Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Napredovanje U Web Programiranju  (Pročitano 12468 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Ako tako gledas za zlato na olimpijskim igrama, ima samo jedan uslov... da budes najbolji.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
A ima li iko da je "pohvatao" sve one tutorijale,recimo JS,php,mysql,flash,.asp,.net,bez mentora ili neke skole?
Sve ono je nenormalno tesko ako ne postoji metod u radu ili ucenju.Meni licno hvali ona "jasna slika" o svemu tome.Studenti ce znati ocemu pricam.Ucis nesto i ne kapiras nista ili neke djelove dok ne dodjes do kraja.A kada sagledas sve poslije predjenog gradiva djeluje jednostavno i pitas se:"Pa kako mi to nije bilo jasno?".

Ako tako gledas za zlato na olimpijskim igrama, ima samo jedan uslov... da budes najbolji.

Ma daleko sam i od ideje da pokusam da budem najbolji.
Cak mi i JavaScript evo vec neko vrijeme tapka u mjestu.Po cemu bi se moglo zakljuciti da nisam nesto talentovan,da postedim sebe tezih rijeci,za shvatanje programskih jezika i njihovu primjenu.Ali necu odustajati,ta dva tri sata dnevno bi svejedno gledao u monitor...Cini mi se,kada bih savladao JS i imao jasniju sliku o tom 'jeziku' kao sto imam o css-u recimo,prodao bih PC da ne dodjem u iskushenje da php ili nesto drugo krenem da ucim.  Smile
« Poslednja izmena: 18. Sep 2008, 16:07:41 od pebas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
HTC Sensation XL
A ima li iko da je "pohvatao" sve one tutorijale,recimo JS,php,mysql,flash,.asp,.net,bez mentora ili neke skole?
Sve ono je nenormalno tesko ako ne postoji metod u radu ili ucenju.Meni licno hvali ona "jasna slika" o svemu tome.Studenti ce znati ocemu pricam.Ucis nesto i ne kapiras nista ili neke djelove dok ne dodjes do kraja.A kada sagledas sve poslije predjenog gradiva djeluje jednostavno i pitas se:"Pa kako mi to nije bilo jasno?".

Pa to su studenti koji ionako imaju mnogo uchiti...na nama mladima je buducnost.... Smile
Elem..ja web design ne shvatam kao kampanju...vec kao ispunjavanje slobodnog vremena i sami ti tutorijali i biblije su mi zvezde vodilje...ne zhurim...

A shto se tiche smf foruma....ne mogu zamisliti koliku kolichinu znanja koju trebash posjedovati da bi mogao uraditi smf forum u njogovom recimo novijem izdanju....tipa 1.1.5...to je posao koji bash zahtjeva uporost...

« Poslednja izmena: 22. Sep 2008, 17:52:15 od •Vodish li na pivo• »
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung e250,Nokia N73
Napravio sam sajt i da budem iskren dosta vremena sam ulozio u njega pa me sada interesuju sta vi mislite o gore navedenom ?

Da li mogu da zaradim ista preko njega, koliko " vredi " ?
Pisite svega sto se setite ...

http://igordr.110mb.com/yamaha/index.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
HTC Sensation XL
Napravio sam sajt i da budem iskren dosta vremena sam ulozio u njega pa me sada interesuju sta vi mislite o gore navedenom ?

Da li mogu da zaradim ista preko njega, koliko " vredi " ?
Pisite svega sto se setite ...

http://igordr.110mb.com/yamaha/index.html

Prvo moram primetiti da malo imash text-a na cijelom site-u skoro da uopshte i nemash... Sve shto je u iole normalnom postupku trebao biti text, tebi je slika, i to slika pod nekim uticajem gaussian blur-a, ne znam namjerno ili nehotimice no mane je shtosu sve  slike na sajtu takve....
Elem, menu ti nije bash u skladu sa vijekom u kom si pravio site, nemam nishta protiv ali lichno mislim, neki mouseover i :hover bi u mnogome popravio stvar. Mada ne znam da li se uopshte josh koristi menu u smislu menua kao slika sa funcijom mapiranja. Neki CSS menu bi bio mnogo prikladniji....josh i mall javascript.....to bi popravilo stvar u makro smislu popravke.....  Smile
Imash i morfoloshkolingvistichkih greshaka tipa conntac.
Joshe jedna primedba je freeosting...  Smile
« Poslednja izmena: 22. Sep 2008, 20:39:44 od •Vodish li na pivo• »
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Napravio sam sajt i da budem iskren dosta vremena sam ulozio u njega pa me sada interesuju sta vi mislite o gore navedenom ?

Da li mogu da zaradim ista preko njega, koliko " vredi " ?
Pisite svega sto se setite ...

http://igordr.110mb.com/yamaha/index.html

Praktichno si samo slike koristio,pa je sajt izgubio na zhivosti.
Ja nemam bash puno iskustva pa nisam bash struchan da ocijenim nechiji rad.
Nego me interesuje koliko si vremena utorshio da napravish svoj sajt,i ako mozhesh sam postupak izrade sajta  da opishesh?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
HTC Sensation XL
Lichno sumnjam da je puno vremena potroshio na kodiranje i kucanje u text editoru....
Da se vidjeti da je u mnogome vishe potroshio na pravljenje slika... Smile

Na index stranice pritisni view image pa cesh vidjeti da je u sushtini cijeli index slik... Smile
« Poslednja izmena: 23. Sep 2008, 15:01:50 od •Vodish li na pivo• »
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Lichno sumnjam da je puno vremena potroshio na kodiranje i kucanje u text editoru....
Da se vidjeti da je u mnogome vishe potroshio na pravljenje slika... Smile

Na index stranice pritisni view image pa cesh vidjeti da je u sushtini cijeli index slik... Smile

Dobro,imash shesnaest godina ukoliko su podaci tachni u tvom profilu.
Nauchicesh vremenom da pustish ljude da odgovore,pa da onda konstatujesh neshto.  Smile
Tako da ti je to trchanje pred rudu oproshteno,makar sa moje strane.  Smile
Samo radi,da sam ja znao da koristim forume,chat-ove i uopshte net sa 16 ljeta gdje bi mi kraj bio?  Smile

 P.S.
Da se nashalimo malo,bez ljutnje.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
HTC Sensation XL
Zeleni smile je umjesto mene rekao da ja mislim to shto sam rekao ali  ne u tom smislu da je to loshe, nego da mozhe i bolje....
Ali budimo realni, ne znam ko josh radi cijeli index da mu bude samo jedna slika...  Smile  (zeleni smile)
« Poslednja izmena: 23. Sep 2008, 17:19:18 od •Vodish li na pivo• »
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.2
Jel ima neko raspolozen da opise citav postupak pravljenja template-a iz PSD fajla,zajedno sa slice-om prilikom izdvajanja u .jpg ili .gif format bez upotrebe dreamweaver-a?
I naravno kako ga implementira u css i xhtml bez upotrebe dreamweaver-a?

Pomocna pitanja:
1.Dali se citav izgled web page-a pravi u PSD formatu ili samo neki djelovi?(Kako je najprakticnije?)
2.Koju rezuluciju je najoptimalnije izabrati prilikom pravljenja PSD fajla?
3.Ako zelim da image bude link u stvari (recimo zbog font-ova koji odgovaraju dizajnu,a nisu optimalni za w3c),da li svaki <a> link (image) treba da postavim u okviru zasebnih <div>-ova?(Kako vi radite?)
4.Kako  a:hover na image linku da omogucim da se recimo menja boja fonta ili dodaje napr neki dizajn (zvezdica,krug itd)?
a.Odnosno da li da koristim isti image za link,a u Photoshop cs3  da za taj image dodam taj dizajn (promenim boju font-a,dodam zvezdicu itd)?
5.Da li preporuchujete da se pravi chitav web sajt u Photoshop-u pa onda da se implementira u xhtml i css ili je neki drugi metod prakticniji?



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.