Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najodvratniji nacin da se oslobodite kaslja ~ mast od jazavca  (Pročitano 18178 puta)
10. Jan 2006, 11:28:50
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Za pušače - mast od jazavca

Jazavčeva mast leči pušenje! Tokom prošle godine lovac Slavoljub Veljković (72) iz Bikinja kod Golupca uhvatio je pomoću žičane zamke i ustrelio u ataru svog sela čak 86 jazavaca. Od njihovog mesa i kože godinama uspešno pravi meleme i masti koju na jakoj vatri topi puna četiri sata.

- Nisam ja nadrilekar, a znanje su mi preneli moji preci, posebno deda Stojimir. Dužan sam da pomažem ljudima. Prenosilo se u mojoj porodici s kolena na koleno usmenim predanjem. Sada i ja sinu Slobodanu pričam kako da napravi lek. Evo kako se to radi: slaninu prvo odvojim od mesa, stavim u šerpu i kad vidim da se dobro istopila, procedim i ostavim da se hladi sat i tek tada punim teglice od po sto grama - veli Slavoljub koji meleme za lečenje hemoroida, reume i odvikavanja od pušenja prodaje na pijaci.

Melemi od jazavčeve masti piju se uz čaj, nikako sirovi, a preporučuje ih pušačima koji mnogo kašlju.
- Njima kažem da mažu grudi ujutro i uveče, kao i da piju čaj pre doručka. Dolaze mi ljudi sa VMA u Beogradu, raspituju se o receptu, iz cele Srbije se javljaju, a ja ni od koga ništa ne krijem.

- Imao sam bronihitis i izlečio ga ovom mašću, po receptu koji mi je ostao u pamćenju od predaka - dodaje Slavoljub, navodeći da je utvrdio da je jazavčevo meso lekovito i da uspešno leči - gastritis.



Izvor: Glas Javnosti \ D. Stodić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


I just realized, i am the ow in the word now

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 11892
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Apple Iphone XR
mast od jazavca  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
stvarno zvuci... Smiley 1
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Za razliku od goveda na farmama (npr. PKB-a) koja se hrane kostanim "brasnom" -- tj. mlevenim lesinma zivotinja koje su pocrkale od raznoraznih bolesti, toboze da bi ona sama imala jake kosti, a ustvari da bi sadrzaj kalcijuma u mleku bio veci -- jazavac jede uglavnom biljke i nesto manlo buba, eventualno jaja i ptice ako ih uhvati.

Zivotinje koje se gaje za ljudsku ishranu u kapitalistickim uslovima (dakle u poslednjih otprilike 130 godina) ne bi trebalo jesti ako zelis da budes zdrav(a).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson K530i
Ogavno...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.