Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najvažnija stvar u životu - postati otac  (Pročitano 8151 puta)
07. Okt 2010, 18:44:46
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Rezultati novog istraživanja koje je Discovery Channel objavio danas pokazuju da 89% srpskih muškaraca starosti od 25-39 godina smatra da je najbitnija stvar u životu postati otac i podizati porodicu.

Rezultat je daleko iznad evropskog proseka koji iznosi 54% i zapravo je najviši od svih evropskih zemalja u kojima je istraživanje sprovedeno.

Istraživanje Discovery-a “Vrste: vodič za razumevanje mladih muškaraca” sprovedeno je u periodu od 2009. do 2010. godine, a jedan od rezultata je da 68% srpskih muškaraca smatra da mogu isto tako dobro da odgaje decu kao i što to mogu i pripadnice lepšeg pola. Dve trećine, 69%, smatra da je pružanje emotivne podrške članovima svoje porodice i provođenje vremena sa njima bitno kao i samo zarađivanje, što je ponovo najviši procenat muškaraca širom Evrope koji razmišljaju na ovaj način.

“Vrste: vodič za razumevanje mladih muškaraca” je temeljna studija bez presedana sprovedena nad 25.000 muškaraca starosti od 25 do 39 godina u 25 zemalja. Studija se temelji na kvalitativnim i kvantitativnim metodama sa ciljem da se otkrije čemu muškarci pridaju značai, šta ih zanima, a šta brine, kakve su im sklonosti i šta utiče na njihovo ponašanje i odluke. Rezultati istraživanja su danas objavljeni na Golden Drum festivalu u Portorožu, u Sloveniji. Zemlje koje su obuhvaćene ovim istraživanjem su Srbija, Slovenija, Velika Britanija, Rusija, Poljska, Švedska, Hrvatska, Bugarska, Italija, Nemačka, Norveška, Holandija, Rumunija, Francuska, Španija i druge.

Na temu posla i karijere, istraživanje “Vrste” ističe da je čak 73% srpskih muškaraca koji su učestvovali u istraživanju izjavilo da bi voleli da budu sami svoje gazde jednoga dana, u poređenju sa prosečnim evropskim rezultatom od 62%. U poređenju sa 75% Evropljana, čak 86% srpskih muškaraca veruje da je zadovoljstvo i uživanje u poslu važno koliko i dobra zarada.

Ovo istraživanje pokazuje i da srpski muškarci smatraju da im dobar fizički izgled omogućava da lakše izađu na kraj sa svakodnevnim pritiscima, a 20% njih priznaje da sada više koriste preparate za negu nego što su to činili pre nekoliko godina. Čak 68% srpskih muškaraca smatra da su dobar spoljašnji izgled i briga o njemu veoma važni, što je znatno iznad evropskog proseka na ovu temu koji iznosi 49%. Ipak, čak 55% ispitanih muškaraca iz Srbije smatra da se ne brine dovoljno o svom zdravlju, i da bi u tom smislu trebalo više da se potrude.


“Mladi muškarci su pod sve većim pritiskom da izgledaju dobro. Sa svih strana su bombardovani slikama idealnih muškaraca koji besprekorno izgledaju, a zabeležen je i porast u dostupnosti i pristupačnosti kozmetičkih preparata i odeće. Sve to znači da u današnje vreme mladi muškarci troše više vremena i novca na svoj izgled nego ikada ranije,“ kaže Kristijan Kurc (Christian Kurz), direktor Odeljenja za istraživanja kompanije Discovery Networks za Evropu, Bliski istok i Afriku, sektor tržišta u razvoju. “Širom Evrope uočavamo generaciju koja je itekako svesna svog tela i izgleda. Ovo je posebno prisutno u urbanim područjima, a beležimo i povećanu želju za dobrim izgledom kod muškaraca orijentisanih na karijeru.”

Ovo istraživanje takođe pokazuje da mladi muškarci iz Srbije žele da ih okolina doživi kao dobro obaveštene i to čak 79% njih, što je sličan rezultat evropskom proseku koji iznosi 74%, pri čemu im je veoma bitno da su informisani o najrazličitijim mogućim temama.

“Želja da se bude dobro informisan je oduvek bila prisutna, ali je to nesumnjivo postalo lakše sa pojavom interneta, kao i zahvaljujući kanalima kakav je Discovery Channel, čiji su programi istovremeno i zabavni i edukativni”, objasnio je Kristijan Kurc. “Što stručnije i veće znanje posedujete, veće su šanse da ćete se istaći. Sada je zvanično poželjno da budete ekspert, pa čak i štreber. “

Istraživanje Discovery-a “Vrste” pokazuje da se mladi Evropljani mogu svrstati u četiri različite kategorije. To su ”Moderni i sposobni”, ”Ja i samo ja”, “Hranitelj pod pritiskom” i ”Bez obaveza”

U grupu ”Moderni I sposobni” spada najveći broj srpskih muškaraca, čak 58%, što je znatno više od evropskog proseka koji iznosi 42%. Pripadnici ove grupe su porodično orijentisani i, kada imaju decu, veoma su posvećeni očevi. Imaju savremene poglede na uloge polova i žele da budu uvek dostupni očevi. Nastoje da imaju ispunjene živote sa mnogo različitih dešavanja, ali trude se da ih sve izbalansiraju.

Grupi ”Bez obaveza” pripada samo 14% mladih srpskih muškaraca što je rezultat sličan evropskom od 17%. Pripadnici ove grupe ne žele nikakvu odgovornost u životu. Ne žele brak i decu u ovim godinama (25-39), a ne brinu se mnogo ni o karijeri. Ne izlažu se bilo kakvim pritiscima, a njihov životni moto bi mogao da bude “živi danas, a o tome šta će biti sutra razmišljaćeš drugi put”.

U grupu ”Ja i samo ja” spada samo 10% mladih muškaraca iz Srbije, što je zapravo mnogo niži procenat od evropskog proseka od 24%. Oni stavljaju sebe i svoje potrebe ispred svega ostalog. Zapravo, oni nisu spremni da se skrase, ožene, imaju decu u ovim godinama (25-39), ali su dosta različiti od pripadnika grupe ”Bez obaveza”. Često im je posao glavni prioritet. Ponekad je tako zbog toga što su oni strastveni prema poslu kojim se bave i koji im pruža veliki osećaj samozadovoljstva. U drugim slučajevima, posao je krajnji cilj - ambiciozni su i žele da dobro zarađuju. Sledeći prioritet za ove muškarce su njihovi prijatelji, i, iako ne planiraju neizostavno da se ožene u ovim godinama, emotivne veze su im bitne i oni obično traže ravnopravnost u vezi.

U grupu ”Hranitelj pod pritiskom” spada 18% mladih srpskih muškaraca, slično evropskom proseku od 17%. Oni nastoje da budu posvećeni roditelji i imaju prilično tradicionalan pogled na svoju ulogu u porodici. Veruju da žena odgaja dete bolje nego muškarac i smatraju da je njihova odgovornost da obezbeđuju novac za porodicu, što im u današnjim uslovima stvara priličan stres. Muškarci iz ove grupe često su podložni i drugim vrstama stresa.

Celokupna priča o muškarcima u Srbiji danas je priča o samopouzdanju i modernim pogledima na život i svet oko sebe. Srpski muškarci osećaju pritisak, ali iznalaze načine da se sa njim nose, ostavljaju teškoće iz prošlosti iza sebe i gledaju napred. Više nego ikad se posvećuju neposrednm okruženju - porodici, prijateljima i kućnom životu, a povrh svega, više nego ikad su otvoreni da prihvate moderne ideje prezentovane na internetu ili na kanalima poput Discovery-a”, zaključuje Kristijan Kurc.

(Economy.rs, 7. oktobar 2010)
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
mob
Nokia 
Citat
U grupu ”Ja i samo ja” spada samo 10% mladih muškaraca iz Srbije, što je zapravo mnogo niži procenat od evropskog proseka od 24%. Oni stavljaju sebe i svoje potrebe ispred svega ostalog. Zapravo, oni nisu spremni da se skrase, ožene, imaju decu u ovim godinama (25-39), ali su dosta različiti od pripadnika grupe ”Bez obaveza”. Često im je posao glavni prioritet. Ponekad je tako zbog toga što su oni strastveni prema poslu kojim se bave i koji im pruža veliki osećaj samozadovoljstva. U drugim slučajevima, posao je krajnji cilj - ambiciozni su i žele da dobro zarađuju. Sledeći prioritet za ove muškarce su njihovi prijatelji, i, iako ne planiraju neizostavno da se ožene u ovim godinama, emotivne veze su im bitne i oni obično traže ravnopravnost u vezi.

Ako ima neki ovakav nek se javi  Smile


Mada, ni hranitelj nije los uopste, uvek sam se lozila na muskarce koji sami znaju sta su im obaveze Smile
« Poslednja izmena: 07. Okt 2010, 19:26:01 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Citat
U grupu ”Moderni I sposobni” spada najveći broj srpskih muškaraca, čak 58%, što je znatno više od evropskog proseka koji iznosi 42%. Pripadnici ove grupe su porodično orijentisani i, kada imaju decu, veoma su posvećeni očevi. Imaju savremene poglede na uloge polova i žele da budu uvek dostupni očevi. Nastoje da imaju ispunjene živote sa mnogo različitih dešavanja, ali trude se da ih sve izbalansiraju.
Taj sam  Smile Smile

Primarna stvar u zivotu je ziveti ga. Ko je spreman na obavezu stvaranja porodice on ce to i uraditi, ko nije mozda ce biti kasnije a mozda nece nikad, to je cela filozofija Smiley
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Samsung 111111
Citat
”Moderni i sposobni”, ”Ja i samo ja”, “Hranitelj pod pritiskom” i ”Bez obaveza”


 Smile Smile Smile Smile Smile

Sve sve..ali moderni i sposobni su mi ubitacni  Smile

Sta znaci biti moderan ?
To je izmisljena grupa za one sto nemaju dve daske u glavi da bi imali gde da se svrstaju.

Sledeci su "Ja i samo ja"  Smile

Pa svi smo po malo samozivi..tako da ova grupa mora da uhvati sve nas.

”Bez obaveza”

Ovi su greskom dobili zivot.
« Poslednja izmena: 07. Okt 2010, 19:17:57 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Ne diraj mi "moderne i sposobne"  Smile  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
U grupu ”Ja i samo ja” spada samo 10% mladih muškaraca iz Srbije, što je zapravo mnogo niži procenat od evropskog proseka od 24%. Oni stavljaju sebe i svoje potrebe ispred svega ostalog. Zapravo, oni nisu spremni da se skrase, ožene, imaju decu u ovim godinama (25-39), ali su dosta različiti od pripadnika grupe ”Bez obaveza”. Često im je posao glavni prioritet. Ponekad je tako zbog toga što su oni strastveni prema poslu kojim se bave i koji im pruža veliki osećaj samozadovoljstva. U drugim slučajevima, posao je krajnji cilj - ambiciozni su i žele da dobro zarađuju. Sledeći prioritet za ove muškarce su njihovi prijatelji, i, iako ne planiraju neizostavno da se ožene u ovim godinama, emotivne veze su im bitne i oni obično traže ravnopravnost u vezi.

Ako ima neki ovakav nek se javi Smile
Javljamo se na raport  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
mob
Nokia 



Ti si mladunac jos uvek sreco, zaboravila sam napomenuti i godinice  Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Samsung 111111
Ne diraj mi "moderne i sposobne"  Smile  Smile

Ma nisam mislio na tebe bre  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0



Ti si mladunac jos uvek sreco, zaboravila sam napomenuti i godinice Smile Smile
E jebiga  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Ne diraj mi "moderne i sposobne"  Smile  Smile

Ma nisam mislio na tebe bre  Smile

ma zezam se  Smile

A sto kazes, ionako danas vecina ljudi misli samo na sebe (makar dok dodju do odredjenih godina  Smile )
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.