Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 07. Jun 2024, 22:48:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Decija posle - Sveznajuce mame zakazale  (Pročitano 3806 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Lekcije, lekcije, lekcije, zivot samo nudi lekcije. Ako kao mali ne nauce neke, pratice ih tokom zivota. A kasnije se tesko ispravlja. I zivotinjski podmladak se kroz igru uci. Kako da lovi, kako da se prikrije, kako ovo kako ono. Nauci sina da on tazi drustvo koje njemu odgovara a ne da place za onime koje ga ne zeli. A to ce imati kasnije za posledicu da ono koje ga nije zelelo, pozelece ga. Ali onda treba nauciti da i u tom prvobitno nezeljenom drustvu, razlikuje, da li je zaista zbog zelje da je sa njima ili samo da bi se to drustvo pokazalo da ima i dalje vlast nad njime.

Sve u svemu, ako zelis biti dobra majka, najbolja, u sta ne sumnjam da jesi, nije stvar zabraniti, vec usmeriti i pomoci da se prodje neki period. Kasnije to neki shvate, neki ne.

Samom igrom u detinjstvu i tim njihovim odnosima, se razvijaju umnogome socijalne kao i kulturoloske osobine. Ne zaboravi, onaj ko se igrao gajbama i flasama kasnije ce sedeti ispred zadruge i natezati pivo. Doduse ne svi. neki se otrgnu, iskoriste moc razmisljanja sivih celija. Podosta ne iskoriste. Ali zato ce neki dzentlmenski se ponasati. Ne zato sto je to samo naucio. Vec u slicnom okruzenju ziveo i kombinovao sive celije sa okruzenjem.

Ja svojoj deci nisam jos rekao nemoj ovo ili nemoj ono. Ko zna koliko puta sam im rekao, imate svoj put. Svoj zivot, vi trebate da ga zivite ne ja. Vi odlucujete o putevima. A za to sluze sive celije. Moje je da predocim, ali samo predocim, neke od mogucih puteva, predocim bilo iskustvom bilo sivim celijama ili zajedno koristeci, sta bi neki od puteva mogao doneti. ALi zivot je takav, da jedan put ima hiljade mogucnosti. oni trebaju nauciti, da im predje u automatizam, koju ce izabrati.

A sve to se uci od detinjstva.

Sto rece jedan psiholog u ovdasnjoj bolnici. Deca se vaspitavaju jos u majcinom stomaku. Vecina to ne shvata.

Budi sa njim, ne komanduj mu, vec obrazlozi i pomozi mu da to prebrodi. Onda kada je njemu najteze, ne moze se vratiti u majcinu matericu i njenu sigurnost, ali zato moze kroz tebe steci samopouzdanje i osmeliti se da donosi odluke. I one odluke za koje ce prvobitno misliti da su proitiv njega. Dok ga vreme ne razuveri.

Zivibili da ste ti, tvoj sin a i mi pored vas.

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Nokia 
Hvala cika Lajte, takodje  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Jako sam se iznenadila kad sam primetila koliko je majki sujetno. Necu preterivati ako kazem bar 90% kao sto sam gore i napisala. Jako je tesko naci osobu koja je cool , cijem detetu mozes da prebacis nesto u smislu :"nemoj cupati moje dete" ili "nemoj otimati igracke ima dovoljno za obojicu\oboje" .Stvarno je nezgodna situacija i sada mi je potpuno jasno sta je moja keva mislila kad je rekla :"Tudjem detetu nista ne smes da kazes!"

Tja, nekako sve sto sam stariji uvidjam da retko ko pobegne od sujete. Dal je vaspitanje, ili stanje u zemlji gde si prakticno prinudjen da gledas tvoje d... ili nesto trece nemam pojma, ali nesto u zadnje vreme uvidjam da retko ko nije sujetan makar u nekom obliku.


Ne ucim dete mozda pravim stvarima....mozda treba da bude kurazniji. Izgleda da se drugacije ne moze
Ucis, samo sto je stariji mora shvatati da je i svet pomalo suroviji i da nije sve tako divno kao sto zamislja. Samo razgovaraj sa njim i probaj da mu to objasnis tj da iako se druzi sa nekim ne mora da znaci da mu taj neko zeli dobro.

Podseca me na mene i mog drugara.  Smile Znam ga od prvog osnovne i druzimo se i dan-danas. Umeli smo da se i pokacimo i da se pomirimo i uvek smo ostajali prijatelji ali nikada nismo bili nesto toliko preterano bliski. Druzili smo se ali uvek sam znao da mi nije neki veliki prijatelj od koga mogu da ocekujem neko preveliko prijateljstvo(sto se i pokazalo kroz godine druzenja). Razlika je samo sto sam ja to shvatio na vreme pa i ne pridajem znacaju neke stvari. Delom je to i zasluga mojih, kada je bilo vreme lepo su me poducili da ti neko stvarno dobro zeli samo tvoja porodica a da ti ostali i zele a i ne zele pa da i ne treba da obracas paznju na neke stvari.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Nokia 
Pa to ko moja kumica i ja. Na kraju se i okumile.  Smile
A nase se mame nikada nisu mesale u nas odnos a bilo je svega
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Citat
ja sam skocila i ujela je... krenula da sutiram... moj cale je morao da me rastavlja od nje... i tako... vise nisu dolazili kod nas

Bua ha ah ah ha ha ha ha ha h  Smile Smile Smile Smile

Ma ta njegova keva nije baš u vinklu .... šta, njen mali je princ? Ja sam ovom mom rekao, napunio 8 godina : Nikog nemoj da diraš, ali ako te neko dira, nemoj da stojiš i da trpiš, nego se brani ... a učiteljica ili ta mama neka zove mene ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
@sandra80 Moj ti je savet da se potuces sa komsinicom, das nekom kameru da snimi i to onda okacis na youtube  Smile
« Poslednja izmena: 16. Jun 2011, 20:07:38 od noob_saibot »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Nokia 
Sad cu samo zbog tebe...i bicemo gole  Smile

Nego...veceras smo se izrazgovarale nas dve...ona je priznala kako je glupo reagovala ....nervozna,ljuta,izdrkali je na poslu blablabla...nije nego Smile
Svejedno....ja sam covek koji prasta  Smile
A moj sin mu je rekao veceras ....."neces samnom? necu ni ja sa tobom" i otisao da vija devojcice  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Sad cu samo zbog tebe...i bicemo gole  Smile

овако се не почиње пост ... ако хоћеш да га неко прочита до краја  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 13.0.782.14
mob
I-mate 30 Pro
Ima jos dece Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 07. Jun 2024, 22:48:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.154 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.