Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:45:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najstarije Srpkinje  (Pročitano 643 puta)
03. Okt 2014, 22:49:12
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
Browser
Safari 537.78.2
mob
I-mate 30 Pro
Najstarije Srpkinje: Bake sa planine Kučaj proslavile 100. rođendan

Goran Jevremović    | 03. 10. 2014. - 22:30h | Komentara: 0
Danica Vučković (102) iz Despotovca i Leposava - Pola Ilić (100) iz Paraćina, gorštakinje s planine Južni Kučaj, među najstarijima su u Srbiji.


Baka Danica napunila 102 godine
Njihovi recepti za dug život su različiti, ali zajednički imenitelji su: velika porodica, redovni post i težak rad u polju.
 
Velikim porodičnim skupom potomaka iz celog sveta nedavno je u Sladaji kod Despotovca obeležen Danin 102. rođendan.
 
- Uvek sam bila mršavica. Najviše smo jeli sir, jagnje i prase kad su slavlja. Slanina se pržila. Težak je život seljaka u planini. Radilo se od jutra do sutra. Ustajala sam u četiri sata, napasala volove i spremala kačamak za doručak. Onda bih odlazila u njivu ili bih čuvala ovce. Kopala sam, brala kukuruz - priča baka Dana.
 
Pored zdravog života i hrane, presudna je i genetika: baka Danina tetka Rosa iz Krupaje živela je 104 godine, a pradeda Gvozden čitav vek.
 
Baka Dana je dnevno pešačila najmanje deset kilometara po planinskim gudurama. Nikad se nije vozila autobusom. Nije joj prijala vožnja. Redovno posti sredom i petkom, kao i svaki post. Rodila je petoro dece, troje je preminulo, a preživeli su sin Života (73) i ćerka Živa (75). Ima 16 čukununučadi. Najmlađi Ognjen ima godinu dana.
 

Srećno: Baka Leposava dočekala stoti rođendan
Dve godine mlađa Pola, iz Lebine kod Paraćina, proslavila je 100. rođendan, takođe, okružena brojnom porodicom i prijateljima.
 
- Radila sam teške poljoprivredne poslove, čak kosila i orala, ali znam i da vezem, tkam, nema posla koji nisam radila. Suprug je bio bolešljiv, pa sam bila prinuđena da radim sve kako bih odgajala, školovala i udavala ćerke - kaže baka Pola.
 
Od pet ćerki baka Pola ima sedmoro unučadi i 11 praunučadi, i svi su u Lebinu zajedno proslavili njen stoti rođendan.
 
Baka Pola je posle duvanja svećica i sečenja rođendanske torte nazdravila uz čašicu rakije sa svojim unucima.
 
- Samo neka su živi i zdravi, svačiji, pa i moji! - poručila je Pola, kao da je i u lepim mislima deo tajne dugog i srećnog života.
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:45:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.