Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:40:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Napravite svog robotica  (Pročitano 6553 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5330
Zastava Srbija, Beograd, Barajevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung Z400
nije robot samo ono sto izgleda kao covek, i ide na dve noge...

mada gledao sam , Japanci napravili robota

 , ima silikonsko lice i moze da napravi 36 razlicitih izraza lica, i reaguje na govor (npr. kazes bomba, a "on se uplasi" tj napravi tajkav izraz lica..) evo link http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=20008
IP sačuvana
social share
  Нек му је вечна слава и хвала!
�аааааааа, хоћу стару екипу, роштиљницу, добре пријатеље на окупу!!!!!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
HTC HD2
Pa, onda je i "autic" u stvari robot. Sve su to automati. Smile
Kako si zakljucio da je autic robot ?   Smile Po tebi je robot izgleda sve sto se mice i radi na struju.  Smile  Smile

 Bilo kako bilo ni ta naprava ni autic nisu roboti. Robot je puno slozenija naprava od limenke koja se krece i podrazumjeva nekakvu inteligenciju. Tako se cesto razno razne gluposti nazivaju robotima poput nekakvih mini elektro vozila za razmniravanje i sl. sto nije tocno.

dobro onda ni ameba nije zivo bice, ako cemo po toj logici, naravno da je robot i auto na daljinski je robot kome ti dajes instrukcije, robot ne mora da ima iteligenciju njime moze da upravlja covek .....

recimo onda ni takozvana robotska ruka nije neka vrsta robota...

« Poslednja izmena: 07. Mar 2008, 15:33:06 od Dr.Lift »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 301
Zastava Croatia
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0
nije robot samo ono sto izgleda kao covek, i ide na dve noge...

mada gledao sam , Japanci napravili robota

 , ima silikonsko lice i moze da napravi 36 razlicitih izraza lica, i reaguje na govor (npr. kazes bomba, a "on se uplasi" tj napravi tajkav izraz lica..) evo link http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=20008


"nije robot samo ono sto izgleda kao covek, i ide na dve noge..."

 točno kao što nije ni ovo o čemu on priča

 ROBOT

 motorcic i sklopka nisu dovoljni da se nesto proglasi robotom (po tome bi se gotovo sve sto imamo od elektronike smatralo robotom pa i dvd player)

A re-programmable multi-functional manipulator designed to move materials, parts, tools, or specialized devices through variable programmed motions for the performance of a variety of tasks.

A: Handling devices with manual control
B: Automated handling devices with predetermined cycles
C: Programmable, servo-controlled robots with continuous of point-to-point trajectories
D: Robots capable of Type C specifications which also acquire information from the environment for intelligent motion





recimo onda ni takozvana robotska ruka nije neka vrsta robota...



 NIJE iako bi mnoge zavarala. Ta ruka ne moze apsolutno nista samostalno obavit. Nadam se da ces malo razmislit i shvatit koliko je ta ruka primitivna.

Ta ruka nije puno veci "robot" od elektromotora sa stipalicom na vrhu koja udari po prekidacu od svijetla kad ga spojis na struju te tako upali zarulju.  Ukoliko je ta ruka robot onda je i usisivac robot pa i DVD drive u tvom racunalu. Ta ruka je vrlo primitivan komad tehnologije iako se moze pametno upotrijebit.
« Poslednja izmena: 07. Mar 2008, 16:14:11 od Aqayax »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5330
Zastava Srbija, Beograd, Barajevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung Z400
.

ajde prekinite raspravu!!!!


... zvao sam Mikro princ,

imaju i motore, i mikro tastere sve... motori na voltu ipo su oko 70 kinti.. a mikro tasteri oko 10 dinara.. a onaj nosac za prekiace oko 30 - 50 din...
eto nekih informacija o nabavki komponenti. pozz..
IP sačuvana
social share
  Нек му је вечна слава и хвала!
�аааааааа, хоћу стару екипу, роштиљницу, добре пријатеље на окупу!!!!!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
HTC HD2
gde su oni mislim u kojoj ulici?  Smile

@Aqayax dobro de....  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5330
Zastava Srbija, Beograd, Barajevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung Z400
http://www.mikroprinc.com/

 Mikro Princ d.o.o. Kralja Milutina 31, 11000 Beograd, Srbija
tel: 011/36-29-000, 36-29-999, fax: 011/36-29-299, e-mail: office@mikroprinc.com

 Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
  Нек му је вечна слава и хвала!
�аааааааа, хоћу стару екипу, роштиљницу, добре пријатеље на окупу!!!!!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Svi smo mi roboti, samo sto neki mogu da se napiju, a neki ne! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5330
Zastava Srbija, Beograd, Barajevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung Z400
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile GeNiJe
IP sačuvana
social share
  Нек му је вечна слава и хвала!
�аааааааа, хоћу стару екипу, роштиљницу, добре пријатеље на окупу!!!!!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Nista bez smeha ljudi. Smile
No, mislim da ima neka zvanicna definicija robota (da li je to Isak Asimov? Smile) pa bi bilo lepo pronaci je. Naravno da svaki mehanizam nije robot, ali je od iste fele. Ne ulazeci u definiciju robota, nekako sam skloniji da sve sto je mehanicko (pocevsi od klina, kose ravni i poluge -a to su proste masine pa do mehanizama koji se "samostalno" krecu i "odlucuju") svrstam u jednu paralelnu vestacku liniju evolucije. Mozda ce u buducnosyi stvarno postojati vestacka inteligencija (ravnopravna coveku) koja ce voditi poreklo iz te mehanicke evolucije. Naravno da elektrika, pa elektronika, pa kibernetika tu imaju svoju ulogu. Naravno da su kompjuteri "pametniji" (ja bih rekao brzi) od nas, ali su oni ipak nase delo i prosirenje naseg mozga. Buduci savrseni roboti, kiborzi itd, bice prosirenje ljudske vrste, prosirenje naseg kolektivnog bica, oliceno u vestackoj jedinki, ali samo onda ukoliko ta jedinka ima svoju posebnost, a ta posebnost je moguca samo onda ako ona ima um sposoban da sve uci (pazite SVE, a to znaci i da oseca, a to znaci i da se raduje i da pati, te da SUOSECA), kao i organizam koji treba da raste i razvija se. Pitanje je koliko je to moguce. Verovatno ce postojati razliciti nivoi robota, kiborga itd. Ljudi moraju dobro da paze, jer nisu u stanju da srede ni svoj svet, a kamoli jos jedan paralelan.

U svakom slucaju bice interesantno. Verovatno ce jednog dana roboti radnici (koji ce ne samo sklapati nego verovatno i projektovati, voditi proizvodnju, komunicirati sa medijima itd) u fabrikama drugih robota
traziti svoja prava - prava svesnog bica.

To je OK, danas postoje "ljudska prava" koja se krse ili pak zloupotrebljavaju, postoje i "zivotinjska prava" sa kojima se radi isto, verovatno ce uvesti i "biljna prava". Pitanje je samo sta cemo da jedemo. Mozda ce se zbog uvodjenja svih ovih prava na kraju morati izmisliti vestacka hrana, a onda na kraju, da bi sve bilo jednostavnije, i vestacki ljudi, zivotinje i biljke.
Zakljucak: nema sanse da dugo opstanemo, jer ako se ne unistimo ratovima, zagadjenjem, agresijom i ludilom (kao sto solidno radimo od svog postanka), onda cemo da se samounistimo totalnom kontrom, napadom sveopste dobrote i zastite svih i svacijih prava, zdravlja i dugog zivota -kako? -lepo mi cemo da izumremo a nastavice da "zive" vestacki ljudi, vestacke zivotinje, vestacke biljke. Sve ce biti ponovo stvoreno, ali idealno, kontrolisano, uravnotezeno. "El mundo plastico za vecnost". Bice to jedna lepa plastivna loptica u svemiru, koja funkcionise a ni sama ne zna zasto. Isto kao i mi sada. Jebes mi sve ako iko na planeti zna smisao.

Eto rekoh, a i dalje mislim da ce alkohol napraviti razliku izmedju robota i ne robota, sto me podseti da drmnem jednu jaku, jer vilica boli od operacije, pa da malo "zavaram". Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Marseille On t'Encule!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 253
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.01
mob
Benq ef81
Samo mi nije jasno kakav je smer obrtanja osovina el. motora,jer ako bi se obrtali u istu stranu isao bi u krug a ako u razlicitu bilo bi svasta,tj. ne bi mogo da ide.A druga stvar me zanima,da li je lepak dovoljan da drzi dva motora,jer ima tu raznoraznih vibracija i sl,a plastika je ipak slaba.  Smile
IP sačuvana
social share
Allez Rouge et Bleu!!! Notre ferveur est sans limite-Supras Auteuil 1991 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:40:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.