Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najutjecajnije igre svih vremena  (Pročitano 18973 puta)
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3953
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ako hoćeš da kažeš da su Shinobi i Golden Axe uticajniji nego Mario i Final Fantasy, onda katastrofalno grešiš.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ako hoćeš da kažeš da su Shinobi i Golden Axe uticajniji nego Mario i Final Fantasy, onda katastrofalno grešiš.


Марио је најутицајнија игра 80-их. Поред тога Нинтендо је имао и развијен систем РПГ игара.... но ако то двоје изузмеш све остало је у знаку Сеге.   


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3953
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Mario je izuzetno uticajan i dan danas, što se ne može reći za Sonika. A ako izuzmeš Maria i RPGove, Snes je i dalje jači, jer ima stvari kao što su Zelda, Metroid, Megaman, Fire Emblem, Donkey Kong, itd. Možda i to treba da izuzmemo?
Jedino gde je Sega bila bolja bili su beat em up-ovi, ali taj žanr se meni nikad nije mnogo sviđao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
НЕС је без сумње био јако утицајан. 8-битна конзола која је дјеломично популаризовала конзоле код играча. Али ја овде говорим о 16-битном Сегином систему који је у своје вријеме био такође утицајан. Дакле остави по страни НЕС. Не спорим његов значај, али овде причам о значају МД2 конзоле - значају те ере у којој је СЕГA стварала непревазиђене класике.

Погледај датуме изласка игара (првих наставака) за које држиш да имају значаја:

The Legend of Zelda / February 21, 1986.
Metroid / August 1986.
Mega Man / 1987.
Final Fantasy / December 18, 1987.
Super Mario Bros /1985.


Шта закључујемо из овога ? Све су то игре првенствено за НЕС. СНЕС је само наставак НЕС-а па према томе он нема никакве утицајне наслове. (на њега су само утицали наставци са 8-битне конзоле) Он није ништа више до еволуција једног итекако утицајног система на један виши ниво. Али да је СНЕС (16 бита!!) имао класике заиста се не може рећи (сем Doneky Kong-a). Значај МД-а је у томе што је довео читаву серију аракадних игара на мале екране. То је била аркадна конзола, и без сумње су њени наслови били далеко најутицајнији у то вријеме. Многе од тих игара нису раније имале никакве претече и првенствено су  се појавиле на Сегиној најпопуларнијој конзоли као дебитанти... Доказ за ово је и чињеница да је за МД2 објављено много више игара него за СНЕС... 
« Poslednja izmena: 11. Nov 2009, 12:05:59 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1336
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia e71
ok mallo sam preterao kada sam rekao da je md2 sranje od konzole, izvinjavam se svima koji su se nasli uvredjenim


pre 15-20 godina imao sam istovremeno i nes i segu master system a par godina kasnije istovremeno snes i md2, i mogu reci da je nintendo imao mnogo kvalitetnije konzole(po izradi) i bolje performanse
secam se mk2 i mk3 koliko je sporo radio na segi dok je na snesu leteo..a i grafika je cistija bila mnogo...a tek koliko je nintendo imao bolje igre (po meni) donkey kong country,zelda, super metroid, ff serijal, chrono trigger, mario naravno, legendarni mario kart, itd.....

Citat
Најбоља конзола икада направљена!! Прва и једина аркадна конзола, али неки очигледно то не могу схватити пошто су јуче почели да играју игре...


sine ja sam igrao pomenute konzole dok si se jos ti muckao u caletovim kesicama  Smile
« Poslednja izmena: 11. Nov 2009, 12:50:56 od milos5805 »
IP sačuvana
social share
The true terrorists of our world do not meet at the docks at midnight, or scream "Allahu Akbar" before some violent action. The true terrorists of our world wear 5000 dollar suits and work in the highest positions of finance, government and business.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
ok mallo sam preterao kada sam rekao da je md2 sranje od konzole, izvinjavam se svima koji su se nasli uvredjenim


pre 15-20 godina imao sam istovremeno i nes i segu master system a par godina kasnije istovremeno snes i md2, i mogu reci da je nintendo imao mnogo kvalitetnije konzole(po izradi) i bolje performanse
secam se mk2 i mk3 koliko je sporo radio na segi dok je na snesu leteo..a i grafika je cistija bila mnogo...a tek koliko je nintendo imao bolje igre (po meni) donkey kong country,zelda, super metroid, ff serijal, chrono trigger, mario naravno, legendarni mario kart, itd.....

Citat
Најбоља конзола икада направљена!! Прва и једина аркадна конзола, али неки очигледно то не могу схватити пошто су јуче почели да играју игре...


sine ja sam igrao pomenute konzole dok si se jos ti muckao u caletovim kesicama  Smile



Ајде да не останем ни теби дужан појашњење. СНЕС јесте хардверски нешто јача конзола, па изашла је касније. Али теза да то аутоматски утиче и на глобални утицај на будуће игре које тај систем штанца апсолутно пада у воду. Штавише СЕГА је далеко боље и креативније манипулисала властитим капацитетом и могућностима, тако да игре на МД2 чешће изледају доста љепше него на СНЕС-у. Бавите се мало озбиљније поређењима па ћете видјети. Поставио сам горе клип за Аладина, а примјера је много. Неке од њих наћи ћете и у теми за описе ретро игара. Груба хардвесрка предност СНЕС-а није значила много јер је СЕГА била далеко маштовитија и креативнија. Ти ако си и имао сваку конзолу коју си могао да пожелиш вјероватно ниси имао прилику да осјетиш Сегине игре , али редови испред њених играоница су сигурно показале шта је СЕГА све имала да нам пружи. Када смо код Мортал Комбата, нарочито трећег дијела, игра је апсолутно банкротирала по питању продаје на СНЕС-у. Сви су Мортал играли на МД2 и сви је памте по тој конзоли, јер СЕГА ни на који начин није цензурисала овај наслов. На Нинтенду је игра била 3 пута мање поуларна. Вјерујем да је одскочна даска за серијал управо МД2 те и да су будући утицаји на серијал проистекли захваљујући њој.     

А што се тиче Метроида, Мариа и остале компаније прочитај мој претходни пост... Сам СНЕС није имао ништа утицајно и иновативно, све је вукао од претходника. Нинтендо се ношен ранијим успјехом опустио, а СЕГА се подигла и одузела му тржиште. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1336
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia e71
ok kazes da je sega md2 oduzela snesu trziste, samo ne znam kako to kada je nintendo prodao duplo vise snes konzola u svetu nego sega md2
to sto je kod nas sega bila popularnija (a i bila je priznajem kao i u jos nekim siromasnim zemljama) ne znaci da je tako bilo svuda u svetu slozices se zar ne....isto tako i za mortal kombat
uostalom sege vise nema a nintendo i dalje postoji mada im je ovaj wii bezveze skroz, po men,i mada je ubedljivo najpopularnija konzola danasnjice

edit: i mk3 se prodao u vise primeraka na snesu nego na md2  Smile
« Poslednja izmena: 11. Nov 2009, 13:48:49 od milos5805 »
IP sačuvana
social share
The true terrorists of our world do not meet at the docks at midnight, or scream "Allahu Akbar" before some violent action. The true terrorists of our world wear 5000 dollar suits and work in the highest positions of finance, government and business.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Што се тиче продаје, Јапанци нису дали никакву шансу Сеги јер није имала упоредив РПГ са СНЕС-ом... А ови су само то играли. И тако ти читав Јапан куповао Нинтендо искључиво због једног жанра. А у Амрцији је ситуцајиа била 50/50 све док се није појавио Донки Конг, онда су и ови слично као и Јапанци покуповали конзоле да играју чудо графике... И ово је све више маркентинг, никаквог ту говра нема о jakoj утцијности нинтендовог система. У читавој Европи је увијек доминирала СЕГА, као и у Бразилу и што ти рече сиромашнијим крајевима, но мораш признати да је Европа ипак богата. Све у свеу, у периоду од 90.-е до 95.-е Нинтендо није био баш нешто утицајан. А што се тиче "пропасти" СЕГЕ, Сатурн је био катастрофа... али то нема везе са златном Мега Драјв ером. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1336
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia e71
e sada mislis da je duplo veci broj prodatih konzola samo rezultat marketinga u japanu i rpg naslovi? Smile
a i sega je imala mnogo jaci marketing tada nego nintendo (kada su lansirali MD2)

mada ne treba sada da se raspravljamo bzvz, obe konzole su mozda i najuticajnije u istoriji a i obe su imale podjednak broj pristalica u svetu i svoje adute...sega je imala bolje arkadno-platformske igre SONICA Smile,bugermana,vectormana, rnr racing,...... dok je snes imao supermario world,nigel mansell f1,no fly zone, rpg naslove i donki konga i super metroid au kakva igretina je to bila i naravno street fighter 2 TURBO Smile Smile

meni je licno snes bio bolji od sege najvise zbog igara na snesu koje su mi bile mnogo bolje od seginih.
« Poslednja izmena: 11. Nov 2009, 14:23:38 od milos5805 »
IP sačuvana
social share
The true terrorists of our world do not meet at the docks at midnight, or scream "Allahu Akbar" before some violent action. The true terrorists of our world wear 5000 dollar suits and work in the highest positions of finance, government and business.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Не знам уопште откуда ти подаци да је дупло већи број проданих нинтендових конзола. Имаш више података о броју проданих конзола, који се међу собом доста разлику, но ти очито навијаш за Нинтендо.
« Poslednja izmena: 11. Nov 2009, 14:22:13 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.