Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:34:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najstariji trik u knjizi  (Pročitano 13450 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
mob
HTC One
Ja samo repliciram na napisano. Iako znam dosta tvojih stavova, nista se ne podrazumeva. Samo sam hteo da naglasim da nereligiozni ne mogu posmatrati stvari kroz prizmu djavola, nema nikakvog spora.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 6101
Citat: S Baldrick link=topic=513844. msg8767960#msg8767960 date=1283274687
Odakle znas da postoji UV svetlost? Kako znas da je brzina svetlosti 300000km/s? To su stvari koje ne mozes ti da osetis svojim culima, pa se ti moli u svom wicca hramu, mozda ces tamo dobiti objasnjenje :P

To su stvari koje se mogu empirijski dokazati.  Sa druge strane postojanje bilo kakvog oblika svesti nakon smrti, barem za sad, nije dokazano.  Doduše, pre nekoliko meseci u NIN-u je bio tekst o projektu AWARE koji se bavi baš ovim pitanjem.  hxxp:|| www. mindbodysymposium. com/Human-Consciousness-Project/the-AWARE-study. html

Mene, recimo, interesuje kako neko ko veruje u život posle smrti objašnjava zagrobni život ljudi čija svest je u ovom životu nepovratno oštećena, recimo šizofreničara ili obolelog od Alchajmera.  Nisam nigde našao neku priču o tome i nadam se da bi neko mogao to malo da mi pojasni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.126
mob
Samsung 
Citat: S Baldrick link=topic=513844. msg8767960#msg8767960 date=1283274687
Odakle znas da postoji UV svetlost? Kako znas da je brzina svetlosti 300000km/s? To su stvari koje ne mozes ti da osetis svojim culima, pa se ti moli u svom wicca hramu, mozda ces tamo dobiti objasnjenje :P

To su stvari koje se mogu empirijski dokazati.  Sa druge strane postojanje bilo kakvog oblika svesti nakon smrti, barem za sad, nije dokazano.  Doduše, pre nekoliko meseci u NIN-u je bio tekst o projektu AWARE koji se bavi baš ovim pitanjem.  hxxp:|| www. mindbodysymposium. com/Human-Consciousness-Project/the-AWARE-study. html

Mene, recimo, interesuje kako neko ko veruje u život posle smrti objašnjava zagrobni život ljudi čija svest je u ovom životu nepovratno oštećena, recimo šizofreničara ili obolelog od Alchajmera.  Nisam nigde našao neku priču o tome i nadam se da bi neko mogao to malo da mi pojasni.

Evo sredio sam link,


link


Uzgred, dobrodosao
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Mene, recimo, interesuje kako neko ko veruje u život posle smrti objašnjava zagrobni život ljudi čija svest je u ovom životu nepovratno oštećena, recimo šizofreničara ili obolelog od Alchajmera.  Nisam nigde našao neku priču o tome i nadam se da bi neko mogao to malo da mi pojasni.

Um i svest nisu isto. Svest je jezik srca. Um se koristi kao alat za razvoj svesti ali nije svest po sebi. Opet, sto bi Edgar Kejsi rekao: Duh je zivot, Um je graditelj, Telo je rezultat. Nakon smrti um se raspada isto kao i hemijsko telo koje smo zauzimali, ali ti ostaje ono sto je bitno tipa emocije...
« Poslednja izmena: 04. Sep 2010, 22:52:22 od 1deki »
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ostaju emocije ali 2 metra pod zemljom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Sony xperia
Citat
Svest je jezik srca.
Siguran si ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
Ja samo repliciram na napisano. Iako znam dosta tvojih stavova, nista se ne podrazumeva. Samo sam hteo da naglasim da nereligiozni ne mogu posmatrati stvari kroz prizmu djavola, nema nikakvog spora.  Smile
Naravno da mogu cim shvate da je djavo=laz. "Eva" je gledala na stvarnost kroz prizmu lazi "neces ti umreti"
i kroz tu istu prizmu na stvarnost tako isto gleda bilo koji vernik kome je ta laz prizma kroz koju gleda.
Citat: stefanmg
  Sa druge strane postojanje bilo kakvog oblika svesti nakon smrti, barem za sad, nije dokazano.

Mene, recimo, interesuje kako neko ko veruje u život posle smrti objašnjava zagrobni život ljudi čija svest je u ovom životu nepovratno oštećena, recimo šizofreničara ili obolelog od Alchajmera.  Nisam nigde našao neku priču o tome i nadam se da bi neko mogao to malo da mi pojasni.
Dobrodosao stefane, ovom forumu je potrebno sto vise ljudi kao ti koji su svesni stvarnosti !

Jedina svest koja je dokazana je ova koju ima covek, za drugu ne znamo. I ta svest postoji samo u ovom organizmu u kojem postojimo, tako da bez tog organizma svesti nema.
Ima puno razlicitih verovanja u "zivot posle smrti".
Nisam siguran sta bi trebalo da znaci "objasnjavanje zagrobnog zivota" ili bilo kakvo drugo "objasnjavanje"
bilo cega sto ima veze sa bilo cim "posle smrti".
Prica "hriscanske" religije se zasniva na farisejskoj lazi o nekakvom "duhovnom telu" u kojem ce svest biti "potpuno drugacija" od ove koju covek ima a tu svest ce imati "samo oni" koji su prihvatili Isusa Hrista za
"Gospoda Boga" tako da je pitanje sta ce biti sa onima koji ne znaju sta je levo sta desno a ne sta je Isus Hrist.
Citat: Makros_Crni
Evo sredio sam link,
Taj link nema nikakve veze sa onim sto je stefan pitao, ta proucavanja nemaju nikakve veze sa grobovima
nego se bave zivim ljudima koji su klinicki mrtvi
Citat: 1 deki
Um i svest nisu isto. Svest je jezik srca. Um se koristi kao alat za razvoj svesti ali nije svest po sebi. Opet, sto bi Edgar Kejsi rekao: Duh je zivot, Um je graditelj, Telo je rezultat. Nakon smrti um se raspada isto kao i hemijsko telo koje smo zauzimali, ali ti ostaje ono sto je bitno tipa emocije...
Da li postoji svest bez uma ( kao sto kod zivotinja postoji um bez svesti ) ?
Srce je misic/organ koji pumpa krv i jedini jezik srca je jezik njegovih otkucaja. Svest odnosno sposobnost
definisanog shvatanja stvarnosti je direktan proizvod covekovog uma.
Duh nije zivot, dusa je zivot, duh ozivljava, kreira zivot. Tvoj zivot je kreiran kroz ono sto je tvoj duh, rec o svemu sto si rekao, video i uradio. Duh/rec/svest koja se pojavila u covekolikom bicu i od njega stvorila coveka
je "ozivela zivot" definisanjem svega sto je definisano. Um je samo alat koji nema sposobnost shvatanja
ko je Graditelj. Bas kao sto bilo koji alat koji covek ima u svojim rukama nema sposobnost shvatanja da je alat
ili ko njime upravlja. Covek ima ogromnu prednost posto ima mogucnost shvatanja da je alat i osecaj ljubavi
koji dolazi iz osecaja prisutnosti ( duse/zivota ).

"Um se raspada zajedno sa hemijskim telo a ostaju emocije" dovoljno govori o koherentnosti onoga sto nam ti sirokogrudo pruzas svojim izjavama.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Eye, samo sam doterao link iz citata.
Novi članovi ne mogu da kopiraju adrese dok ne ispune određen broj postova, pa priskočih u pomoć.
Za razlog postavljanja linka obrati se autoru posta koji sam citirao.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
@Pero

Evo ti citat:
Ispitivač: Hvala vam. Da li biste odvojeno definisali um, telo i duh?

Ra: Ja sam Ra. Svi ovi termini su pojednostavljeni opisni termini koji su jednaki u kompleksu fokusa energije; telo, kako ga vi zovete, je materija denziteta u kome stičete iskustva kao dati prostor/vreme ili vreme/prostor; ovaj kompleks materije je dostupan za distorziju koju nazivate fizičkom manifestacijom.

Um je kompleks koji reflektuje spuštanje duha i uzdizanje telesnog kompleksa. Sadrži u sebi ono što poznajete kao osećanja, emocije i intelektualne misli u njihovoj mnogostrukoj svesnoj kompleksnosti. Spuštajući se do drveta uma, nalazimo intuiciju koja je zbog prirode uma više u kontaktu ili u skladu sa kompleksom bića. Spuštajući se dalje do korena uma, pronaći ćemo progresiju svesti, koja se postepeno okreće od lične ka racionalnoj memoriji, kosmičkim ulaznim zracima i tako postaje direktni kontakt  kretanja u etapama koje nazivamo duševnim kompleksom.

Kompleks duha je kanal kroz koji se ulazni zraci iz univerzalnih, planetarnih i ličnih izvora mogu uliti u koren svesti i kroz koje svest može otvoriti prolaz ka inteligentnoj beskonačnosti kroz balansiranu energiju tela i uma.

Vi ćete kroz ovu seriju razabrati konačnu izjavu da su um, telo i duh nerazmrsivo povezani i ne mogu trajati jedan bez drugog. Tako ćemo radije uputiti na celinu uma/tela/duha nego pokušavati da se njima bavimo odvojeno. Posao koji obavljate tokom sticanja iskustava se vrši kroz interakciju sve tri komponente, ne kroz jednu od njih.

Ispitivač: Nakon naše fizičke smrti, kako mi to nazivamo, u ovom određenom denzitetu i ovom određenom inkarnacijskom iskustvu, mi gubimo ovo hemijsko telo. Pošto izgubimo hemijsko telo, da li zadržavamo drugačije vrste tela? Da li u tom trenutku i dalje postoji celina uma/tela/duha.

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Celina uma/tela/duha je delimično nedirnuta; kompleks fizičkog tela uz koji povezujete termin „telo“ je manifestacija gušćeg telesnog kompleksa, snažnog i informisanog inteligencijom.

Ispitivač: Da li postoji neki gubitak uma ili duha nakon ove tranzicije koju nazivamo smrt ili nekog drugog pogoršanja ili i jednog i drugog zbog gubitka ovog hemijskog tela koje sada imamo?



Ra: Ja sam Ra. U vašim terminima postoji veliki gubitak celine uma usled činjenice da  mnoge aktivnosti mentalne prirode kojih ste svesni tokom iskustva na ovoj tački prostora/vremena nisu ništa više do površinska iluzija kao i hemijsko-telesni kompleks.

Drugim rečima ništa od važnosti nije izgubljeno; karakter ili, da tako kažemo, čista distorzija emocija i sklonosti i mudrost, ako hoćete, postaju očigledne po prvi put; ove čiste emocije i mudrost i sklonosti većinom bivaju ignorisane ili potcenjene tokom fizičkog životnog iskustva.

U terminima duševnog, ovaj kanal je mnogo više otvoren zbog nedostatka potrebe za zaboravljenim karakteristikama trećeg denziteta.

Oko toga da li biljka ili zivotinja ima svest (iako biljke nemaju um), mislim da je bespredmetno da se ne slozimo po hiljadu i prvi put. Prethodnih hiljadu je sasvim dovoljno... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
@1deki Malkice sumnjam u izvor teksta pa ako bi mogao objasni malo ko je taj ra.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:34:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.