и истерала напоље Smiley, јес` да је радикалка али ипак... Smiley) и извршила више озбиљних кривичних дела. Зашто није поднета тужба против ње? Такође и полиција је дужна да заштити државне институције и органе власти. Зашто је нису пријавили полицији? Да можда радикали не контролишу судове и полицију? Па да је то истина, да је закон на било који начин прекршен, једва би дочекали да је растргну, и њу и све остале радикале. Овако све остаје на празним причама добро нам познатих медија Wink.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Nisam ja rekao da je na silu dosla na vlast. Da je bilo kog tukla ili isterivala. To je preneo B92 a ti potvrdio i to u ovom istom postu.

A mandat vladi nije istekao dok se ne izabere nova.

I reci mi posto sad Maja Gojkovic ima sva prava kako ti kazes koji ce uopste Novom Sadu gradska vlada i skupstina?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: maja nasa

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.