Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najviše kupujemo jeftine telefone  (Pročitano 3175 puta)
03. Jan 2008, 15:00:50
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b2
mob
Apple iPhone SE 2020
Lista najprodavanijih telefona
Najviše kupujemo jeftine telefone

Autor: E.B. | 31.12.2007 - 06:00


Koji su se mobilni telefoni najviše kupovali u 2007. godini? E pa trižište legalnih mobilnih telefona beleži dobru prodaju ako se gleda i prodaja telefona koja „prolazi“ i kroz operatorske pakete. Međutim, telefoni koji su u prodaji van paketa slabije se prodaju.

Naše tržište je uglavnom je razvijeno u segmentu jeftinijih aparata pa zato su prva mesta na listi prodaje rezervisana za takve modele.
Prvo mesto koje je zauzela niskobudžetna Nokia praktično je nedostižno za sve ostale konkurente. Model 1112 odlikuje pre svega niska cena pa je zato izbor manje zahtevnih korisnika koji pre svega žele da uštede. Osim uštede ovaj telefon donosi veliku autonomiju korisnicima i zadovoljavajuću robusnost za populaciju kojoj je namenjen.
Drugi model ima neznatno veću cenu ali donosi i pregršt zanimljivosti u odnosu na prethodnika. Pre svega prednost je u kolor ekranu i naprednim data funkcijama (GPRS i MMS), ali ga nešto veća cena od prethodnika svrstava na drugo mesto. Prestanak proizvodnje polovinom godine omeo je ovaj telefon da bude još bolje prodavan, ali je i C260 koji je na trećem mestu preuzeo dobar deo „mušterija“ za ovaj telefon. Niska cena, dizajn karakterističan za Samsung kao i poverenje u izdržljivost preklopnih telefona ovog proizvođača pomogli su da se Samsungov C260 kotira visoko. Ono što je neobično na ovoj listi su četvrto i peto mesto koje drže Samsung i Nokia. Model E250 je najprodavaniji telefon Samsunga i globalno, a ono što čudi na našem tržištu je da svi operatori imaju u svom portfoliju E250, a prodaja na open marketu beleži konstantno dobru prodaju. Sama ova činjenica govori o kvalitetu ovog uređaja čiji dizajn i kvalitet plene pri svakom pogledu.
Samo jedan telefon iz visoke klase našao se na ovoj listi i to je Nokia 6300 koja je pravi hit na našem tržištu. Telefon je pored odličnog dizajna i vrhunskog displeja sa 16.000.000 boja opremljen svime što može da vam zatreba i zato je tako visoko na listi prodavanih telefona i pored nešto veće cene od ostalih modela. Jedino što bi mogli zameriti ovom aparatu je to što nije 3G, ali bi to donelo veću cenu pa efekat ne bi bio isti. Sledeći model na listi je Nokia 1600 koja je pristupnica „u kolor svet“ kada je Nokia u pitanju.

Top 10
1. Nokia 1112
2. Samsung C130
3. Samsung C260
4. Samsung E250
5. Nokia 6300
6. Nokia 1600
7. Motorola C115
8. Samsung E500
9. Samsung C140
10. Nokia 6070

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1053
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung GS3
Nema ni jednog SE telefona  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
SE ne proizvodi tako jeftine shitove  Smile
Po ovoj listi, ovo su sve telefoni koji se prodaju po 1din. preko nekog operatera...
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Ova lista, ako je tacna, a u sta iskreno sumnjam, samo govori o stepenu tehnoloske svesti kod nasih ljudi. Mislim, kapiram ja da ima ljudi kojima telefon sluzi samo da se jave i da prekinu vezu, ali ipak mislim da svaki tehnicki pismen covek bi trebalo bar da ima neki aparat poput recimo SE k610i ili tako nekog, relativno jefitno gi relativno kvalitetnog aparata. Kapiram ja i da se nema para i tako dalje, ali mislim da to definitivno nije razlog ove liste. Evo ja sam recimi trenutno u posedu nokije 6630 koju sam polovnu platio 70 eur, a ni jedan od ovih telefona ne moze da joj prismrdi. Dakle po meni jedini razlog ovako sramotne liste je taj sto vecinu populacije cine ljudi kojima je i dalje sms napredna tehnologija koju ni ne pokusavaju da razumeju. Izvinjavam se ako se neko nadje prozvan ovim mojim postom, ali stvarno kada procitam ovakve tekstove digne mise kosa na glavi. Pazite samo ovu recenicu.

Pre svega prednost je u kolor ekranu i naprednim data funkcijama (GPRS i MMS)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b2
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
SE ne proizvodi tako jeftine shitove

Sta ja znam... ja sam caletu kupila jedan takav nokijin "shit" posto mi je nenormalno da coveku od 60 godina kupujem ciglu od 300e... i mogu reci da me je taj "shit" vise nego prijatno iznenadio... uz sve drndanje... baterija traje 9 dana...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Slazem se oko toga, ali sta je blic radio?? Kontrolisao sta ljudi od 50+ godina kupuju ??  Smile
Pa dovoljno je uci u autobus i pogledati, uglavnom svi imaju k750i jer stvarno za te pare nema sta drugo da se uzme, a da je dobro.Retko vidjam nekog ko nosi 1112 i c130 Smile
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Po meni je diskriminacija automatski svrstavati nekoga ko je u kategoriji 50+ u grupu ljudi kojima ne treba nista bolje. Licno znam dosta ljudi koji spadaju u tu kategoriju, a koji sigurno u toj oblasti znaju daleko vise od vecine ljudi iz mladje populacije. Evo juce sam bas bio kod jednog iz te grupe kome sam objasnjavao kako da uradi sertifikat za programe za symbian v3. Dakle ne treba imati predrasude niti generalizovati takve stvari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b2
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja sam osoba od manje od 60 godina, imam telefon sa gprs-om, mms-om, kamerom, mp3 i nista od toga ne koristim...
To sto ti ne vidjas je znak da nesto preterano ne stupas u kontakt sa prosecim srpskim gradjaninom...
Sticajem okolnosti sam se ovih dana bas dosta vozila gradskim prevozom i bila sam zacudjena kakve sve raritete ljudi cupaju iz dzepova... i u pitanju nisu bili cigani ili ljudi u iscepanoj odeci i strokavi... prosecni gradjani... od 15 do 45 godina...

To sto postoji sacica geekova koji ce juriti za najnovijim modelom za pokazivanjem, ne znaci da je i ostatak populacije takav... ljudima jednostavno to ne treba...

Citat
Po meni je diskriminacija automatski svrstavati nekoga ko je u kategoriji 50+ u grupu ljudi kojima ne treba nista bolje. Licno znam dosta ljudi koji spadaju u tu kategoriju, a koji sigurno u toj oblasti znaju daleko vise od vecine ljudi iz mladje populacije. Evo juce sam bas bio kod jednog iz te grupe kome sam objasnjavao kako da uradi sertifikat za programe za symbian v3. Dakle ne treba imati predrasude niti generalizovati takve stvari.

Sticajem okolnosti znam i ja jednog takvog... i znam za sta ih koriste...
« Poslednja izmena: 03. Jan 2008, 15:59:03 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Vozim se i ja busom, prolazim gradom, znam kakve sve raritete ljudi imaju. To sam ja i rekao, da vecina ljudi u Srbiji koristi takve telefone. Ja samo kazem da ne volim kada ljudi generaliziju stvari. Jednostavno ne bih voleo da za par decenija kada budem bio u toj grupi 50+ neko tako olako kaze "Ma pusti njega, on je 50+, dacemo mu to i neka bude zadovoljan".

Sticajem okolnosti znam i ja jednog takvog... i znam za sta ih koriste...

Za sta ih koriste?
« Poslednja izmena: 03. Jan 2008, 16:05:42 od milisav_bl »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b2
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa za razmenjivanje i takmicenje "Ciji je veci!" Smiley

Citat
Dakle po meni jedini razlog ovako sramotne liste je taj sto vecinu populacije cine ljudi kojima je i dalje sms napredna tehnologija koju ni ne pokusavaju da razumeju

Pa, sta... telefon sluzi za telefoniranje...
Ja nikada ne bih menjala svoj aparat, lapic i mp3 ni za jedan pametan telefon, jer te all in one stvari uglavnom ne mogu da ni da prismrde originalima... Wink
« Poslednja izmena: 03. Jan 2008, 16:08:40 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.