Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Napredovanje U Web Programiranju  (Pročitano 12441 puta)
Svakodnevni prolaznik


-Dabre idu kobre. -Ko bre? - Da bre!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 394
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Siemens c 45
Samo da kazhem da ti ni ja ne preporucujem besplatno pravljenje sajtova...
Zasto?
Zato sto za te ljude koje budes pravio oni ce zheleti da sajt izgleda kako oni oce... Samo da te iskoriste...
Ti ces im ponuditi nego bolje atraktivnije resenje ali ne to nije njihova ideologija...
Ja sam krenuo kao ti 2 besplatna sajta sam uradio (tj. drugi sam uradio ali nisam hteo da ga dam jer je veoma grozno izgledao a uradio sam ga bash kako je "klijent" hteo).
Dok prvi koji sam uradio iskren da budem tad nisam ni znao znanje toliko i nisu nesto dobro izgledale koja god varijanta bila Smile
Na kraju sam odlucio da se bacim na pravljenje templatova i svog sajta/bloga  samo jos da smislim nesto dobro i budem originalan koliko je to moguce Smiley
I naravno ucenje stvari koje mi mogu pomoci u svemu tome Smiley

poz Smiley
IP sačuvana
social share
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.

Tvoj život je možda nečiji san
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung Galaxy IIs
Mozda je malo off, ali ja bih ti umesto PHP-a preporucio asp.net i c# a zašto ?
E pa:

1) ako znaš c# i asp.net znaces i da napises i desktop aplikaciju, web service ili aplikaciju za mob. uređaje.

2) za asp.net + c# imas najači razvojni alat Visual Studio ili njegovu free varijantu
Visual Studio Express http://www.microsoft.com/express/default.aspx

3) asp.net + c# kombinacija kao database moze da koristi MSSQL 2000-2008, MySQL, Oracle i još mnogo mnoooogo drugih

naravno da bi radio u asp.net znaje html-a,CSS-a , javascripta se podrazumeva

A ajax ?

Pa vidi : http://www.asp.net
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ok,imacju na umu i to...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Skromno je dosta ali tek sam mjesec dana u svemu ovome. Evo pa dajte neke sugestije kritike itd...

http://users.cjb.net/pebas/index.html
ili
www.pebas.tk

ali na isto mu dodje.

P.S.
Izabrao sam ovaj !#$% CJB ali je
on sa nekim plavim reklamama u
rijechima pa ne obracjajte pazhnju.
Jebiga free je.Da ne kupujem domen
dok ne savladam malo bolje sve ovo.
« Poslednja izmena: 03. Sep 2008, 23:35:55 od pebas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 6s
Imas pojedinacne elemente... nemas organizovan sadrzaj... i ti elementi se ponavljaju... ok je to, ali to je nesto sto je bilo cool pre 10 godina Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Vjezhbacu i dalje,kapiram kritiku i kada bolje pogledam logichna je i na mjestu.Dobra je fora za flash web,da je u flash-u recimo sa animacijama ne bi izgledalo toliko zastarelo.Ali u XHTML/CSS nije to to.Chak bi mi i JS pomogao da je izvuchem iz dosade ali ne znam ga dobro,a necju gotove scripte da stavljam.Nishta nego idemo dalje...

Da,ja mu dodjem kao RS ili CG...jedno deset godina iza civilizovanog svijeta. Smile

P.S.
Ono za novine je takva koma mozga da je to nevidjeno,a
ideja je da ne moram da se gnjavim na sve strane ujutro sa linkovima...c c c 
« Poslednja izmena: 04. Sep 2008, 02:58:52 od pebas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 81
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Uvek mi je drago kad vidim da neko zeli biti kreativan.
Ja sam poceo pre otprilike 1 godine da se zanimam oko web programiranja...html, xhtml, css...

Nabavio sam dosta dobar tutorijal gde lik pravi sajt od 0, znaci prvo u fotosopu napravi logo, onda iscrta ceo sajt u istom, isecka elemente i kodira u dreamweaver-u css, pritom koristi i javascript...

Opisi malo kako radis sajt Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1

    Upravo sam ovaj sajt uradio na takav nachin,sa photoshop-om cs3 napravio logo,onda sam napravio button-e  i naravno sachuvao sve to u .jpg formatu.Mada nikada nisam chitao takve tutorijale,izgleda da je princip slichan.Gde god zapnem ukucam u google-u recimo smoke+photoshop cs3 i eto tutorijala u slici i rijechi.Predjem ga dva puta i znam postupak za svaki naredni put kada mi recimo zatreba smoke na slici (te tutorijale koristim),tako sam xhtml i css savladao,a evo i JS pochinjem da kapiram.Da napomenem da uvijek treba sachuvati po jedan .psd fajl (recimo sachuvati onaj logo u .jpg formatu za web-sajt i sachuvati isti fajl u photoshop cs3 odnosno .psd formatu) zbog promena teksta logo-a,boje i slichno.Jer ako samo sachuvash .jpg fajl kada ga otvorish u photoshop-u ne ochitava layer-e i ne mozhesh taj fajl vishe da koristish za neke promjene,teksta,boje itd.,nego samo za pozadinu.To je vazhno dosta,jer sa jednom idejom mozhesh dosta varijacija da pravish kasnije.
     Onda sam preshao na notepad++ da napishem osnovni kod u xhtml-u,a nakon toga podeshavao kod css-a da bi se sve to uklopilo.Ne koristim tabele,nego samo 'div' tagove jer chitam po netu da se posle uvodjenja css-a treba se odvikavati od tabela,i chini mi se da su zaista suvishne.Osim svega ovoga navedenog ne koristim nishta vishe,drugim rijechima ne koristim dreamware nego samo photoshop i notepad++.
      Recimo za mene je 70% pravljenja sajta djelo ideje kako bi on trebao da izgleda,onda sve ide glatko sa photoshop-om html/xhtml-om i css-om.Ako nemam ideju za dizajn desi mi se da buljim dva sata u ekran i na kraju nishta ne napravim.Recimo onaj sajt je eksperimentalna faza konachnog izgleda,odnosno sama ideja koju cju da razvijam dalje u nekom drugom 'jeziku'.Meni je lichno flash jako primamljiv za lichne ili poslovne prezentacije ali vidjecju josh kako i shta.
      Takodje za html/xhtml i css u kombinaciji,osim za logo na primjer,ne treba nishta vishe.Nalazio sam po net-u jako lijepe web strane bez ijedne slike.Tako da je sam postupak relativan,od chovjeka do chovjeka ja mislim.Kompatibilnost browser-a je !#$%^ stvar,dolazio sam u situacije da napishem na svojoj web stranici:"Nije kompatibilna sa IE",ili "Optimizovano samo za MFF ili Operu".J...ni Microsoft IE,kao oni ne podrzhavaju w3c standard...c c c, treba ih bojkotovati.
      Moj jedini problem recimo je shto nemam ideje za sam sadrzhaj web prezentacije,pa se okrecem samo dizajnu web strana.Jer mi je glupo da pishem o stvarima koje ja volim,recimo o Crvenoj Zvezdi,psima,filmovima,rok and roll-u,web dizajnu,zhenama Wink itd.Jebiga za to postoje struchne prezentacije i bilo bi suvishno da ja u okviru svoje prezentacije postavljam sve to.Tako da nalazim neke bezveze linkove chisto da bih video kako izgleda ta web strana ili njen dizajn sa pet ili shest linkova.
     
Eto u sushtini to je to,od nule moj web sajt.  Smile

Radim na onom sajtu josh uvijek pa cu postaviti link ovdje da ocijenite kada ga zavrshim.
Mada sam ukapirao da je nash narod jako dobar,necje da pishu ono shto misle o onom sajtu da me ne ubiju u pojam (chast izuzecima). Smile
     
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 81
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Pa da. Fotosop u kombinaciji sa html-om i css-om je po meni najbolja varijanta. Nacrtas, das kljentu da vidi, ispravis tu i tamo sta kaze (naravno da sacuvas PSD) i onda kodiras. Ja sad radim 1 sajt, crtao sam ga 10-ak sati u fotosopu, klijentu se svidja, sad jos cekam koje ce izmene da predloze pa da se bacim na posao...inace koristim drimviver da ne moram kucati rucno sve one informacije u "head" tagu i zato sto ima dosta toga sto dobijam na 3 klika, ali kontam da cu vremenom kad budem imao vise uradjenih sajtova ici na njih, view source, copy podatke koje mi trebaju i paste u notepad. Tabele takodje izbegavam jer citao sam da nisu preporucljive (tako su se ranije radili sajtovi, tabelarno) i w3c standardi nisu nesto odusevljeni istim. Koristim iskljucivo div-ove. Sa javaskriptom nisam najbolje upoznat, ali imam tutorijale i znam tacno gde se nalazi to sto mi treba, a imam i drugara koji je u tom svetu 4-5 godina i uvek mogu da ga pitam za savet Smiley

postuj ovde sajt kad budes zavrsio, zanima me da vidim dal si napredovao Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Postovacu 100% cim malo vremena nadjem da poradim na njemu.Postuj ti ovde neki svoj rad kada zavrsish ili mi na PM posalji adresu pa da vidim,da i ja ocijenim neciji rad.  Smile
« Poslednja izmena: 10. Sep 2008, 00:45:37 od pebas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.