Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Narodnjaci........  (Pročitano 5088 puta)
07. Sep 2004, 02:28:59
Hronicar svakodnevice


Revolution in their minds!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 769
mob
Nokia 3650
Ovako ljudi....Nisam bas znao u koji forum da stavim ovu temu al mislim da ce ovde da bude OK....

U poslednje vreme sam bas primetio da narodnjaci totalno zaglupljuju narod u srbiji a po pricama ljudi i u svim ex-yu zemljama.Znam da se neki ljudi nece sloziti samnom al mislim da su narodnjaci i sjebali SFRJ.Mislim licno sam to proverio....Dok sam bio u Makedoniji bio neki kao kamp il sta je vec i ovako ljudi iz svih zemalja ex-yu koji nisu slusali narodnjake bili smo svi zajedno i sve je bilo OK, zajebancija do jaja....Kao da ni rata nije bilo....Al kad je bilo kao oprostajno vece, debili su morali da zajebu nesto....I pustili cecu i onda je pocelo sranje...Neki su kao otisli neki se bunili itd....Tako je isto i rat poceo a mi sto smo se drzali po strani (ljudi koji ne vole narodnjake) sve OK....A ovi debili tamo zamalo da su napravili fight....I tako smo se svi slozili da su narodnjaci sjebali ex-yu....I da jebu jos svaku drzavu pojedinacno....Mislim ono narodnjacu samo promovisu onu nacionalisticko-sovinisticku ideju kod svih naroda iz ex-yu....A u stvari svi smo mi samo ljudi....I to svi sloveni...Isti narod....

Sta mislite o ovome?
IP sačuvana
social share
Life is ours, We live it our way!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 426
Pojedini narodnjaci su stvoreni da dizu moral i nacionalnu svest.  Ne mozes generalno da optuzis sve narodne pesme. Postoje narodne pesme koje imaju kvalitet i koje su neprolazne i slusaju ih svi. To su ti pozitivni narodnjaci koje trebamo da cuvamo kao deo nase kulturne bastine.

Medjutim, u poslednje vreme postaje sve popularnija folk narodna muzika. Ona je osnovni krivac za sve primitivnije ponasanje ljudi, za nekulturu novih generacija. To je komercijalna muzika koju podrzavaju bogati i namecu je putem medija ostalim ljudima sto ima kobne posledice po kulturnu svest naroda.

Kada pogledate Grand, Pink, City Records (koji se donekle i izdvaja kvalitetnim pojedincima iz te gomile skarta), Zam, Renome, ... znacete o chemu govorim.

Ljudi se sada okrecu ka tracevima, brinu o tudjim zivotima vise nego o svojima. Radije citaju bljuvotine polupismenih novinara koji ce za 50 maraka da izmisle najgnusnije price, nego da citaju neko stivo iz nase bogate knjizevnosti!!!

Ako se upitate sta je uzrok svemu ovome, docicete do vrlo jednostavnog i ociglednog odgovora koji se sadrzi u sledecoj recenici: SVE STO JE LOSE DOLAZI SA ZAPADA.

Razmislite o tome...
IP sačuvana
social share
Repetitio Est Mater Studiorum
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6095
mob
Apple iPhone
heh... ne dirajte mi narodnjake bre... a i hrvati volU narodnjake samo se pravU
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 426
Ne diram ja narodnjake Smiley
Ja volim da slusam kvalitetne narodne pesme, ali ovaj folk skart ne mogu da smislim ...
IP sačuvana
social share
Repetitio Est Mater Studiorum
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 598
Pero slazem se sa tobom u potpunosti, turbo folk unistava omladinu ove zemlje, zagluplje je svojim losim tekstovima bez i trunke poruke kao i zanimljivosti da bi katastrofalnost upotpunili, muzikom koja je bedna kopija grcke i turske muzike....
ne zelim nikoga da vredjam i zato sam odlucio da precutim ostatak price o narodnjacima
...................................................................................................................................
IP sačuvana
social share
'Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live.'
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Secam se da je pre nekoliko meseci bio interesantan feljton u Nedeljnom Telegrafu koji se bavio zabavnom muzikom u SFRJ, sve do njenog raspada, a obuhvatao je i pojavu turbo-folka...
Tu je na jedan genijalan nacin objasnjena povezanost ruralne sredine i narodnjaka... Bez namere, naravno, da se omalovazi i ispljuje selo...
Poenta je manje-vise, ovo:
60tih i 70tih godina, sve vise ljudi sa sela i iz "ruralne" unutrasnjosti se seli u velike gradove, gde nalaze poslove u fabrikama... "Otrgnuti" iz svog okruzenja, i nenavikli na jedan drugaciji zivotni ritam, oni sa prezirom gledaju na rok-kulturu u usponu, a nepoznavanje engleskog jezika ih u startu odbija od bilo koje druge vrste muzike... U takvom stanju, oni prihvataju svaku glupost i muzicku baljezgariju sa "folk-izvornim" predznakom... I tako je sve pocelo...
Sta, mislite da je sve pocelo sa "200 na sat" i "Vestice vile?" Da su Karleusa i Ceca zapocele? Pa setite se "Mile voli disko?" Takvih "bisera" ima koliko hocete...
Muzika ne stvara politiku... ona samo genijalno reflektuje stanje drustva. Trulo drustvo - trula muzika. As simple as that.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6095
mob
Apple iPhone
Karleusa i Ceca su internacionalne zvezde i njih mi ne dirajte...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
nema tu sta da se prica o narodnjacima-oni su vec ispricana prica...
nazalost mnogo ljudi voli da ih slusa Smile
Kad odes na takvo mesto gde pice narodnjaci,stavi sluske i slusaj sta ti volja-to ja radim icon_headfones
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Ja zivim u "multi-muzickom" okruzenju... Buraz mi slusa dalmatinsku glazbu i narodnjake, matorac gotivi i Pavarotija i Gotan Project, a odrasla sam uz njegove ploce ABBAe i Toma Jonesa (tako sam naucila da scratchujem, hihihi  :twisted:  ), tako da sam izuzetno tolerantna po pitanju muzike... Sve mogu da trpim, ali samo odabranu muziku volim!
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kako mali Perica zamislja Ameriku.
Posto si pitao sta mislim, mislim da apsolutno pojma nemas o cemu pricas Smiley
Narodnjaci postoje 50 godina i medju njima ima takvih velicina kakvih u malo kojoj sferi muzike ima. Ono sto je sjebalo nasu muziku je turbofolk i ne samo folk, jer pojavi poput Ivana 200na sat nisu samo vezane za folk. To je sjebalo muziku, a sa ratom i problemima to sve ima veze kao ja i ti sa baletom.
Sto se tice parafraze, Mile voli disko... sto se mene tice ta pesma je sasvim ok, jer ako nista bar je original, za razliku od ostalih. Ne volim tu vrstu muzike, ali u sustini protiv toga nemam nista.
Sasvim mi je ok ako to neko voli slusati.
Moje skromno misljenje da je mnogo katastrofaliniji uticaj na svet kako nas tako i oko nas imala Britney Spears i slicne izdegenerisane pojave.
Pomirite se sa time, debila ima u celom svetu i u celom svetu se neko od njih bavi muzikom i ljudi se na to primaju, ali reci da su sve americke pevacice krs jer je 5% njih dno dna je nepromisljeno, nezrelo i ... pa ... glupo.
Narodnjaci su i Miroslav Ilic, Zoran Kalezic, Snezana Djurisic, Gordana Lazarevic, Toma Zdravkovic, Tozovac i sl... a oni su ipak ikone nase muzike.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.