Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 14:19:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najzad jedna lepa vest!!  (Pročitano 7761 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
U sustini rekao sam da mislim da je za Francusku u ovom trenutku lose da udje u eu. Na duze staze to je dobro, ali niko nije voljan, narocito razmazeni Francuzi da se odrice bilo cega, a u ovom slucaju morali bi da se odreknu mnogo cega da bi profunkcionisala eu.
... francuska je jedna od osnivaca te iste EU pre dobrih 15 godina je u nju "usla"..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Francuska je jedna od osnivaca i francuski narod je rekao non evropskom ustavu, sto znaci da mu neodgovara nacin na koji taj dokument uredjuje odnose unutar unije. Francuzi zele jaci identitet eu i jedan oblik federalne superdrzave, dok sada ponudjeni ustav vise paznju poklanja ekonomskoj zajednici bez realne politicke kompaktnosti i jedinstva u odlucivanju.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
E sada, meni nije bas jasno kako neko moze da se raduje zbog Francuskog ne? Mislim jeste to mozda dobro za njih i to samo u ovom trenutku, ali zar ne bi trebali da brinemo vise o nama i nasim interesima kao sto to sve zemlje rade, nego o Francuzima? U slucaju propasti eu, mi automatski ispadamo iz price o svim fondovima za razvoj koji cekaju i nas i koji sada nisi previse veliki, ali koji ce postati znatno veci kada potpisemo ugovor o stabilizaciji i pridruzivanju. Ako bi se raspala eu, mi bi ostali bez tih novaca, a bez njih gotovo da nemam nikakve sanse da se razvijemo.


Mislim da sam objasnio da EU sluzi iskljucivo interesima krupnog kapitala. A on razvija iskljucivo "poslusne" zemlje. To sto nevladin sektor ponegde uspeva da izvuce nekakvu korist toboze za populaciju u smislu ljudskih prava (odnosno unifikacije pravnog sistema kroz ogranicavanje moci pojedinacne drzave -- opet sa ciljem krupnog kapitala da ne bude ni pod cijom kontrolom) vise je slucajnost nego stvarni interes EU promotora.

Nazalost, EU se za sad jos uvek nece raspasti i Srbija ce nastaviti da se cima i aka sa "pristupanjem" istoj, umesto da se okrene bogatim zemljama kao sto su Norveska i Svajcarska, ili manje bogatim, ali zemljama pristojnog standarda -- Islandu i Lihtnestajnu, koji zajedno cine EFTA, i zajedno sa EU su u Evropskom ekonomskom arealu, ali imaju sopstvenu spoljnu politiku koju ne diktiraju evrobirkokrati iz Brussela (Bruxellesa).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3
Imam utisak da bi mi posto-poto u EU bez obzira koliko bi nas to kostalo.
Ulazimo u celu pricu bez jasnog cilja i bez jasne strategije po principu "Eto mi krenuli u Evropu ,a Evropa- to je ono lepo".Jos ne znamo ni ko smo ni sta smo ni sta mozemo.Politicari prodaju pricu
o investicijama pa razvoju...Ispada da ce Dobronamerna Evropa uloziti debelu lovu da nas izvuce iz debelog sheet-a pa onda neke 2020-2030 "Dobro nam dosli tako lepi,pametni, Evropsiki".
U stvari tretiraju nas kao i ostale ex-Istok zemlje.Koja ce clanica EU imat i ged veci upliv,korist, a medjusobno se prepucavaju od samog pocetka.Francusko ne EU ili EU-ustavu(isto je)dobro
je za nas da pocnu da se malo vise  bave sobom,a kod nas malo olabave.Zatim nase Glavonje da se bave nama a ne pricama o ulasku u EU (sta bese EU?).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Nazalost, EU se za sad jos uvek nece raspasti i Srbija ce nastaviti da se cima i aka sa "pristupanjem" istoj, umesto da se okrene bogatim zemljama kao sto su Norveska i Svajcarska, ili manje bogatim, ali zemljama pristojnog standarda -- Islandu i Lihtnestajnu, koji zajedno cine EFTA, i zajedno sa EU su u Evropskom ekonomskom arealu, ali imaju sopstvenu spoljnu politiku koju ne diktiraju evrobirkokrati iz Brussela (Bruxellesa).

To jako lepo zvuci teorijski. Medjutim koji interes bi zemlje poput Svajcarske ili Norveske imale da primaju Srbiju njihov savez? Znaci suvise smo jadni i bedni da bi bilo ko sa nama zeleo da ima bilo sta.

Sto se eu tice, meni isto smetaju ljudi koji smatraju da je eu resenje svih njihovih zivotnih problema. To je daleko od toga, medjutim moj stav je da svako gleda svoj interes, a nas interes je da budemo u procesima pridruzivanja eu zato sto tako dobijamo, odnosno treba da dobijemo kada malo ozbiljnije udjemo u proces pridruzivanja pristup velikim novacnim fondovima koji nam mogu pomoci da se izvucemo iz deep shit-a u kome smo sada. Jednom je neko, mislim Dinkic pricao tacne cifre i znam da su u pitanju bile milijarde dolara. Znaci mi ako uspemo da dobijemo te pare i razvijemo se, mi na kraju krajeva mozemo da kazemo ako nam se ne bue svidelo u eu, da necemo da budemo u eu izadjemo i to je to, a onda mozemo tako razvijeno da pristupamo i efta-i i kome hocemo. Takodje recimo Sloveci i ako su se super razvili i dan danas dobijaju pomoc i to ne malu pomoc novcanu za razvoj kao novopridosla drzava. Znaci ja razumem Francuze zasto im nije u interesu da postanu geografski deo superdrzave koja se zove eu, ali ne razumem koji je interes nekog ko sebe dozivljava Srbinom da se raduje sto su Francuzi odbili ustav i sto moze da ima direktne posledice na nas.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
EU je trenutno najbolji model politicko - ekonomsko - drustvenog uredjenja. Nije savrsena ali je dobra za borbu protiv globalizacije i balansiranje sa velikm svetskim silama SAD i nadolazece Kine. Zlobnici, a oni nedovoljno informisani preko zlobnika ce uzeti zdravo za gotovo da je EU samo politicka tvorevina i interes krupnog kapitala. Ali dzaba, za ustav ce opet izgalsati vecina zemalja, mozda ga jos odbiju Britanci mada sumnjam, i onda ce na prevagnuti taj pritisak da se ipak nastavi sa procesm ratifikacije, i onda ce se ponovo glasati u onim zemljama u kojima nece biti usvojen. A onda ce sigurno proci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
EFTA je savez ne samo 2 zemlje -- Svajcarske i Norveske -- nego 4: Islanda, Lihtenstajna, Svajcarske i Norveske.

Te zemlje imaju interes da plasiraju svoj kapital i svakako ce to radije ciniti u drugim EFTA clanicama.

One to i cine: posle Libije, Norveska i Svajcarska su bile prve zemlje koje su Srbiji dale pomoc posle rusenja Milosevica (sve tri u prve dve nedelje posle 5. oktobra, a prva zemlja EU je to ucinila tek sledece godine, dakle vise meseci kasnije). Norveska je sama restaurirala potpuno devastirani niski aerodrom -- jedini alternativni aerodrom Beogradu na teritoriji Srbije.

U odnosu na broj stanovnika, Norveska, Svajcarska i Izrael (nijedno nije clan EU) su napravili daleko najvece investicije u Srbiju u poslednjih 5 godina.


EU ne samo da nije najbolji nego je jedan od najgorih modela organizacije ljudskog drustva, a njegove posledice -- ako se drasticno ne revidira -- bile bi katastrofalne po kulturnu raznolikost evropskog koninenta.

Srecom preko 100 miliona glasaca u Britaniji i Francuskoj niko nece moci da natera da promene svoju odluku na bilo kakvom eventualnom sledecem nametnutom referendumu na nacin na koji je to -- nazalost -- moglo da se uradi sa dva i po miliona odraslih glasaca u Danskoj.

« Poslednja izmena: 01. Jun 2005, 17:26:16 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
EFTA nije bas neka solucija, ekipa okupljena u njoj nije nesto bas extra jaka, jedino im svaka cast na zivotnom standardu.

EU nam je buducnost na silu, inace nam nema vajde od plasiranja nase robe na zapadu, gde su najveca, najbogatija, najgladnija trzista... Evo recimo sada Bugari imaju olaksice koje mi nemamo niti cemo skoro imati za izvoz u EU, a to je tuzno jer su oni gori od nas po razvoju, isti smo po korupciji, jedino mozda malo bolje stoje po pitanju ljudskih prava ali i to je relativno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
1. Trzista na Zapadu ni u kom slucaju nisu gladna, nego -- naprotiv -- prezasicena i razmazena. Tamo se moze prodati ili roba koja je dumping-ski jeftina, ili ekskluzivna roba vrhunskog kvaliteta.


2. Clanstvo u EFTA daje jednak pristup trzistu EU kakvo imaju clanice EU, preko EEA.

Ovo drugo sam napisao najmanje 10 puta, mislim da bi najzad oni koji "diskutuju" o temama o kojima nemaju pojma mogli da savladaju tu jednostavnu cinjenicu. Svajcarci, Ilsandjani, Norvezani* mogu da se nasele gde hoce u EU, mogu da rade, studiraju, lece se itd. tamo, da otvore firmu, da uvoze i izvoze bez poreza.

Medjutim, drzavljani EU mogu, doduse, da se nasele u Svajcarskoj, Islandu i Norveskoj,* ali je stvarna integracija u drustvo jako spora (mislim na birokratiju)




* Lihtenstajn racunam kao deo Svajcarske (posto ga ona predstavlja u inostranstvu i anektirala bi ga da ta malo veca opstina nije monarhija). Ipak, on je zasebna clanica EFTA-e.
« Poslednja izmena: 02. Jun 2005, 00:53:05 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Sta bi Srbija mogla da izvozi na Zapad? Osim sto je zapadno trziste prezasiceno jer su Francuska i Nemacka u recesiji, sta to Srbija moze da izvozi, a da je kvalitetnije nego u EU? Nekada se govorilo o hrani! E sad holandske, belgijske i izraelske plantaze, vrtovi i farme bujaju tako da ni od hrane nema nista. Clanstvo u EFTA nije lose, mozda i boljle od EU, ali clanstvo se moze postici samo ako se izgradi stablina i jaka ekonomija! A, kako izgraditi stabilnu i jaku ekonomiju, kada nam je od planiranja buducnosti vaznije baviti se vracanjem titovih spomenika ili izravnavanjem ravnogoraca sa partizanima, ili povecanje plata poslanicima koji zevaju i citaju novine na radnim mestima, inciranje za prestanak progona onih groznih milosevicevaca...!? Uostalom Srbija je sada upala u jednu kolotecinu iz koje se ne moze bas tako lako vratiti. Prosao je rat, desilo se sto se desilo, pod pritiskom smo sveta zbog neizrucenja haskih optuzenika. I sta ako bi izrucili sve optuzenike, i kazemo necmo u EU, resili smo Hag ne mozete nam uvesti embargo, ali mi hocemo da gradimo sopstvenu ekonomiju, i pozovemo se na Norvesku, Island i Svajcarsku!? Lihtenstajn da zanemarimo. Mogu li te tri zemlje finansijski izdrzati, da investiraju u Srbiju da bi Srbija stala na noge? I kako cemo pre svega to uraditi kada stalno nesto zanovetamo medjusobno, a i nismo u stanju sagledati kakve sve prirodne i druge resurse imamo i kako ih iskoristiti. Velika je sansa u mineralnim vodama, turizmu, kako lov, ribolov, planinski turizma, seoski, rudna bogatstva, pa i hrana ali mozda za Aziju i Afriku, gradski turizam, recni turizam, bioenergija, hidroenergija....i milon malih stvari. Ali dok se jos zabavljamo sa titom, drazom, petrom, kraljem i maljem, onda je bolje zaplovit u vode EU, i koliko toliko stati na noge, a onda posle razmisljati o drugim usmerenjima.
« Poslednja izmena: 02. Jun 2005, 01:34:57 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 14:19:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.