Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nametnuti ideal lepote potpuno je nedostižan  (Pročitano 1344 puta)
06. Jul 2005, 07:34:06
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nametnuti ideal lepote potpuno je nedostižan
Moj otac je bio profesionalni fotograf, a sestra i ja smo mu uvek pozirale kao modeli. Oblačio nas je kao princeze, prostitutke, vandale... Odrasla sam sa fotografijom kao najbržim i najprirodnijim načinom komunikacije

U galeriji "Haos" u toku je izložba fotografija "Nada i slava" engleske umetnice Rejčel Vilberfors. Predstavljajući se digitalnim printovima i video-radom, Vilberforsova komentariše tiranidu masovne slike i modele instant-identiteta vizuelne civilizacije.

Diplomirala je na prestižnom Sent Marten koledžu za umetnost i dizajn u Londonu 2001. Izložba u "Haosu" je njena druga samostalna izložba. Vilberforsova je debitovala na engleskoj umetničkoj sceni zajedničkim radom "Bašta", koji je izvela u kolaboraciji sa našim umetnikom Predragom Pajdićem.

Britanska umetnica se paralelno bavi fotografijom, video-radom i TV dizajnom. NJen rad se može okarakterisati kao neka vrsta "falsifikovanih dokumenata" - umetnica kompletno dizajnira scenu i kostime artikulišući ikoničke prizore otuđenja, dekadencije i glamura koje beleži "iz prve", bez ikakve kompjuterske dorade.

- Moj otac je bio profesionalni fotograf, a sestra i ja smo mu uvek pozirale kao modeli. Oblačio nas je kao princeze, prostitutke, vandale... Može se reći da sam odrasla sa fotografijom kao najbržim i najprirodnijim načinom komunikacije.

Ali u vašim radovima koristite gotovo neprofesionalnu tehnologiju, za razliku od dominantnog trenda tehno-fetišizma.

- Koristim negativ film. Zbog toga na printu sve boje izgledaju tako prezasićene da sami prizori deluju potpuno nadrealno. Kao da su iz neke druge dimenzije. Takav pristup odgovara mom promišljanju medijske civilizacije koji vidim kao Eden teledirigovanih identiteta, straha od starenja, fašisoidnog konzumerizma i sve bržeg načina života u kojem više nema vremena ni za kakve narative ili ozbiljne sociološke analize.

Vaše scene insistiraju na "poetici brutalnosti"?
- Moja sestra je glavni model na većini radova. Stavljala sam joj aplikacije na lice, pretvarajući je u neku vrstu i fatalne žene i monstruma. Zajedno smo dizajnirale scene koje sam fotografisala. Mas medijska glorifikacija kozmetike, plastične hirurgije i večite mladosti nije ništa drugo do manični strah od smrti i starenja. Mnoge britanske glumice nemaju decu jer se plaše da će im porođaj uništiti "tvigi" liniju i više neće dobijati glavne uloge. Modni kanali koji uveliko koriste manekene od 12 ili 13 godina deluju tako perverzno. Ideal lepote koji nam se nameće u stvari je potpuno nedostižan! To je tako uzbudljivo!

Insistirate i na auri dekadencije. Engleska umetnost je uvek šokirala javnost ambivalentnim stavom prema transseksualcima i njihovom izvrnutom sistemu vrednosti.

- Ha. Ali koliko je zvezda i zvezdica koje skreću pažnju javno koketirajući sa takvim načinom života? Čak i modna industrija postaje sve otvorenija prema načinu oblačenja koji su transseksualci lansirali osamdesetih i devedesetih. Naravno, kada se na sceni pojavi pravi transseksualac, mediji će činiti sve da ga diskredituju i postave u treći plan. To je naš strah od nepoznatog. Ne mislim da je transseksualnost bolest. Ko to uopšte može da tvrdi?
S. Đ. M.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.